HudbaSprávy

Hudobné novinky 24/2023

music

FntcBeatz – Milky Way feat. Puna

Slovenský hudobný producent FNTCBeatz, ktorý sa venuje najmä DnB, hip-hopu a elektronike vydáva svoj prvý singel z pripravovaného EP Friendzone.

„Milky way je, dá sa povedať, môj prvý projekt, kde som sa snažil posunúť moje hranice a skúsiť štýlovo niečo iné. Na skladbe sme pracovali pomerne dlhý čas, mali niekoľko session, nahrávaní a debát. Chcel som, aby to dávalo ako temný tak aj veľkolepý dojem, ale zároveň, aby skladba nestrácala svojskú „depresívnu“ atmosféru. Tento track je našou prvou spoločnou vecou a malou predzvesťou pred tým, čo bude nasledovať.“

Lýdia Novotná & Domi Stoff – V objatí 

Pesničkárka Lýdia Novotná prichádza po troch rokoch opäť s duetom. Po piesni Nič nie je náhodou s legendárnym Allanom Mikušekom vstúpila do zaľúbených tónov duetu V objatí s Domi Stoff, ktorý sa zároveň stará o produkciu všetkých Lýdiiných piesní. Láska je krásna, no často nie je prijímaná, preto je skladba venovaná každému, kto nedokázal rozkázať srdcu.

Nahrávanie piesne prebiehalo v bratislavskom štúdiu RITA, ktoré sa stalo Lýdiiným hudobným domovom. „Keď som naspievala túto pieseň, stále sa mi nezdala úplná. Snažila som sa prísť na to, čo mi tam chýba. A bol to Dominik. Už spolupracujeme roky a je krásne, že teraz máme aj spoločnú pieseň,“ teší sa Lýdia.

Traky – Život ft. Gapa Sax

Anika Iris – I need friends

Anika IRIS prichádza s novým singlom s názvom „I need friends“. Speváčka je autorkou hudby aj textu. Tak, ako pri väčšine svojich skladieb, aj tentoraz  spolupracovala s producentom Adriánom Líškom.

„Song I need friends je o potrebe ľudskej prítomnosti, či už sú to kamarátske vzťahy, alebo rôzna interakcia so spoločnosťou. Vznikal počas obdobia, kedy ma ľudia obchádzali, uprednostňovali predo mnou iných  a tak som sa cítila byť odlúčená od svojich rovesníkov. Nadväzuje na to, ako je v živote potrebné byť v kontakte najmä s tými úprimnými a vernými…“ opisuje pozadie vzniku piesne mladá autorka. Skladba je oblečená do indie – popového šatu v gitarovom štýle, s výraznými syntenzátorovými zvukmi a množstvom nápaditých vokálov.  Hudba sa nahrávala v speváčkinom štúdiu RUNNER, hlavná spevová linka a vokály u producenta Adriána Líšku. Mastering zrealizoval Miroslav Chyška.

Lea Danis – Dancefloor

Speváčka Lea Danis sa vracia na hudobnú scénu po materskej dovolenke. Po štyroch rokoch vydáva očakávaný singel Dancefloor, ktorý by nemal chýbať v žiadnom letnom playliste. Kvalitný zvuk, svieži videoklip, tanečnice, to je slovenská novinka, ktorá ťa vtiahne na parket, nech si kdekoľvek.

Pieseň Dancefloor je inšpirovaná aktuálnym diskopopovým soundom. Song vznikol v spolupráci s multitalentovaným producentom a textárom Matejom “Lil Max” Miklošom. “Spolupráca bola jedna veľká zábava, nevedela som sa dočkať, až sa opäť dostanem do štúdia s Maxom. Pritom sme sa stretli len krátko predtým, ako sme začali nahrávať. Hneď som pochopila, že to je môj človek,” hovorí Lea k spolupráci.“Povedala som mu, že zima bola dlhá a chcem svieži tanečný zvuk, pieseň, ktorá ľuďom prinesie radosť a pozitívnu energiu do každodenného života. Text piesne má v sebe tajomné elektrizujúce napätie a každý si v ňom môže nájsť svoj vlastný význam. Pre mňa osobne je najkrajšia fráza a posolstvo ‘si ten fix, ktorý potrebujem,” dodáva k zvuku a textu piesne. Videoklip, ktorý sa točil v Trnave a je plný extravagantných outfitov, svetiel a veteránských áut, mal na starosti Pierre Lexis, ktorého speváčka spoznala až na natáčaní a jeho prácu si veľmi pochvaľuje.

ZDROJ: Hudba Zcirejlasky | Michal Neffe | Richard Gužák | Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share