HudbaSprávy

Hudobné novinky 26/2022

music

Calum Scott – Cross Your Mind

Konečne sme sa dočkali! V polovici júna vydal 30-ročný britský spevák a skladateľ Calum Scott svoj druhý štúdiový album s názvom Bridges. Fanúšikovia si už z albumu stihli obľúbiť niekoľko ochutnávok ako napríklad „If You Ever Change Your Mind“ alebo „Heaven“. Teraz si vypočujte krásnu pieseň „Cross Your Mind“.

„Naučil som sa, že viem premeniť svoje bolestivé zážitky na niečo krásne, a to môže pomôcť ľuďom spracovať ich vlastné pocity,“ vraví Calum o svojom novom albume. „Pre mňa je to album, na ktorom zdieľam veci, o ktorých som nikdy nehovoril,“ dodáva spevák s nezameniteľným hlasom.

LF SYSTEM – Afraid To Feel 

Singel Afraid To Feel škótskeho tanečného dua LF System je aktuálne najväčšou senzáciou na britských ostrovoch. Skladba, v ktorej dvojica Conor Larkman a Sean Finnigan sampluje melódiu I Can’t Stop (Turning You On) menej známej funkovej skupiny Silk, poskočila už na tretie miesto oficiálneho singlového rebríčka v Anglicku a súťaží v tzv. trendy chart, čo je prehľad toho, čo sa v budúcich dňoch a týždňoch stane s najväčšou pravdepodobnosťou hitom.

LF System nie sú pre znalcov tanečnej hudby neznámym pojmom. Nedávno uspeli s nahrávkou Dancing Cliché, ktorá sa dočkala podpory od najväčších DJov na planéte. LF System vo svojej tvorbe pracujú s disco hudbou, ako ju poznáme z americkej histórie, soulom a funkom. Ich euforický groovy house je plný archetypických 909 zvukov a má autentický retro feeling.

Conan Gray – Disaster

Popový kráľ generácie Z konečne vydáva svoj očakávaný album Superache. Druhá štúdiovka mladého umelca tak ponúka 12 trackov, vrátane už vydaných obľúbených piesní ako „Jigsaw“ alebo „Memories“. Ďalšia pieseň z albumu, ktorá sa dočkala svojho vizuálneho spracovania je singel „Disaster“. Nechajte sa roztancovať rýchlou a chytľavou popovkou, v ktorej Conan spieva o tom, ako katastrofálne môže byť randenie.

Inhaler – These Are The Days

Minulý rok v júli medzinárodne bodovali v hitparádach so svojím debutovým albumom It Won’t Always Be Like This, potom sa s novou hudbou na chvíľu odmlčali. Až doteraz! Írska rocková kapela Inhaler, ktorej nielen hudobní kritici predpovedajú veľkú budúcnosť, sa vracia s novým trackom „These Are The Days“, ktorým nedávno oslnili aj legendárny festival Glastonbury.

V Českej republike sa mladíci z Dublina predstavia toto leto až dvakrát. Už o pár týždňov sa objavia na festivale Colours of Ostrava a 18. augusta budú robiť predskokanov známym Arctic Monkeys na pražskom Výstavišti.

Alec Benjamin – Devil Doesn’t Bargain

Americký spevák Alec Benjamin vydal v apríli tretiu platňu (Un)Commentary, ak rátame aj mixtape Narrated For You. Na konci júla ju príde predstaviť aj do Prahy, kde zahraje v Žlutých lázních. Nie je to prvýkrát, čo sa objaví v Čechách. V roku 2019 tam koncertoval v intímnych podmienkach Paláca Akropolis vo chvíli, keď kulminoval záujem o jeho hit Let Me Down Slowly. Rodák z Phoenixu medzi svoje vzory uvádza Coldplay, Jasona Mraza aj legendárneho Paula Simona, ale prekvapivo tiež Eminema. Jeho hit Stan dokonca exkluzívne nahral pre Spotify. Na aktuálnom albume (Un)Commentary sa okrem iných podieľal Charlie Puth a tiež producenti a skladatelia spolupracujúci so Selenou Gomez, Khalidom alebo Adele.

Imagine Dragons – Sharks

Americká kapela Imagine Dragons, ktorá svojím obrím koncertom na začiatku júna hneď dvakrát rozozvučala pražské Letňany, nepoľavuje a vydáva ďalší singel z pripravovaného albumu Mercury – Act 2, na ktorý sa môžeme tešiť už tento piatok 1. júla. Ochutnávka „Sharks“ dostala aj filmový videoklip, ktorý sa nakrúcal v ich domovskom Las Vegas.

„Naším cieľom bolo prostredníctvom klipu reprezentovať naše rodné mesto vo svetle, ktoré si zaslúži – ako miesto vášne, zábavy a umenia,“ vraví frontman Dan Reynolds. „To mesto milujem a vďačím mu za náš úspech. Singel Sharks vzdáva hold mestu, ktorému hovoríme domov,“ dodáva.

Helena Vondráčková – Pojď se mnou hledat modrý květ

Pri príležitosti významného životného jubilea vydáva česká popová ikona 3CD pomenované súhrnne Nejkrásnější na světě je láska. Helena Vondráčková si tak ku krásnemu sviatku nadelila mimoriadnu kolekciu, na ktorej nájdeme výber tých najlepších a najkrásnejších piesní o láske, ktoré za svoju veľkolepú kariéru stihla speváčka vydať. A nielen to! Medzi 62 nahrávkami nájdeme taktiež pätnásť doposiaľ nevydaných skladieb a jednu úplne novú pieseň s názvom „Pojď se mnou hledat modrý květ“, ktorú Vondráčková nahrala špeciálne pre tento album.

„Ja takmer o ničom inom v živote nespievam,“ hovorí Helena o tom, prečo zvolila zrovna takýto koncept albumu. „V mojom nesmierne pestrom spevníku by sa čestných výnimiek našlo ozaj iba niekoľko. Téma lásky je totiž najdôležitejšou témou väčšiny piesní. S takým silným citom, akým je láska, sa dá pracovať donekonečna a v akomkoľvek veku!“ odkazuje fanúšikom.

ZDROJ: Karolína Zboniaková | Renáta Tomášová | Tomáš Karpel

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share