HudbaSprávy

Hudobné novinky 29-2020

Dommi – Homeland

Dominika Lukešová práve vydala svoj prvý oficiálny singel Homeland. Pôvabná finalistka SuperStar 2020 sa rozhodla nestrácať čas a hneď na začiatku prázdnin potešiť svojich priaznivcov.Zvolila si umelecké meno DOMMI a natočila uvoľnenú pieseň, ktorá znesie porovnanie so zahraničnými hitmi. Nakoniec posúďte sami, skladbu si môžete stiahnuť na nižšie uvedených odkazoch.

„Splnil se mi sen,“ priznáva Dominika. „Zároveň si uvědomuju, že jsem teprve na začátku a čeká mě ještě spousta práce. Každopádně se těším na všechno, co přijde!“ Speváčka v tohtoročnej Česko-Slovenskej SuperStar skončila na štvrtom mieste a prinieslo jej to zmluvu s vydavateľstvom Warner Music a možnosť nahrať vlastný album.

Aktuálne môžete Dominku vidieť na sérii koncertov pod hlavičkou SuperStar, kde vystupuje s víťazkou Barborou Piešovou a Martinom Schreinerom.

Charlie Puth – Girlfriend

Minulý rok sa Charlie Puth fanúšikom pripomenul so singlami I Warned Myself a Mother. Skladby zdobila minimalistická produkcia a spevák v nich dával dôraz na intímnejšiu atmosféru a emócie. V novinke Girlfriend sa vracia k plnšiemu a farebnejšiemu zvuku, s ktorým mu vypomohol skladateľ a producent J Kash. Charlie Puth svižnejšiu pieseň s chytľavým refrénom naviac doplnil klipom, čím skladba získala ďalší nečakaný rozmer. Nahrávku vám ponúkame na nižšie uvedených odkazoch.

Jan Smigmator – Měsíční řeka

Český swingový spevák Jan Smigmator dokončuje v týchto dňoch nový album, ktorý na jeseň vydá v Supraphone. Za producenta albumu si zvolil Jana Steinsdörfera, ktorý ako jazzman s jedinečným nadaním pre žánrové presahy s úspechom pôsobí v prvej lige českého popu. Na albume hosťuje celá plejáda skvelých muzikantov, ktorých zatiaľ protagonista necháva pre svojich poslucháčov ako prekvapenie. 

V súvislosti s ochutnávkou z pripravovanej novinky, ktorou je legendárna skladba amerického skladateľa Henryho Manciniho a textára Johnnyho Mercera Měsíční řeka (Moon River), predsa len príde k prezradeniu jedného hviezdneho hosťa. Je ním česko-americký hudobník, skladateľ a producent hrajúci na klávesové nástroje a Hammondove varhany Ondřej Pivec. „Z účasti Ondru Pivca mám veľkú radosť. Poznáme sa dlhé roky, ale spoluprácu sme zrealizovali až teraz. Vlastne za to môžem poďakovať koronavírusovej kríze, ktorá zastavila celý svet, a Ondra tak neodletel na turné s Gregorym Porterom a zostal v Prahe. Všetko zlé je skrátka na niečo dobré,“ dodáva s úsmevom Jan Smigmator. 

Svojim priaznivcom Smigmator predstavil Měsíční řeku v podobe singla a videoklipu 14. júla 2020. Výber dátumu nebol náhodný, ide o narodeninový deň Karla Gotta. Jan Smigmator k tomu uviedol: „Ako singel sme pôvodne plánovali úplne inú pieseň, ale súhra všetkých možných okolností nás priviedla k Měsíční řece. Vzhľadom k tomu, že ide o úplne prvú rozhlasovú nahrávku Karla Gotta, rozhodol som sa mu ju venovať ako svoje osobné poďakovanie.“

Kungs feat. JHart – Dopamine

Hviezda francúzskej EDM scény, DJ Kungs prichádza s novinkou Dopamine. Vzrušujúca a ohnivá, zároveň ale príjemná hymna leta reflektuje posledné roky Kungsovho života. Energická popová skladba s ohromujúcimi vokálmi speváka JHarta má obrovský potenciál ovládnuť toto leto.

Výnimočný umelec Kungs sa priznal, že keď v roku 2018 odišiel na pár mesiacov do Los Angeles za cieľom napísať nové skladby, cítil sa sám a pochyboval o sebe, pričom ho ťažili závažné osobnostné otázky. „Náhodne som sa ocitol na jednej párty, kde som sa cítil sám, smutný a mal som úzkosti, aj keď bolo okolo mňa veľa ľudí. Na druhý deň som stretol JHarta a povedal som mu ako sa cítim. Tým sa to začalo a potom z toho vznikla pieseň.“

Kanye West feat. Travis Scott – Wash Us In the Blood

Kanye West predstavuje novú skladbu a videoklip k piesni Wash Us In the Blood, na ktorom featuje aj raper Travis Scott. Pieseň je prvým singlom z Westoveho desiateho pripravovaného sólového albumu God’s Country. Videoklip režíroval Arthur Jafa, ktorý popri inom vytvoril aj cover k singlu, pričom o mix a master sa postaral legendárny Dr. Dre. Skladba kombinuje náboženské motívy s odkazmi na systémový rasizmus v USA a odkazuje aj na nedávne protesty v amerických uliciach.  Experti poznamenali, že táto nevídaná pieseň je doposiaľ najlepšou jeho kariéry.

Médiá podobne ako britský denník Guardian ju označujú za „neuveriteľne silnú výpoveď o rase a viere“ a vkladajú jej silu predpovedať apokalyptickú budúcnosť Spojených štátov. V tejto súvislosti sa Kanye rozhodol a oznámil svoju prezidentskú kandidatúru. Na Twitteri napísal: „Teraz musíme dať Amerike sľub, že budeme veriť Bohu, zjednotíme našu víziu a budeme budovať našu budúcnosť. Kandidujem na prezidenta Spojených štátov.“

blackbear – queen of broken hearts

Americký skladateľ, producent a spevák blackbear sa v minulosti preslávil najmä svojou autorskou tvorbou. Napísal napríklad úspešnú pieseň Boyfriend pre Justina Biebera. Sólovú kariéru začal v roku 2015 s albumom Deadroses, kedy globálne prerazil so zremixovanou verziou piesne idfc od producenta Tarra. Singel má v súčasnosti viac ako 300 miliónov zhliadnutí na YouTube. Blackbear vo svojej tvorbe spieva o svojom spôsobe života, alkohole, luxuse a sexe, ale taktiež predostiera svoju krehkú a zraniteľnú stránku osobnosti. Album Anonymous napísal akoby bez ega.

Vo svojej najnovšej piesni queen of broken hearts, označuje sociálne siete a média za zlo, pričom introspektívne sleduje jasné svetlo svojho mobilného telefónu. Rozpráva o závislosti na sociálnych sieťach, rovnako aj o iných zlozvykoch a vzťahových problémoch . Blackbear o piesni vraví: „Som sociálna sieť a zlomím ti srdce, láska.“

Peter Juhás – Mávam

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa do povedomia dostal vďaka účinkovaniu v speváckej súťaži Hlas Česko Slovenska, vydáva v poradí už druhý singel z pripravovaného albumu. Kvôli videoklipu k pesničke Mávam sa rozhodol prekonať svoj najväčší strach a vyskočil z lietadla! „Musím priznať, že keď sme leteli v tom lietadle, ktoré nemalo dvere, iba nejakú plachtu, v 1500 m  a keď som videl, ako si len tak jeden z cestujúcich vyskočil a my sme si to teda ešte vytiahli do raz takej výšky, tak mi nebolo všetko jedno. Rozmýšľal som reálne aj o tom, že na to kašlem, že to je somarina, a že mám rád svoj život predsa. Napokon som ale šťastný, že sa tak nestalo a prekonal som svoje obavy, lebo by som si to asi vyčítal do konca života“ priznáva Juhás.

John Modena, Holocene, Mr. Sacha – Stand By Me

Francúzska house-ová scéna oplýva mnohými hviezdami, medzi nich nesporne patrí aj DJ, producent a remixér JOHN MODENA, v roku 2007 vytvoril hit “Forever“ (DJ Center), ktorý remixoval DAVID VENDETA a stal sa súčasťou playlistov ROGERA SANCHEZA, TIESTA a ďaľších.

Pre nový singel sa JOHN MODENA spojil s ďalším talentovaným producentom HOLOCÈNOM a spevákom MR. SACHOM, aby vyprodukovali novú modernú verziu veľkej hudobnej klasiky “Stand By Me“, ktorú pôvodne naspieval BEN E. KING. Spoločne premenili túto pieseň na čerstvú „skvelú vibráciu“.

Molio – Paris Fashion and Lights

Nicolas Molio je francúzsky skladateľ, interpret a producent, ktorý sa narodil v Paríži (Francúzsko) 22. februára 1979. Od svojich 6-tich rokov hral na klavíri a vyrastal pod vplyvom klasického a jazzového vzdelávania.
Ako teenager sa venoval štúdiu a rozvoju svojej jazzovej zručnosti. Začal tiež vstupovať do sveta tanečnej a populárnej hudby a využíval svoju širokú schopnosť tvoriť akýkoľvek žáner.

V rámci veľkého množstva pseudonymov písal, hral a produkoval nespočetné množstvo piesní pre niekoľko francúzskych aj medzinárodných vydavateľstiev. Jeho osobný katalóg obsahuje viac ako 700 titulov.

Ďalej spolupracoval s veľkým počtom spoločností s cieľom dodávať hudbu pre reklamy, televízne a rozhlasové show a dokonca aj hudbu pre deti.
Niektoré z jeho skladieb sa tiež použili v reklamách pre H&M v Rusku, Nintendo Latinská Amerika, Zumba, CoPa Airlines, Starbucks a Ford.
Ako skladateľ nenapísal iba piesne pre svoje vlastné projekty, ale produkoval aj pre iných umelcov, vrátane Snoop Dogg & T-PainAlexandra PrinceFarruko a niekoľko ďalších.

Niekoľko skladieb už bolo licencovaných niekoľkými vydavateľstvami na kompiláciách. Album ”Paris Fashion and Lights“ vydáva pod vlastným priezviskom MOLIO.

Kusmee – House Trip

KUSMEE je francúzsky DJ a producent Deep House-u. Pod menom EMS 250 zvíťazil v súťaži Sasse Contest Remix, v súťaži ktorú vyhlásil renomovaný online obchod s digitálnou hudbou BEATPORT.

KUSMEE je hlboko ovplyvnený takými umelcami ako Michael Jackson, Lords Of The Underground, Dr Dre, Melba Moore, George Clinton, Daft Punk, Solomun a ďaľší.

Lapha – Supernova

Uplynulo už veľa rokov, odkedy sa LAPHA v detstve začal učiť hudobnú teóriu a produkciu. Bolo to niekedy okolo roku 2001, potom čo DAFT PUNK vydal svoj druhý album “Discovery“. LAPHA po vypočutí tohto albumu, ako 10-ročný chlapec, sa potom zamiloval do Electronic Dance Music a vedel, že to bude jeho hlavná činnosť v nasledujúcich rokoch. Dnes vzdelaný a skúsený producent LAPHA pochádzajúci z Tours vo Francúzsku, predstavuje svoj druhý singel “Supernova“.

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music | Adriána Čahojová, Supraphon | Karolína Zboniaková, Universal Music | Janka Marczellová | Vladimír Bryndák, Bryndák Records

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share