HudbaSprávy

Hudobné novinky 27/2024

music

Post Malone ft. Blake Shelton – Pour Me A Drink

Pred necelými dvoma mesiacmi zaujal Post Malone svojim pop country singlom I Had Some Help, ktorý sa dočkal veľkej pozornosti a celých päť týždňov sa držal na prvom mieste prestížneho rebríčka Billboard Hot 100. Už 16. augusta sa dočkáme celého albumu v tomto duchu. Bude sa volať F-1 TRILLION a americký spevák nás chce naň nalákať už teraz trackom Pour Me A Drink, na ktorom s ním spolupracovala hviezda súčasného country žánru – spevák Blake Shelton.

David Kushner – Humankind

Jeden z najvýraznejších hlasov súčasného popovej scény, spevák David Kushner pripravuje na 30. augusta vydanie svojho debutového albumu. Bude sa volať The Dichotomy a už teraz sa naň môžeme nechať nalákať novým singlom Humankind, v ktorom dvadsaťtriročný umelec popisuje, ako ho ľudstvo sklamalo. Atmosféru singlu skvele metaforicky podčiarkuje aj videoklip o tom, ako k sebe vedia byť ľudia krutí. „Chcel som zobraziť boj ľudstva medzi svetlom a tmou. Je to niečo, čo každý z nás svojím spôsobom pociťuje, a ja to rozhodne pociťujem denne. Chcel by som, aby ľudia pochopili, že všetko má dve strany,“ hovorí David Kushner o chystanom albume.

Pam Rabbit feat. Katannah – busy

Držiteľka Ceny Anjel a vychádzajúca hviezda českej popovej scény, Pam Rabbit, prichádza s deluxe verziou svojho albumu I LOVE THE INTERNET. Na nej pribudla okrem iného aj nedávno vydaná novinka space, ktorá rúca rekordy počúvania, dostala sa do rebríčka TOP 10 a pár týždňov už patrí medzi hlavný trend na platforme TikTok. Ďalšími novinkami na deluxe albume sú akustická verzia hitu space, anglickej verzie obľúbených singlov stuck in cloud, dm „friends“, av neposlednom rade úplne nový track busy. Na ňom spolupracovala s rapperom Kattanah, mladým talentom, ktorý momentálne bojuje v rappovej súťaži The Mag Wrap. „Mám rada rozširovanie piesní do ďalších variantov. Dostanú tak druhý život,“ začína s rozprávaním Pam. „Stuck in the cloud aj dom „friends“ som chcela urobiť v angličtine už dlho a konečne sa to premenilo na realitu,“ vysvetľuje. Podľa počtu streamov sa práve týmto dvom songom z posledného albumu darí najviac. Teraz sa ale pozornosť uprela k najnovšiemu singlu space, ktorý sa zapáčil predovšetkým tvorcom na platforme TikTok a práve doplní album I LOVE THE INTERNET. „Reakcie ľudí sú úplne nádherné a tá rýchlosť, akú sa ten song šíri, je insane,” smeje sa Pam Rabbit.

Jamaron – Gambler

Jamaron (čítaj Džamaron) je česká rocková kapela na čele s frontwomanom Máriou Dostálovou, ktorej výrazný hlas obklopený hutným zvukom gitár a nekompromisných bicích je dominantou tejto pätice. Nie je tomu inak ani pri novom singli Gambler, ktorý vychádza ako prvý pod záštitou Universal Music. „Je síce o gamblingu, ale dá sa prirovnať aj k životu samotnému. Všetko v živote je totiž jeden veľký kolotoč udalostí,“ hovorí speváčka. Pražskí hudobníci tak pokračujú v úspešnom koncertovaní naprieč celou republikou a lákajú na jesennú šnúru Forever Tour zakončenú doteraz najväčším koncertom v Roxy, ktorý sa uskutoční už 11. decembra tohto roku. gambling. Popisuje príbeh práve takého gamblera, ktorý nedokáže vystúpiť z rozbehnutého kolotoča svojich zlých rozhodnutí, a tak sa pre neho každá ďalšia hra stáva vopred prehranou,“ približuje význam nového singlu jeho autor Jakub Dostál. „Ak totiž neviete, kedy odísť od stola, tak nakoniec vždy prehráte,” dodáva s tým, že pieseň má aj osobný presah. Každý totiž máme okolo seba niekoho, kto sa stretáva so závislosťou. „Takým treba pomôcť a nie si na nich ukazovať prstom,“ dopĺňa bubeník Václav Hejda.

Sebastian ft. Petroff- Comeback

Okolo kapely SEBASTIAN je teraz veľký rozruch. Po úspešnom albume sBohom, vydanom na jeseň a vypredanom krste v pražskej ROXY, sa vydal frontman Sebastian Navrátil bojovať do reality show Survivor. Po návrate do Česka začala celá kapela v zložení Sebastian Navrátil, Dominik Smutný a Ondřej Turták (ODD) usilovne pracovať na novej hudbe. Výsledkom je energický singel COMEBACK, ktorým kapela vysiela do sveta, že má viac sily ako predtým a ohlasuje svoj doposiaľ najväčší koncert. „Bolo potrebné dospieť a počkať na tú správnu chvíľu,” hovoria SEBASTIAN a pozývajú 8. novembra 2025 do Fora Karlín. Do Česka sa Sebastian vrátil o desať kíl ľahší a s čistou hlavou. „Na Survivor som išiel s mnohými nevyriešenými otázkami, ktoré sa mi tam podarilo objasniť,“ spomína frontman. Z Dominikánskej republiky, kde súťažil v reality šou, sa vrátil na nepoznanie. Absencia jedla a drsné podmienky sa podpísali nielen na jeho vzhľade, ale aj na psychike. Novo nadobudnutú energiu naplno využil na tvorbu a nahral chytľavý track s názvom COMEBACK. Na feat prijal pozvanie výrazný talent novej vlny českého rapu, rapper Petroff, ktorý singel skvele doplnil.

Atmo Music – Navždy

Libereckí Atmo Music celkom pravidelne striedajú dve polohy – popovejšiu a rapovú. V pesničke Navždy ukazujú svoju popovejšiu tvár. Novinka Navždy je vzletnou pesničkou s chytľavou melódiou a úprimným vyznaním milovanej osobe. 

Bebe Rexha – I’m The Drama

Americká speváčka a veľmi úspešná skladateľka upravila v roku 2024 svoj imidž, zaobstarala si havranie vlasy a zmenila zvuk. Predchádzajúcim singlom Chase It (Mmm Da Da Da) naznačila smer, ktorý drží aj na novinke I’m The Drama. Tanečne ladenú skladbu produkovali Jimmy James a britská dvojica Punctual, ktorá je podpísaná napríklad pod hitom Regardless speváčky Raya a skupiny Rudimental alebo Derulovým hitom Acapulco.

Gayle – internet baby

Kariéra dvadsaťročnej americkej speváčky je spojená s boomom TikToku, kde Taylor Gayle Rutherfurd uspela s piesňou ABCDEFU. Jej tvorbu je možné zaradiť na pomedzie alternatívneho rocku, pop-punku či power popu.

Bailey Zimmerman – New To Country

Dvadsaťštyriročný hudobník z amerického Louisville sa pokúša do amerického country vniesť nové prvky, čo mu ortodoxní priaznivci majú za zlé. Oblieka sa a počúva hudbu ako väčšina jeho rovesníkov a fanúšikom odkazuje: „Byť country znamená oveľa viac, ako nosiť na hlave klobúk alebo mať kovbojské topánky na nohách.“ A napísal o tom pieseň New To Country, kde si uťahuje z tých, čo tvrdia, že nie je „dosť country“, keď nosí Air Force One…

Roddy Ricch – 911

Hneď prvým albumom Please Excuse Me For Being Antisocial si hudobník z Comptomu získal pozornosť celej rapovej scény. Album z roku 2021 obsahuje hneď niekoľko veľkých hitov na čele s „miliardovým“ singlom The Box. Nasledovali potom dva menej vydarené projekty, snáď ho čerstvá novinka 911 vráti na dobrú cestu.

Indigo – Y2K

O veľkom návrate sníva aj brnenský Rychlý kluk Indigo. O parťákovi Calina či Steina27 nebolo nejaký čas počuť – dokončil si školu a venoval sa iným projektom ako hudbe. Tento rok sa ale rozhodol svojich fanúšikov, ktorých v čase najväčšieho záujmu nebolo vôbec málo, potešiť novými skladbami a možno bude aj celý album. Zatiaľ ponúka tanečne ladený track Y2K.

Omar Apollo – Done With You

Americký spevák Omar Apolonio Velasco pochádza z Indiany, ale ako meno napovedá, má exotické korene. Hlási sa k alternatívne poňatému R&B. Prvé nahrávky začal šíriť v roku 2017 cez sieť SoundCloud, o rok neskôr už oficiálne vydal prvé EP a vyrazil na klubové turné. V roku 2022, kedy sa celosvetovo preslávil so singlom Evergreen (You Didn’t Deserve Me At All), si vyslúžil nomináciu na Grammy ako objav. Spieva anglicky aj španielsky. Teraz vydal druhý album God Said No. Na platni, ktorá vznikla v slávnych štúdiách Abbey Road v Londýne, kde ju koprodukovali Teo Halm (Travis Scott, J Balvin, Rosalia), Carter Lang (Post Malone) a Blake Slatkin (Lil Nas X, Lizzo, SZA, Justin Bieber), sa podieľal aj populárny herec Pedro Pascal (The Last Of Us).

Foster The People – Take Me Back

Americká indie popová formácia chystá v polovici augusta nový album. K nedávnemu singlu Lost In Space pridáva druhú ukážku. 

ZDROJ: Miloslav Zýka | Tereza Burdová | Jiří Kouba | Marcel Vyšín | Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share