HudbaSprávy

Hudobné novinky 28-2020

Dermot Kennedy – Giants

Talentovaný írsky pesničkár Dermot Kennedy svoj hudobný talent dokázal pozdvihnúť pomocou pouličného buskingu. Teraz predstavuje novinkuGiants. Dermot sa zamyslel nad básňou Leslie Dwight, ktorú možno voľne preložiť ako „Čo keď 2020 neskončí“ a premýšľa nad tým, čo pre neho a pre ostatných ľudí môžu znamenať takí dnešní Giants – teda obri. Báseň zdôrazňuje potrebu zmeny a to, že by tento rok mohol slúžiť ako budíček, že by sme sa mali prebudiť a vydať sa trochu iným smerom, čo ale samozrejme bolí. „Zmeny bolia a čas tiež. Pieseň Giants je práve o tom, je presýtená horkosladkou nostalgiou. Je o uznaní straty mladosti a toho, že čas sa nevyhnutne mení. Napriek tomu pieseň povzbudzuje k odvahe a vysiela, že kráčať spoločne do neznámej budúcnosti môže byť krásne aj desivé, „ komentuje Dermot.

„Ako ukázali nedávne udalosti, cítil som beznádej, a preto vznikla táto pieseň, ktorá má nám všetkým pripomenúť, že budúcnosť je plná nádeje a v temnote sú príležitosti, ktoré prináša svetlo. Chcem, aby ľudia túto skladbu počúvali a držali sa tejto myšlienky. Pusťte sa minulosti a chyťte sa zmeny, ktorá je pred vami. Urobte svet lepší, aj keď to bolí. Teraz je čas! „ hovorí umelec a vyzýva fanúšikov a celý svet k zamysleniu.

Vedľa svojho prvého predajného debutového albumu Without Fear Dermot teraz celosvetovo dosiahol viac ako miliardy streamov a singel Outnumbered sa stal multiplatinovým po celom Spojenom kráľovstve, Európe a Kanade. Celosvetovo Kennedy predal vyše 300 000 vstupeniek len za posledný rok a bol nominovaný v kategórii „Najlepší medzinárodný muž“ na Brit Awards 2020.

Trevor Daniel, Selena Gomez – Past Life

Dlho očakávaná skladba Trevora Daniela, remix piesne Past Life, ktorý vyšiel v pôvodnej verzii na Trevorovom debutovom štúdiovom albume Nicotine, práve vychádza. Trevor Daniel, vychádzajúci americký talent, sa spojil s hviezdnou speváčkou Selenou Gomez a naspievali spoločne Past Life, ku ktorému nakrútili lyric video cez video chat. Text piesne beží vo videu originálne v komentároch od fanúšikov. Duo Trevor a Selena pôsobí veľmi prirodzene a ich výtvor Past Life nám úplne pravdepodobne bude hrať v ušiach celé toto leto.

Trevor Daniel, spevák a skladateľ z Los Angeles, si vytvoril vlastný vlnu elektro-R & B baladistického popu a od učenia sa produkovať beaty sa vypracoval až k úspešnej kariére a spolupracuje s najväčšími hitmakermi. Takmer rok po vydaní debutového EP Homesick dosiahol 25-ročný umelec #1 v US Viral 50 so skladbou Falling, ktorá sa dostala do Top 40 vo viac ako 20 krajinách sveta.

Jonas Blue & MAX – Naked

Multiplatinový britský producent a songwriter Jonas Blue sa spojil s aktuálne najhorúcejším americkým popovým umelcom MAX. Vyprodukovali letnú hymnu Nakeda vydávajú ju spoločne so super zábavným videoklipom. Nákazlivá melódia s gitarovou linkou, ktorá sa snáď každému vryje do mozgu, jasne potvrdzuje povesť Jonasa Blue na poli produkcie svetových hitov. Klip režíroval Isaac Rentz, ktorý spolupracuje s Katy Perry alebo Mabel. Klip je provokatívny a návykový – rovnako ako samotný singel.

O tvorbe Naked hovorí Jonas, že bola čarovná. „Všetko klapalo a plynulo prirodzene. Pieseň je zábavná, pozitívna, bezstarostná, trochu zvodná a sexi. Mať na feate MAX je podľa mňa skvelá kombinácia. On má dušu a zároveň sebavedomie, takže perfektne odovzdá a doručí každú emóciu. Keď sme to vypustili do sveta, bol som nadšený! “ hovorí Jonas Blue.

MAX o Naked hovorí, že je singlom posadnutý od chvíle, kedy počul prvé demo. „Keď mi Jonas povedal, či to nechcem spievať, bol som poctený, že toho môžem byť súčasťou.“ Medzi najväčšie hity Jonasa Blue patria skladby Fast Car, Perfect Strangers, Mama, Rise, Polaroid alebo Ritual. Na svojom konte má cez 1,2 miliardy streamov, 55 miliónov predaných singlov a cez 120 platinových certifikácii. Každoročne má isté miesto na najväčších hudobných festivaloch ako Tomorrowland alebo Lollapalooza

Svet je pod zámkom, a tak hudba naberá ešte dôležitejšie posolstvo. Naked je singel ako stvorený pre to, aby sa stal letným hitom leta 2020.

Medial Banana – Slnečné brýle

Chytľavá novinka od Medial Banana sa dokonale hodí do dnešných horúcich dní. Pri hitovke Slnečné brýlesi okamžite pôjdete telom do rytmu a dostanete chuť na malý výlet s priateľmi. Užite si tento nával pozitívnej energie od ikonickej slovenskej reggae kapely s videoklipom na štýl rokov 90-tych, kde nechýbajú pestré módne výstrelky a doplnky, a ani štýlové „báwo“.

Retro video k novej hymne slnečných dní má na starosti mladý filmár Andrey Istok so svojím teamom a my vám zaručujeme, že po prvom vypočutí ju nedostanete z hlavy. Skladbu nájdete na nedávno vydanom albume Nedotknuteľní od Medial Banana, ktorý takmer celý vznikol v domovskom štúdiu Wellders v Bratislave a vyšiel pod hlavičkou dvorného vydavateľstva Reggae Callin‘ Records v distribúcii Warner Music.

Paci Pac – Superhrdina

Svetlo sveta uzrela nová pesnička o nadprirodzených schopnostiach z pera hudobno-zábavnej dvojice pre deti, PACI PAC. Skladba, ktorú duo zverejnilo prostredníctvom rozprávkového videoklipu, nesie názov Superhrdina a ako to v detskom svete býva, i v novinke dobro zvíťazí nad zlom. „Skladbu som plánoval už dlhší čas,“ prezrádza Mário (PAC) Praženec. „Môj synček Samko mal silné obdobie plné Spidermanov a Supermanov, teraz zasa fičí na „Ninjago“. Asi rok mi materiál ležal v šuflíku a až teraz, v čase pandémie, sa nám ju podarilo nahrať v štúdiu a vznikol i videoklip,“ doplnil gitarista a spevák.

Dvojica sa teší, že deťom vďaka piesni a videoklipu priblíži príbeh o superhrdinovi, ktorý porazí zloducha. „Je to asi viac pesnička pre chlapcov  ako pre dievčatá, pretože v klipe sa odohráva naozajstný súboj a príde aj na päste a kopance,“ hovorí silnejšia polovička PACI PAC, ktorý sa v klipe, vďaka čarovnému nápoju, premenil na superhrdinu. Nakrúcanie videa sa nezaobišlo bez rozpakov, Mário sa chvíľu zdráhal svojho hereckého protivníka buchnúť do brady, ale keďže si to scenár vyžadoval, došlo aj na takúto akciu.

Záporáka Kazispeva, ktorý unesie nežnejšiu polovičku speváckej dvojice PACI, si zahral herec Roman Pomajbo. „Záporné postavy sú pre herca vždy fajn. Môže v nich ukázať všetky svoje skryté rezervy,“ smeje sa Roman a dodáva, že sa rád mení na kladného hrdinu, a že pre deti urobí úplne všetko a pokojne zahrá aj „záporáka“ či „klaďasa“ naraz. A ako mu to fungovalo s PACI PAC? „Táto dvojica je pre mňa srdcová záležitosť. Čím viac ich poznávam, tým viac sa s nimi teším,“ priznáva sympatický herec.

Lenka Piešová – Sen a ja

Lenka PIEŠOVÁ je talentovaná dvadsaťšesťročná speváčka, ktorá nahrala so svojou kapelou Sounds2good pieseň Sen a ja. Keď sa započúvate do jej hlasu, zistíte, že v rodine Piešovcov nie je Barborka jediná, ktorá vie spievať a skladať piesne. Videoklip sa natáčal v Partizánskom, v opustenom priestore, ale aj na streche jednej výškovej budovy.  

Bow Anderson – Heavy

Britská speváčka Bow Anderson vydáva druhý singel po debutovej a úspešnej piesni Sweater, ktorá už nazbierala cez milión streamov. Pieseň s názvom Heavy, kombinuje lásku hip-hopu, R & B, Rihanny a dokonalého moderného zvuku. Guardian Guide o piesni píše, že je ako duša zafarbená slzami, že je to zbor, ktorý zdvihne poslucháčov za uši. Iní o ňej hovoria, že je to strhujúce Motown pre dievčatá vychované na Rihanne. Heavy je skrátka pieseň o okamihu, kedy sa Bow prechádzala opitá a plačúca Edinburghom, pretože sa potýkala s rozchodom. Na túto ťažkú ​​chvíľu má temnú spomienku, ktorú zachytáva vo videoklipe, kde nakoniec pristupuje k poznaniu a zmiereniu s tým, že už z temnoty vyrástla a vydáva sa ďalej.

Bow Anderson, ktorá sa od malička intenzívne venovala všemožným športovým disciplínam, sa pôvodne mala stať reprezentantkou Británie v skokoch na trampolíne. Tento sen však zmaril úraz nohy, pričom Bow len o vlások unikla amputácii celej končatiny. Aj napriek tomu, že doktori hovorili, že nebude už nikdy športovať ani tancovať, Bow sa šesť mesiacov po úraze dokázala vrátiť na tanečný parket, a dokonca začala skladať vlastnú hudbu.

Hudbu pôvodne používala ako prostriedok k uľaveniu od bolesti, keď nemohla zaspať. Počas spievania uspávaniek ale Bow zistila, že má okrem športového talentu aj talent spevácky. Odsťahovala sa preto z Edinburghu do Londýna a rozhodla sa, že bude skladať hudbu, ktorá bude plná drámy Motownu, northern soulu a Rihanny.„Viem, že všetko môže byť v momente preč, už som to raz zažila,“ komentuje svoju kariéru Bow. „Nemám preto žiadny plán B, pretože plán B znamená, že sa pripravujete na zlyhanie.“

Barbora Piešová – Dážď

Víťazka SuperStar Barbora Piešová takmer dva týždne po finálovom kole ponúkla svojim fanúšikom vlastnú pieseň s názvom Dážď, ktorá vznikala už počas súťaže. „Pieseň je v mojom štýle  pre mňa nazvanom “nádejná hudba“. Text dodáva hudbe silu a gradáciu a potom to dáva zmysel a emóciu,“ upozorňuje na svoj nový singel Barborka.

ZDROJ: Karolína Zboniaková, Universal Music | Renáta Tomášová, Warner Music | Janka Marczellová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share