HudbaSprávy

Hudobné novinky 22/2021

music

Denny Veselý ft. Supa – Neviditeľná/Ona má…

Skladby o ženách nie sú prelomovou témou, avšak jej spracovanie vie byť očami každého interpreta osobité. Presne toto podčiarkuje tvorbu mladého speváka Dennyho Veselého, ktorý síce spracováva svoju tvorbu emotívne, no o to viac vystihuje jeho odkaz v každej skladbe inak. Pred necelými dvoma rokmi začal pracovať na základe osobitých výpovedí svojich známych na projekte, ktorý síce vyznie až mrazivo, no výpovedná hodnota je veľmi cenná a dôležitá, najmä v uplynulých mesiacoch, kedy boli zverejnené extrémne zvýšené percentá domáceho násilia páchaných na ženách. A to aj v dôsledku karantén počas pandémie, kedy viac ako kedykoľvek predtým prechádzali vzťahy ťažkou skúškou. Aj preto vznikla stránka www.neviditelna.sk, kde sa spojili známe – neznáme tváre ako speváčka Dominika Mirgová, herečka Broňa Kovačíková, Kristy Mohr, Natália Grmanová, fotografka Katarína Šlesárová, ktoré reprezentujú danú tému #neviditeľná. Tematický make – up na fotkách, ktorý znázorňoval násilie nalíčila Michalea Rajnova, videoIIklip dotvoril režisér Ján DoubleJ Jančok a celkovo o hudobnú produkciu sa postaral Roman Zámožný zo Starmusic.

Polo & Pan – Ani Kuni

Parížske eklektické popovo-tanečné duo Polo & Pan vydalo svoju prvú tohtoročnú pieseň „Ani Kuni“, ku ktorej pripojili aj animovaný videoklip. Nová skladba tak prichádza desať mesiacov potom, čo duo vydalo svoje štvorskladbové EP Feel Good, ktoré doposiaľ nazhromaždilo skoro pol miliardy celosvetových streamov.

„Ani Kuni“ je hravá tanečná skladba pre malých i dospelých. Je to pocta našej obľúbenej detskej uspávanke – nadčasovej indiánskej piesni, ktorá sa traduje z generácie na generáciu,“ povedali Polo & Pan.

Vidiek – Dohodnime sa

Skupina VIDIEK vydáva aktuálnu skladbu Dohodnime sa. „Je jedno, či tým myslíme dohodu medzi ženou a mužom, medzi politikmi a ich stranami, medzi rozličnými národmi alebo medzi pozemšťanmi a mimozemšťanmi. Bez dohody ostane vždy len spor, čo určite nie je dobrý výsledok. S dohodou to dopadne určite lepšie“, hovorí spevák Jano Kuric. Novinka sa objaví aj na dvojalbume najväčších hitov skupiny Vidiek s názvom Vidiek Najvidiekovatejší , ktorý vyjde už čoskoro vo vydavateľstve OPUS.

Autorom hudby a textu je gitarista Richard Jajcay, na bicích hrá ďalší zo zakladajúcich členov skupiny Ondrej Tomčala, na basgitare Martin Klačanský. Pod hudobný mix sa podpísal Martin Čema a mastering majú na svedomí londýnske Metropolis Studios.

ZDROJ: Jana Trellová | Karolína Zboniaková | Renáta Tomášová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share