HudbaSprávy

Hudobné novinky 23/2022

music

Lenny – live. laugh. cry

Skladateľka, klaviristka a speváčka s nezameniteľným hlasom. To všetko je Lenny, ktorá minulú jeseň prekvapila svojich fanúšikov medzinárodnou spoluprácou na tracku „Lithium“ s legendárnym producentom Mikeom Shinodom. Teraz sa 28-ročná interpretka vracia k domácim spoluprácam a s producentmi Marcelom Procházkom a Ondřejom Fiedlerom predstavuje pieseň „live. laugh. cry“. „Je to taká hymna pre všetkých ľudí, ktorí chcú každý deň prežívať tak, akoby bol ich posledný,“ hovorí Lenny o novom singli, ktorý je už teraz k dispozícii na streamingových službách. Videoklip z režisérskej dielne Ondřeja Kudyna a Ondřeja Brejšku je na YouTube už od včerajška.

Heslom je žiť, smiať sa a nehanbiť sa za to, že si niekedy tiež poplačeme,“ dodáva Lenny k textu, ktorý napísala zo svojho pohľadu a na základe autentických skúseností. „Ako hudobník, ktorý často naráža na prekážky – ak ide napríklad o kreatívny blok, nepríjemnú kritiku, alebo fyzickú či psychickú vyčerpanosť; mám stále veľkú túžbu uspieť a napriek tomu zostať stále svoja,“ približuje Lenny s tým, že verí, že si v texte každý fanúšik nájde svoj vlastný príbeh.

CKAY – Emiliana (Future Friends & Harddope Remix)

Future Friends nahrala oficiálnu tanečnú verziu singla Emiliana, ktorú tento rok v marci vydal spevák CKay. Nigerijský hudobník sa celosvetovo preslávil s piesňou Love Nwantiti, ktorá dodnes nazbierala viac ako miliardu prehratí na Spotify a ďalšie stovky miliónov na ostatných digitálnych platformách. V štatistike najpočúvanejších interpretov na Spotify je CKay na pozícii č. 200 a patrí teda právom medzi najväčšie globálne hviezdy súčasnosti. České futuristické duo Future Friends spevákovi ponúklo tanečnú úpravu aktuálneho singla, ten ju prijal a oficiálne vydal! „Dostali jsme možnost zremixovat hit interpreta, který má na Spotify skoro 20 milionů unikátních posluchačů měsíčně. Něco takového se neodmítá,“ objasňujú vznik nahrávky Future Friends, ktorí svoju identitu skrývajú za masky robotov. „Přes české zastoupení Warner Music jsme remix poslali managementu zpěváka a ten ji doporučil vydat. CKay je opravdová star, vůbec jsme nečekali, že by se naše nahrávka dostala až k němu. Oficiální vydání remixu je velkou událostí pro celou českou scénu.“ Podobne ako Daft Punk využívajú aj Future Friends futuristickú image robotov. Na remixe pre CKaya v štýle slap house spolupracovali s dvojicou Harddope.

Post Malone – I Like You (A Happier Song) w. Doja Cat

V piatok 3. júna vyšiel už v poradí štvrtý štúdiový album Twelve Carat Toothachejednému z najúspešnejších raperov súčasnosti. Reč je o Post Malonovi, ktorý si na spoluprácu prizval hneď niekoľko zvučných mien. Na 14 trackovom albume sa objavujúThe Weeknd, Roddy Ricch, The Kid LAROI, alebo aj 26-ročná americká raperka a speváčka, Doja Cat, ktorá sa podieľala na chytľavom songu „I Like You“ s výstižným prídomkom „A Happier Song“.

Dagny – Brightsider

V roku 2020 vydala ospevovaný debutový album Strangers/Lovers, o rok neskôr na seba opätovne upozornila hitom „Pretty“, ktorý naspievala s Astrid S. Teraz sa nórska popová superstar Dagny pripomína s letnou vypaľovačkou „Brightsider“, ktorá rozpráva o tom, že nič nie je také zlé, ako sa môže zdať. 

„Jednou z mojich silných stránok a najlepších vlastností je práve to, že dokážem vidieť pozitíva namiesto toho, aby som sa zhadzovala dole. Brightsider je toho demonštráciou,“ vraví 31-ročná interpretka.

Gabry Ponte X Lum!X – We Could Be Together [feat. Daddy DJ]

Gabry Ponte po úspechu skladby Thunder znovu vsadil na spoluprácu s talentovaným  austrálskym producentom, ktorého svet tanečnej hudby pozná pod menom LUM!X. Ich  nový singel sa volá We Could Be Together a spoločnosť im na ňom robí francúzske duo Daddy DJ. Pre talianského  producenta je to už ôsmy singel, na ktorom sa tento rok podieľal.

JOHN WOLFHOOKER – 1999

Pripomínam sa ešte raz so singlom rockovej skupiny novej generácie John Wolfhooker , ktorá sa nebojí experimentovať, prekračujú hranice medzi žánrami, pravidelne koncertujú v zahraničí a v digitálnom svete ich nahrávky zdieľajú aj v zahraničí. Štvorica vydala pestré EP626  a jednou z piesní na ňom je aj nostalgická pocta všetkým pop-punkovým kapelám z konca deväťdesiatok, ktorú nazvali 1999. Pieseň s chytľavým refrénom a ambíciami stať sa mainstreamovým hitom nájdete na odkazoch nižšie. Neskúsite zaradiť? Chalani majú pred sebou koncert na Rock For People v Hradci Králové budúci týždeň a včera boli predskokanmi kapely Rise Against v Prahe.

ZDROJ: Tomáš Karpel | Renáta Tomášová | Karolína Zboniaková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share