HudbaSprávy

Hudobné novinky 27/2023

music

Matej Smutný – Dance Dance

Slovenský spevák a multiinštrumentalista Matej Smutný zverejnil po roku od vydania jeho debutového albumu Aura nový singel Dance Dance, ktorého hlavným motívom je tanec. Po mohutných produkciách, ktorými je Matejova doterajšia tvorba známa, zvolil tentokrát cestu minimalizmu a okrem toho využíva viac živých nástrojov ako elektroniky. Producentsky sa skladby ujali Marek Rakovický a Oliver Fillner z LVGNC studios a na nahrávaní sa spolu s Matejom podieľal aj slovenský hudobník Juraj Oravec. O mix a master sa postaral Lukáš Chromek.

Teraborsuk – Ruky hore

Vtip, nadhľad, irónia, chytľavý text, perfektná produkcia i videoklip, v ktorom sa nájdu mnohí z nás. Novinka z dieľne slovenskej kapely Teraborsuk sa vám vryje hlboko do uší. K letnému obdobiu totiž pasuje dokonale. Ako Dynamix ich pozná celé Slovensko, veď ich videoklipy majú na YouTube milióny zhliadnutí. Na popularite im však neubrala ani zmena mena a pätica členov už pár mesiacov vystupuje pod názvom TERABORSUK. S novým pomenovaním, zdá sa, nabrali i nový dych. 

Rakovicky – Don´t stop me

RAKOVICKY prináša sviežu novinku Don’t Stop Me, ktorá vás nabudí k činom a povzbudí vás na vašej ceste za vlastnými snami. Je to hymna pre všetkých, ktorí nechcú byť zastavení a veria vo svoje vlastné schopnosti. Text piesne sa zaoberá témou sebaprijatia, odhodlania a snahou presahovať vlastné hranice. Vokálny prejav speváka je presvedčivý, vďaka čomu sa vám text skladby dostane pod kožu.
 
Videoklip k piesni režíroval Matúš Szalontay a produkciu zastrešovalo štúdio „Sorry We Can“. Video je ladené do atmosféry 90. rokov, čím sa odkazuje na obdobie, keď Marek Rakovicky začínal svoju hudobnú cestu na garážach pod prístavným mostom v kapele Testimony. Dejovou líniou videoklipu je naháňačka, v ktorej spevák uteká pred útočníkmi a počas behu sa mu vyjavujú spomienky na minulosť.

Inekafe – Leto!

A je to všetko preto lebo, a je to lebo je tu leto… Spieva bratislavská skupina INEKAFE v sviežej a dynamickej novinke Leto! Autorom piesne je Vratko, ktorý má na konte väčšinu skladieb bratislavskej skupiny. A keďže je líder kapely zberateľom starých áut, hlavnú úlohu v klipe hrá veľmi vzácna Volga 21.  Novú skladbu predstavia INEKAFE naživo počas letnej koncertnej sezóny, ktorá je už v plnom prúde! Skladba Leto! vznikla na jar v štúdiu Lavasound v Bratislave a mastrovali ju v New Yorku v USA. INEKAFE ju nahrali v aktuálnej zostave Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis. 
 
„Amerika je mekka hudby a dnešná doba a technológie ponúkajú veľa možností, ako spolupracovať v oblastiach, o ktorých sa nám pred časom mohlo akurát tak snívať. Čím sme starší, tým kladieme väčší dôraz na zvuk a aranžmány našich songov, tak sme oslovili masteringové štúdia v USA v New Yorku a chalani sa skvelo pohrali s konečnou podobou skladby,“ konštatuje líder kapely Vratko Rohoň.
 

ZDROJ: Renáta Tomášová | Andrea Čurná | Nora Krchňáková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share