HudbaSprávy

Hudobné novinky 28/2023

music

Nikomu Ťa Nedám – Peter Juhás 

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, ponúkol ochutnávku novej produkcie prostredníctvom videoklipu k piesni Nikomu ťa nedám. Počas natáčania videoklipu aktérom takmer uštedrili pár zaúch!
 
Svetlo sveta uzrela pieseň Nikomu Ťa Nedám z dielne speváka Petra Juhása, ktorú muzikant zverejnil prostredníctvom videoklipu. Novinka je soundom odlišná od Juhásových predošlých hudobných počinov. „Po niekoľkých rokoch na scéne sa už začína kryštalizovať môj rukopis v mojich piesňach, ale okrem toho, že som folkový spevák, si nemyslím, že je moja muzika úplne uchopiteľná. V každom žánri sa prelínajú žánre iné a táto hudobná flexibilita sa mi pozdáva,“ vysvetľuje spevák experimentovanie s novým zvukom.  „Snažili sme sa ponúknuť čosi súčasné, energické, ale aby som to stále bol ja. Uvidíme, čo mi v hudbe prinesú ďalšie roky,“ dopĺňa.

Kristina Tran – TipTop ft. Fejbs

Speváčka Kristina Tran predstavuje novú skladbu TipTop, ku ktorej posiela aj letný videoklip, plný tanca, humoru a sarkazmu. Na spoluprácu do tejto piesne prizvala aj raperku a speváčku Fejbs, ktoré tak prinášajú zaujímavú kombináciu svojich hlasov. V texte poukazujú na to, že nie každý trend sa uchytí a že sa netreba brať príliš vážne.
„Je to osviežujúca a odľahčená skladba, ktorá má ľudí hlavne zabaviť. Chcela som vytvoriť niečo, čo ľuďom zlepší náladu a čo si budú aj spievať. Leto je pred nami a určite sa pritrafia aj úsmevné situácie, ktoré si budeme točiť a na to sa vždy hodí veselá pesnička do podmazu.“ odkazuje Kristina Tran. 

Pavol Habera – Všetko sa môže stať

Po niekoľkoročnej odmlke prichádza jeden z najobľúbenejších spevákov a skladateľov slovenskej a českej hudobnej scény Paľo Habera s hudobnou novinkou. V ostatnom období intenzívne pracoval na titulnej skladbe k filmu Nikdy nehovor nikdy. V novom „feel – good“ kinofilme si zahrajú Tomáš Maštalír, Tereza Kostková, Lenka Krobotová, Marek Majeský, Jana Kovalčiková, či ďalšie zvučné herecké mená zo Slovenska a Česka. V našich kinách sa film objaví už od 3. augusta.

Haberova nová pieseň sa volá „Všetko sa môže stať“ a zaznie v záverečných titulkoch filmu. Pavol Habera ju len prednedávnom dokončil v nahrávacom štúdiu. „Hudbu k tejto skladbe som už mal hotovú. Text vznikol až po tom, ako sme sa dohodli, že ju použijeme do filmu. Film sme videli a text upravili tak, aby s ním korešpondoval,“ hovorí k vzniku piesne Všetko sa môže stať Paľo Habera. „Dá sa povedať, že skladba je teda filmom čiastočne inšpirovaná a zároveň naň nadväzuje a dopĺňa ho,“ dodáva muzikant.

Sarah C – La Vida Corida

Nový song, nový klip aj nový album! To všetko má na konte talentovaná speváčka  a tanečnica Sarah C. Farebný videoklip ku chytľavej latino novinke s karibským nádychom La vida colorida nakrúcala s režisérom Michalom Nemtudom na Košariskách. Podľa skladby nazvala aj debutový album, na ktorom nájdu fanúšikovia balady aj tanečné songy od producentov ako Adiss, Peter Pann a Fillipian. Sarah C sa práve vrátila z Ameriky, kde pripravovala pre fanúšikov prekvapenia v podobe anglických piesní a klipov! 
 Hudbu a text k novej skladbe La vida colorida s latino nádychom vytvorili Adam Miščík – Adiss a Filip Kazimír – Fillipian.
 
„Pieseň sme nahrávali v štúdiu producenta Adama Miščíka – Adissa. Námet ku skladbe, ako aj melódiu sme vymysleli s mojím tatinom už pred dvoma rokmi počas korony. Adam ju teraz prekopal a dal do výslednej podoby. Nahrávalo sa mi výborne, milujem tento štýl hudby, latino je moja láska. Tancujem latino už vyše šesť rokov – salsu, merengue aj bachatu,“ prezradila Sarah C.

Stefi – DO RÁNA ft. Aston Erick

Stefi len nedávno pokrstila svoj debutový sólo album DO RÁNA. Všetky skladby boli v priebehu roka odpremiérované a na rad prišla posledná skladba, ktorá je zároveň jeho titulom. ,,Album som pomenovala podľa tejto skladby preto, lebo takmer všetky pesničky, ktoré sa na ňom nachádzajú, sú tanečné, takže ľudia ich počúvajú predovšetkým na párty celú noc až DO RÁNA alebo teda na mojich koncertoch a najviac tie pesničky účinkujú po zotmení.‘‘ prezrádza speváčka Stefi.

,,Skladba DO RÁNA sama o sebe podľa názvu opisuje letný párty vibe a aj v texte je opísaný autentický pocit pred blížiacim sa víkendom, kedy hádžeme všetky starosti za hlavu a ide sa jednoducho žiť!‘‘ priblížil textár skladby, hudobný producent a DJ Aston Erick.

ZDROJ: Janka Marczellová | Kristina Tran | Andrea Pivarčiová | Nora Krchňáková |
Oliver Orosz

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share