HudbaSprávy

Hudobné novinky 23/2021

music

Feel3 – Jambarino

Tesne pred oficiálnym začiatkom leta prichádza trojica speváčok Feel3 s novinkou Jambarino. Typicky letná skladba s tanečnou melódiou, spevavým refrénom a chytľavou choreografiou prináša svieži a netradičný prúd v aktuálnej slovenskej produkcii. 

„Jambarino má na rozdiel od predošlých našich piesní priniesť ľuďom najmä nespútanú energiu, radosť, tanec, slnko, leto, zábavu. Chceli sme po celom tomto zvláštnom roku vybuchnúť absolútnou eufóriou a preniesť ju na každého, kto si Jambarino vypočuje alebo ho uvidí. Naším cieľom bolo vytvoriť pieseň, ktorá bude znieť ľuďom v ušiach ešte dlho po vypočutí a ktorá ich bude nútiť tancovať pri čomkoľvek, čo budú robiť,“ hovoria členky Feel3 Zuzana Hrvoľová, Alexandra Haňdiaková a Veronika Lackovičová.

Coldplay – Higher Power

Skupina COLDPLAY zverejnila videoklip Higher Power. Čerstvý singel doposiaľ reprezentoval vizuál s hologramami mimozemských tanečníkov a kapelou, ktorá hrá takpovediac na zelenej lúke. Teraz si môžete pozrieť plnohodnotné oficiálne video.

Nové audiovizuálne dielo režíroval Dave Meyers. Skupina v klipe objavuje farebnú planétu Kaotica, ktorá je osídlená robotickými psami alebo pouličným gangom mimozemšťanov v podaní korejského tanečného súbora. „Ide o metaforu. Všetci sa teraz cítime odcudzene, ako na nejakej mimozemskej planéte ďaleko od nášho normálneho sveta. Nakoniec, ale nájdeme lásku a tá eufória nás vystrelí do stratosféry našej vlastnej energie a vyššej sily,“ prezrádza režisér.

Coldplay odpremiérovali singel Higher Power vo vesmíre, keď sa v priamom prenose spojili s orbitálnou stanicou a francúzskym astronautom Thomasom Pesquetom. Okrem základnej verzie, ktorú produkoval Max Martin, sú k dispozícii aj tanečné úpravy – skladbu zremixovali ZHU a Tiësto.

THE ROOP – Discoteque

Na tohtoročnej Eurovision Song Contest nebola núdza o zaujímavé momenty. Popri víťaznej talianskej squadry Måneskin strhla na seba pozornosť aj skupina The Roop, ktorá so skladbou Discoteque reprezentovala Litvu. Trio z Vilniusu v nej ponúka svojrázny mix tanečnej hudby, rocku a indie popu.  Videoklip s bizarnými pohybovými etudami už na YouTube nazbieral skoro 12 miliónov prehratí.

Master KG & David Guetta – Shine Your Light [feat. Akon]

Jeho predchádzajúci singel sa stal najmenej očakávaným hitom roku 2020. Zdravotníci a záchranári, pracovné kolektívy a organizácie po celom svete prijímali výzvu, tancovali a zdieľali pieseň Jerusalema, aby si pripomenuli, ako je dôležité sa odreagovať a oddýchnuť si od každodenného stresu v dobe pamdemickej krízy. Globálny úspech juhoafrického producenta znamenal pomyselnú vstupenku medzi hudobnú elitu. Master KG sa tak na novinke Shine Your Light môže oprieť o spoluprácu s populárnym Davidom Guettom a americkým spevákom Akonom. Ako názov skladby napovedá, máme tu optimistický singel, ktorý sa môže rýchlo premeniť na hymnu leta 2021.

Dua Lipa – Love Again

Najpopulárnejšia ženská interpretka súčasnosti sa ešte raz vracia k úspešnému albumu Future Nostalgia. Dua Lipa zaň získala Grammy aj Brit Awards a bola vyhlásená za britskú speváčku roka 2020. Popovo dokonalá zbierka už ponúkla megahity Don’t Start Now, Physical, Break My Heart, Levitating alebo We’re Good z bonusovej edície, teraz Dua Lipa prichádza so skladbou Love Again, kde producenti zakomponovali známy hook z pesničky My Woman od Lew Stone & The Monseigneur Band.

ELPE ft. KALI – Príbeh

„Navonok sa môžeme tváriť, že všetko nám vychádza a okolie vidí iba úspechy, a to, ako sa smejeme. Avšak pravdou je, že nikto vtedy nevidí, čo všetko máme za sebou, alebo čo ešte stále v daný moment prebieha na pozadí. Práve aj preto tento klip je poskladaný z backstageového prostredia, ktoré má stvárniť práve tento pohľad za oponu,“ povedal Elpe ku klipu.

Singel je z pripravovaného EP, ktoré by mohlo teoreticky vyjsť už na jeseň. Žiadny presný dátum zatiaľ stanovený nebol, avšak pokiaľ chceš stále vedieť o aktuálnom dianí ohľadom Elpeho muziky, určite nás pre ďalšie info sleduj aj naďalej.

Ava Max – EveryTime I Cry

Globálna popová senzácia Ava Max prichádza s novinkou EveryTime I Cry. “Po každom boji, ktorým si prejdete, trochu zosilniete. A žiadna slza, ktorú pritom prelejete, nie je premárnená, ale stane sa vašou riekou nádeje” hovorí speváčka na tému čerstvej piesne. Očakávajte čistokrvný elektropop, ktorým chce umelkyňa nadviazať na sériu úspešných singlov z poslednej doby. Najvýraznejší z nich je platinový Kings & Queens, ktorý sa udržal osem týždňov na čele americkej Hot AC hitparády a celosvetovo pokoril miliardu prehratí. Minuloročný albumový debut  Heaven & Hell u nás patrí dlhodobo k najžiadanejším titulom a radí sa medzi komerčne najúspešnejšie platne roku 2020.

H16 – Zlom Vaz

O tom, že H16 sa chystá ovládnuť slovenskú rapovú scénu s čerstvým albumom LOCKDOWN MUSIC, niet pochýb. Postupne dostávame možnosť spoznávať jednotlivé tracky aj po vizuálnej stránke a k slovu sa dostáva jedna z najavizovanejších featov v histórii H16 so skladbou Zlom väz. 

Samotný Majk Spirit postupne informoval na svojich sociálnych sieťach o jednotlivých skladbách z nového albumu. Z toho, čo napísal, niet pochýb o tom, že H16 nestratila nič na kvalite a originalite, práve naopak. H16 si na svoj aktuálny album LOCKDOWN MUSIC pozvala skutočne silný zástup hostí, pričom väčšina z nich sa predstavila práve na čerstvom tracku „Zlom väz“. Do hudby, ktorá rovnako ako samotný názov vzdáva hold kultovej veci „Break Ya Neck“ od Bustu Rhymesa doplnili okrem chalanov z H16 aj lídri novej rapovej vlny  – Dokkeytino, Sak10denz, Pridenyyy, Radikal Chef a Yungfakgod. Táto kombinácia v sebe skrýva veľký potenciál, keďže sa môžeme tešiť na prepojenie takzvanej starej a novej školy. Okrem toho, že H16 dala priestor mladým talentom svedčí aj vizuál ku skladbe, kde sa za režisérskou stoličkou objavil Daniel Kristl, známejší pod pseudonymom Danpingdon, ktorý sa za uplynulý rok staral o jedny z najkvalitnejších videoklipov v prostredí rapovej scény Slovenska a Česka.

Ivo Bič – Obrátiť list

Sympatický Košičan, Ivo Bič, sa vydal na sólovú dráhu po odchode z kapely Peter Bič Project. Pilotný singel, ktorý odštartoval jeho novú hudobnú cestu – Unavený –  ponúkol začiatkom roka 2020, tesne pred udalosťami, ktoré nie len kultúrnu obec otočili hore nohami. Svoju druhotinu, skladbu s názvom Obrátiť list, mimochodom opäť v slovenskom jazyku,  zverejnil prostredníctvom lyrics videa uplynulý víkend.

„Skladba Obrátiť list vznikala na etapy. Pôvodne bol text plánovaný na inú hudbu, no nesedel, tak som začal na novo od textu smerom k hudbe a to už dávalo väčší zmysel,“ hovorí Ivo Bič.  Pieseň sa nahrávala v Randal Production so Zolim Tóthom, na zrode piesne participoval i bubeník Jožko Zima. Ruku k dielu však priložili aj dámy. „Text pre mňa napísala textárka a herečka Adriana Krúpovana, námet je od mojej ženy, Katky. Nie je to však odrazom nášho vzťahu, keďže aj po naspievaní skladby, aj po pandémii sme stále spolu a náš list sme ešte neobrátili, naopak, píšeme naň ďalšie príbehy…,“odhaľuje výrokom spevák časť svojho súkromia. Do novinky sa však zamontovala aj tretia žena „Ági Tóth Čírová vďaka svojmu citu pre hudbu vložila do piesne kúsok seba a Zolimu pomohla pieseň produkovať,“ dopĺňa Košičan.

Majself – Vydržím stáť (prod. Mairee)

Novým trackom Vydržím stáť Majself predstavuje aj názov albumu, ktorého release spustí už koncom tohto mesiaca. Skladba v spolupráci s DJ a producentom Maireem prináša už podľa žánru letný vibe, čo aj zo samotného klipu cítiť, no a prináša aj novú hudobnú éru pre samotného interpreta, ktorú si budeme môcť vypočuť už aj na novom albume.

„Chcel som aby vizuál nebol nejako nasilu motivačný, ale aby z neho išiel pozitívny vibe, nech majú ľudia dobrú náladu, keď si ho pozrú. Zvolili sme koncept aj vďaka supportu LB Servis, ktorý nie je na Slovensku prišli obohratý, a som rád, že sa nám atmosféru z natáčania podarilo preniesť aj do klipu. Spolupráca s Maireem vznikla ešte minulý rok v marci, kedy sme pôvodne plánovali len jednu skladbu, no keď mi poslal pack z hudbami, dohodli sme sa, že jednu vec spravíme na jeho plánovaný album a jednu na môj“, vysvetľuje priebeh vzniku spolupráce Majself. 

A7S – Nirvana

Sólový debut švédskeho speváka a producenta Alexandra Tidebrinka, ktorý používa umelecké alter ego A7S. Aj keď ide o jeho prvý singel, stihol na svojich profiloch nazbierať cez 2 miliardy prehratí na streamovacích platformách. Podieľal sa totiž na troch globálnych hitoch – na všetkých spolupracoval aj producent Topic. Ide o single Breaking Me, Why Do You Lie To Me (feat. Lil Baby) a Your Love (9pm). 

Tesher x Jason Derulo – Jalebi Baby

Rapper a producent Tesher spolu so spevákom a skladateľom Jasonom Derulom vydávajú pieseň Jalebi Baby. Aj keď virálny hit vyšiel Tesherovi už v roku 2020, kanadsko-indický producent sa teraz opäť hlási o pozornosť, kedy obohatil chytľavé latinskoamerické rytmy o spoluprácu s americkou popovou hviezdou.

„Mojím cieľom bolo vždy spájať kultúry a tvoriť hudbu, ktorá sa môže páčiť každému, bez ohľadu na jazyk,“ vraví Tesher o singli, ktorého názov odkazuje na tradičný juhoázijský zákusok Jalebi.

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk | Renáta Tomášová, Warner Music | Jana Trellová, RukaHore | Janka Marczellová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share