HudbaSprávy

Hudobné novinky 29/2021

music

The Miženko Brothers – Voľno

Pred rokom mali fanúšikovia The Miženko Brothers možnosť vychutnať si videoklip ku skladbe TMB, kde bratia štýlovo prezentovali samých seba a svoj domov. Inak tomu nie je ani v novinke s videoklipom, kde sa Matúš, Ján a Jakub opäť inšpirovali svojím životom. Ako nový singel vznikal, a či vôbec nejaké to voľno v kapele majú, nám priblížil Ján Miženko:

„Tieto zvláštne časy trávime väčšinou pracovne. Odskúšali sme si širokú škálu profesií od nočných zmien v zeleninovom sklade až po stavanie striech. Aj keď to bolo niekedy ťažké, vždy sme si dokázali nájsť čas na hudbu. Čo sa týka tejto piesne, inšpirácia prišla v piatok po práci, keď som si v skúšobni na gitare zahral jej prvú slohu a refrén. Matúš povedal, že to znie dobre, tak sme spoločne dokončili text a nahrali prvé demo.“

Swedish House Mafia – It Gets Better (Official Video)

Swedish House Mafia – Lifetime ft. Ty Dolla $ign & 070 Shake

Svetové trio DJov Axwell, Steve Angello a Sebastian Ingrosso, ktoré sa prezýva ako Swedish House Mafia, oznamuje svoj veľkolepý comeback so singlami „It Gets Better“ a „Lifetime“. Housová partia sa tak vracia na scénu po dlhých ôsmych rokoch. Na druhom spomínanom tracku si na hosťovanie prizvali speváka a rappera Ty Dolla $ign a umelkyňu 070 Shake.

„Keď sme sa k sebe vrátili, bolo to ako by sme museli všetko nanovo objavovať,“ povedal Billboardu o comebacku Angello. „Síce máme každý iný štýl, vždy keď mi Seb alebo Axe ukazujú niečo, čo som ešte nevidel a nepočul, má to čaro ako v minulosti,“ dodal. 

Pop Smoke – Demeanor ft. Dua Lipa

Bashar Barakah Jackson, známejší ako Pop Smoke, bol známy americký rapper, ktorého minulý rok vo februári ako 20-ročného zastrelili vo vlastnom dome. Teraz vychádza jeho druhý posmrtný album FAITH, na ktorom hosťujú zvučné mená ako Kanye West, Pharrell, Kid Cudi, ale aj súčasná popová diva Dua Lipa na tracku „Demeanor“. Na pieseň upozornila speváčka na svojom Instagrame, kde zverejnila video, v ktorom Pop Smoke tancuje na jej pieseň „One Kiss“. „YOU CAN’T SAY POP WITHOUT SMOKE,“ napísala k príspevku.

ZDROJ: Lukáš Arpáš, The Miženko Brothers | Karolína Zboniaková, Universal Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share