HudbaSprávy

Hudobné novinky 27/2021

Robert Burian feat. Robo Papp – Zvládneš to sám

Nápad na spoluprácu medzi Burianom a Pappom vznikol už v lete minulého roka. Na skladbe Zvládneš to sám pracovali takmer rok a výsledok stojí za to. Novinka je letná, romantická aj motivačná, ako stvorená do horúceho a slnečného dňa. A aj do toho daždivého.  

„Roba Pappa som registroval už roky ako skvelého hudobníka a speváka. Minulý rok po jednom vystúpení som ho oslovil. Robo súhlasil a pustili sme sa do toho,“ povedal Robo Burian„Už o pár dní som sa ráno zobudil s nápadom na pesničku, ktorý som rýchlo nahral na telefón. Len tak s gitarou a poslal som ho Robovi, ktorý sa hneď pustil do produkcie. Jemu sa páčil môj nápad a mne sa páči, čo s pesničkou urobil on,“ prezradil Robo Papp

Maisie Peters – Psycho

Nádejnú britskú speváčku Maisie Peters si pod svoje ochranné krídla vzal Ed Sheeran! Dvadsaťjedenročná dievčina nedávno podpísala zmluvu s jeho Gingerbread Man Records, kde na konci augusta vydá debutový album. Ryšavý hudobník ju podporuje aj autorsky, spolu s producentom Stevom Mackom, ktorý stojí aj za hitom Shape Of You, napísali aktuálny singel Psycho.

Jana Glovaťáková- Slobodná

Janu Glovaťákovu sme videli  zažiariť v speváckej súťaži po boku Jany Kirschner, ktorá jej bola coachom počas celého jej pôsobenia v show. Po dlhšej odmlke prináša Jana nový track Slobodná.

Od mladej slovenskej speváčky sme sa po dlhšej dobe konečne dočkali veľmi pozitívnej novinky s dobrodružným vizuálom, kde si samotná speváčka zahrala niekoľko úloh, ktorých sa doposiaľ stránila.

„Slobodná preto, že sa cítim vo svojom živote voľná a všetko čo mi príde do cesty prekonávam ľahšie ako predtým. Je to motivačný song, chcem aby sa ľudia viac smiali a hodili svoje problémy za hlavu,“ hovorí Jana. 

IMT Smile, Winston Reedy – Peaceful Village

Skupina IMT Smile odštartovala minulý víkend svoje IMT SMILE SUMMER TOUR 2021 fantastickými koncertami v Bratislave a tiež v Banskej Štiavnici. Nielen megahity v nových aranžmánoch ale tiež novinky z albumu SRDCE ROZUM BOUELEVARD podporili fantastickú atmosféru koncertu. To že skupina IMT Smile patrí k tým najúspešnejším zo slovenskej hudobnej scény podčiarkuje aj fakt, že album „Budeme to stále my“ dosiahol na dvojitú platinu za predaj albumu. „Je to album z roku 2018, a tento status už dosiahol skôr, ale teraz si ho môžeme prevziať za účasti našich fanúšikov, lebo je to aj vďaka ním. Tento album v našej kapele veľa zmenil, dá sa povedať, že skoro všetko, a ako vidno, k lepšiemu,“ povedal Ivan Tásler pri preberaní double platinového albumu.

Okrem toho pripravili nový videoklip ku skladbe Peaceful Village, kde spolu s IMT Smile spieva Jamajčan Winston Reedy. „Pieseň je o jednej pláži a dedine v Kambodži, v ktorej sme boli spolu aj ako kapela a kde sme dokonca zahrali na miestnom markete. No za pár rokov sa z toho krásneho miesta, stalo vďaka necitlivým developerom, jedno veľké stavenisko. No duša toho miesta žije ďalej a o tom je tento song. Pieseň vznikla od začiatku v angličtine, a preto sme sa rozhodli na základe odporúčania pre jamajského speváka žijúceho v Londýne, a volá sa Winston Reedy,“ uzatvára príbeh skladby Peaceful Village Ivan Tásler.

Minelli – Rampampam

Virálna senzácia posledných dní. Singel Rampampam sa rýchlo šíri internetom a získava si fanúšikov nielen v Európe. Patrí medzi TOP 10 najvyhľadávanjších piesní v službe Shazam, ktorá slúži poslucháčom k identifikácii pesničiek. Nahrala ju rumunská speváčka Luisa Ionela Luca, ktorá si hovorí Minelli. Luisa bola v minulosti členkou skupiny Wassabi a vydala niekoľko trackov na prestížnej značke Ultra Records.

Kansiik – On My Way (feat. Alienbby)

Druhý singel slovenského producenta vo vydavateľstve Warner Music. Kansiik sa dokáže ľahko pohybovať medzi žánrami, dobre sa cíti v rapovej komunite aj v klubovom prostredí. Májový singel Midnight, kde hosťoval americký spevák a rapper Young Jae, ocenili poslucháči dokonca až v ďalekomTchaj-wane. Talent a dobrý prehľad o aktuálnom dianí na tanečnej scéne Kansiik dokazuje aj v novinke On My Way, do ktorej si pozval speváčku Alienbby. 

David Guetta x MistaJam x John Newman – If You Really Love Me (How Will I Know)

Aktívny francúzsky producent sa v posledných týždňoch podieľal hneď na niekoľko singloch, čo ho katapultovalo na #12 medzi najpopulárnejších interpretov na Spotify. Teraz sa spojil s dvojicou MistaJam – John Newman, aby spoločne vzdali hold speváčke Whitney Houston. V novinke pripomínajú jej hit How Will I Know z roku 1985, z ktorého si vypožičali slávny refrén.

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk | Renáta Tomášová, Warner Music | Jana Trellová, RukaHore | Tomáš Karpel, Universal Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share