HudbaSprávy

Hudobné novinky 22-2020

Juraj Hnilica – Svet nie je zlý!

Juraj Hnilica vydáva novú skladbu Svet nie je zlý!, ktorá je súčasťou jeho pripravovaného albumu Pohni líca. Zaujímavým korením skladby je spolupráca s bubeníčkou Nikoletou Drummer Šurinová. Veselá pop-rocková gitarovka má na prvé počutie skôr detský text, no Hnilica uvádza, že je v ňom posolstvo aj pre dospelých. 

„Album Pohni líca som pôvodne chcel vydať už začiatkom apríla, no skrz situáciu som musel vydanie odložiť na jeseň tohto roka. Aj skladba Svet nie je zlý! mala vyjsť ešte pred krstom albumu, ale vycítili sme to tak, že by to nebolo vhodné. Povedali sme si, že by bolo super pieseň pustiť do sveta vtedy, keď opäť bude vo vzduchu cítiť pozitívnejšie naladenie, a preto sme to poňali oslavnou piesňou,“ povedal Juraj Hnilica. 

Richard Müller – Anomália

Úprimná osobná spoveď. Taká je novinka Richarda Müllera Anomália. Autorom hudby a textu je Laco Rychtárik, ktorý pieseň zložil v komplikovanom období svojho života a pesnička je jeho dosiaľ najosobnejšou výpoveďou. Vraví, že si nevedel predstaviť iného interpreta pre túto skladbu, ako Richarda, ktorý ako jediný dokáže pochopiť, čo prežíval. A slovenská hudobná legenda sa v piesni našla. Richard Müller skladbu dokonale precítil. Vypočujte si, ako znie Anomália. 

Príjemná, trochu melancholická skladba s krásnym refrénom. Richard Müller má novinku Anomália, ktorá je veľmi osobná. 

„Pesničku napísal Laco Rychtárik, skvelý skladateľ, ktorého som nikdy v živote nevidel, ale jeho skladby dobre poznám. O to viac ma prekvapilo, že napísal pesničku, ktorá mi úplne hovorila z duše,“ vraví Richard Müller.

„Pieseň vznikla v komplikovanom období môjho života, keď som bojoval s veľmi osobnými problémami a mal som pocit, že neviem nájsť vo svojom vtedajšom okolí nikoho, kto by si prežil v živote niečo podobné. Je to úprimná, osobná výpoveď. Mal som silný pocit nepochopenia, sebareflexia a zdravotné problémy výrazne ovplyvňovali moju kreativitu,“ vysvetľuje Laco Rychtárik.

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk | Eva Sládková, Propaganda House

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share