HudbaSprávy

Hudobné novinky 25/2022

music

Drake – Sticky / Massive

Kanadský spevák a raper predstavuje svoj nový album Honestly, Nevermind, medzi ktorého oznámením a vydaním ubehlo len niekoľko hodín. Siedmy štúdiový album obsahuje 14 trackov, ktoré dokazujú Drakov talent priniesť zaujímavé melodické linky do klubového hip-hopu. Vypočujte si lo-fi track „Sticky“, ktorému dokonca aj časopis Rolling Stone predpovedá hitovú budúcnosť, alebo ladnú kombináciu house a R&B v piesni „Massive“.

LA Vision x YouNotUs – Famous for a Day

Pred dvoma rokmi zažil skvelý debut, keď vydal úspešný track „Hollywood“, na ktorom mu hosťoval legendárny DJ – Gigi D’Agostino. Teraz taliansky DJ, producent, skladateľ a spevák, ktorý sa prezýva LA Vision, predstavuje nový singel „Famous For A Day“. Tentokrát si na spoluprácu prizval berlínske producentské duo YouNotUs. Môžete sa tak tešiť na skvelú letnú vypaľovačku, ktorá vás tento rok neminie v žiadnom dobrom klube.

Mig 21 – Džus noci

Minulú jeseň vydala obľúbená kapela MIG 21 už piatu štúdiovku s názvom DŽUS NOCI. Nedávno album vyšiel aj na vinyle a teraz sme sa dočkali videoklipu k rovnomennému hlavnému singlu. Song „DŽUS NOCI“, o ktorého produkciu sa postaral Roman Holý (známy z J.A.R. alebo Monkey Business), si tak svojím koncertným úspechom predpovedal vizuálne stvárnenie. Nielen pesničky z najnovšieho albumu, ale predovšetkým svoje najväčšie hity, ktoré za svojou dlhoročnú kariéru MIG 21 nazbierali, predstavia svojim fanúšikom na unikátnych koncertoch v pražskom Forum Karlín.

„Možno ste si doposiaľ pri počúvaní piesne Džus noci nedokázali predstaviť, ako ten nápoj vyzerá, chutí a aké účinky vlastne vyvoláva. My sme to tiež nevedeli a ani sme netušili, že to nevieme,“ približuje frontman kapely Jirka Macháček. „Až vďaka takým mladým nadšeným bláznom z ostravského štúdia: Dart Production, sme sa dozvedeli, že nám na to vyrobili klip. Chalani, ďakujeme vám!“ dodáva.

Nico Santos – Weekend Lover

Nico Santos je späť so sviežim a energickým letným hitom. Spevák, skladateľ a producent predstavuje track „Weekend Lover“ aj s veľmi farebným videoklipom. „Nikdy som nenapísal pieseň ako túto,“ vraví Nico o ochutnávke zo svojho tretieho štúdiového albumu, ktorého sa dočkáme už na konci tohto roka. „Nový album bude hlavne otvorený novým svetom plným nových žánrov a bude extrémne osobný,“ ľahko priblížil nový počin 29-ročný interpret z Nemecka.

Bastille – Remind Me

Horúci a zmysluplný kúsok popu „Remind Me“ jasne demonštruje bezkonkurenčnú schopnosť Bastille vytvárať nákazlivé melódie a neodolateľné rytmy. Singel postavený na funkových gitarách a osobitnom speve Dana Smitha, rastie s každou slohou až do refrénu plného barokových vokálov a zlovestných basových liniek.

„Na Remind Me sme začali s niekoľkými kamošmi pracovať na samotnom začiatku tvorby albumu Give Me The Future. Neboli sme si istí, či z toho niečo bude, ale páčilo sa nám, ako odlišne pieseň znie,“ približuje proces tvorby frontman Dan Smith. „Text je o tom, ako sa nám môže naša myseľ posmievať vďaka spomienkam, ktoré sa nekontrolovateľne prehrávajú ako scény v slučke,“ dodáva.

Matej Smutný – Magentic Clouds

Slovenský spevák, skladateľ a multiinštrumentalista Matej Smutný vydáva svoj debutový album s názvom AURA. Ide o jeden z prvých, ak nie úplne prvý slovenský album nahraný v priestorovom formáte Dolby Atmos, čo je jeden z najväčších prelomov vo vývoji počúvania hudby. Matej si získal pozornosť už vďaka svojmu debutovému singlu Psycho Love, ktorý bol úspešne hraný v slovenských a českých rádiách a neskôr vydal vydarené piesne Fairytale, Elixír a Words U Say.

Skladbu Magentic Clouds, ku ktorej Matej natočil nový videoklip, napísal v Kanade počas covidových opatrení. „Každé ráno pri behaní som videl nádherné ružové oblaky. Keď som ten nádherný pohľad spojil s vtedajšími pocitmi o tomto svete, ktoré, priznám sa, neboli veľmi pozitívne, z môjho pera vypadla táto pieseň. Myslím si, že videoklip, ktorý sme k tomu natočili dokáže perfektne vystihnúť pocity, ktoré mnou vtedy pretekali,“ objasňuje Matej názov a tému piesne.

ZDROJ: Karolína Zboniaková | Tomáš Karpel | Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share