HudbaSprávy

Hudobné novinky 24/2022

music

Jubël – Diamonds [feat. Aleyna Tilki]

Nostalgické spomínanie na osemdesiate roky je v popovej hudbe populárne už nejaký ten čas. Priekopníkom bola Dua Lipa, ktorá na skvelom albume Future Nostalgia takúto hudbu zasadila do úplne nového kontextu a definovala nový zvuk popu súčasnosti. Počas roku 2021 sa vplyv hudby ôsmej dekády uplatnil ešte viac a vďaka seriálu Stranger Things teraz silno vstúpil aj do života teenage generácie. So stopou 80s sa pohráva aj švédska dvojica  Jubël. Pozvali si do singla Diamonds speváčku Aleynu Tilki a turecká hviezda vtlačila piesni ľahký exotický nádych.

Oliver Cronin – Boys Don’t Cry 

Singel austrálskeho mladíka Boys Don’t Cry je chytľavou nahrávkou s popovo atraktívnou melódiou. Oliver Cronin tu spieva a rapuje o tom ako ťažké je dnes pre chlapcov plniť nároky kladené spoločnosťou: „Všeobecne sa hovorí, že chlapci by nemali plakať a zdieľať emócie. Očakáva sa od nich, že sa kvôli pohodliu ostatných uzavrú, čo samozrejme nie je zdravé. Dúfam, že táto pieseň pomôže mladým mužom v mentálnych účinkoch maskulinity a tlaku, ktorý je na nich vytváraný…“ Hudobne sa Oliver Cronin pohybuje na podobnom území ako Post Malone, Khalid alebo Bazzi. Vychádza z rapu, koketuje s moderným R&B aj popom.Boys Don’t Cry je jeho druhým singlom v tomto roku.

Maggie Rogers – Want Want

Dvadsaťosemročná speváčka, textárka a skladateľka Maggie Rogers, predstavuje úplne nový singel „Want Want“, z ktorého energia len-tak srší. A nielen to – rovnako ju cítiť aj z videoklipu, ktorý sa nakrúcal v speváčkinom obľúbenom karaoke bare v New Yorku; má bláznivú atmosféru, kde v striedavých záberoch sledujeme divokú Maggie, ktorá postupne strháva tancujúci dav.

Want Want vznikalo počas pandémie v malom štúdiu nad garážou mojich rodičov. Napísala som ho s bývalým kolegom z kapely ako únik pred temnotou a izoláciou,“hovorí Maggie Rogers o tracku s tým, že finálnu podobu singel získal až o rok a pol neskôr, z dôvodu hľadania toho správneho zvuku.

Halsey – So Good

Minulý rok očarila fanúšikov a kritikov žánrom ohýbajúcim albumom If I Can’t Have Love, I Want Power. Teraz 27-ročná americká speváčka Halsey predstavuje chytľavý singel „So Good“ – úprimný pohľad na kľukatú cestu, ktorou láska niekedy musí ísť. O réžiu filmového videoklipu sa postaral známy režisér Alev Aydin.

Bob Moses, Vintage Culture – Love Brand New

Kanadské duo Bob Moses, ktoré majstrovsky mieša elektroniku a pop, vydalo tento rok temperamentnú a melancholickú pieseň „Love Brand New“. Teraz sa singel dočkal zaujímavého remixu od 28-ročného brazílskeho DJa a producenta, známeho ako Vintage Culture. Zádumčivé gitarové tóny tak vystriedala nová energia a rýchlejšie tempo pripravené roztancovať aj tie najväčšie tanečné kluby. Track tak získal úplne novú náladu, jeho vnútorná energia však zostala nezmenená.

Seeb, Julie Bergan – Always Will

Nórske superstars a EDM duo, ktoré si hovorí Seeb, vydáva úplne nový singel s názvom „Always Will“. Na spoluprácu si už po tretíkrát prizvali krajanku, speváčku a skladateľku Juliu Bergan, ktorá svojím vokálnym nadaním rozžiarila celý track. 

„Text a melódia sú veľmi emotívne a rozhodli sme sa pre hymnickú a ľahko retro hudbu. Milujeme Juliin hlas a ona to zaspievala spôsobom, akým to dokáže len ona!“ vravia Seeb.

Welshly Arms – Dangerous

Kto by nepoznal obrovské hity ako „Sanctuary“ alebo „Legendary“ od americkej rockovej kapely Welshly Arms. Tentokrát partička z Clevelandu predstavuje singel s názvom „Dangerous“, ktorý je zároveň ochutnávkou z pripravovaného albumuWasted Words & Bad Decisions, ktorého sa dočkáme už túto jeseň.

Dangerous je o živote na hrane. Kedysi nám bolo povedané, aby sme celý život zostali v určitých vzorcoch pre naše vlastné dobro. Potom začnete vystupovať a uvedomíte si, že život je oveľa zaujímavejší, keď riskujete,“ hovorí spevák a gitarista Sam Getz.

Glockenbach x Ásdís – Dirty Dancing

Ich mená a tváre nie sú dôležité – dôležitá je ich vízia. Glockenbach sú producenti a umelci, okrem toho aj napoly revolucionári a inovátori popu. Práve táto kreatívna filozofia získala kolektívu medzinárodnú reputáciu ako jednému z najzaujímavejších nových nemeckých elektro projektov. Po hitoch ako „Redlight“ alebo „Brooklyn“ s formáciou ClockClock, teraz Glockenbach predstavujú „Dirty Dancing“ – melancholickú tanečnú hitovku, ktorú naspievala talentovaná islandská speváčka Ásdís.

zef – 4:20 (Už je čas) 

Spevák, gitarista a hudobný producent Jozef Rezník vydáva pod pseudonymom zef svoj prvý sólo počin. Umelec, ktorého ste doteraz mohli vnímať ako súčasť hudobných kapiel Para a Walter Schnitzelsson, predstavuje svoj nový singel a video s názvom 4:20 (Už je čas).

ZDROJ: Renáta Tomášová | Karolína Zboniaková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share