Hudba

Hudobné novinky 21/2022

Nathan Dawe – 21 Reasons [feat. Ella Hendesron]

Britský DJ a producent Nathan Dawe má na svojom konte niekoľko hitov. V roku 2020 sa preslávil singlom Lighter, kde hosťovali obľúbený rapper a britský influencer KSI a speváčka Ella Henderson. Skladba sa dostala až na tretie miesto ostrovného rebríčka. Úspech mal s radou zaujímavých ponúk (remixy pre Clean Bandit, Becky Hill alebo Little Mix) a zároveň mu umožnil osloviť atraktívnych hostí pre nasledujúce projekty. Na novinke 21 Reasons sa Nathan Dawe vracia k osvedčenej splupráci s Ellou Henderson. Niekdajšia finalistka súťaže The X Factor je medzi producentami tanečnej hudby vyhľadávanou vokalistkou. Mohli sme ju zaznamenať aj na singloch Ofenbach alebo Davida Guettu. 21 Reasons je vôbec prvou nahrávkou Nathana v roku 2022.

Stephen Sanchez – Until I Found You

Kritikmi uznávaný a fanúšikmi milovaný spevák a skladateľ, Stephan Sanchez, učaroval poslucháčom po celom svete svojou romantickou, letnou retro piesňou „Until I Find You“, ktorá by sa určite páčila aj samotnému Royovi Orbisonovi. Za singlom sa zároveň skrýva zamilovaný príbeh.

„Svoju priateľku Georgiu som stretol asi v tom najhoršom možnom období. Aj napriek tomu ma ľúbila a bola úžasná. Ja som sa na to necítil, a tak som ju nechal ísť,“ približuje príbeh Sanchez. „Nejaký čas sme strávili osamote, ale potom sme si zavolali, zobral som ju na rande a odvtedy sme spolu. Until I Found You som napísal, aby som jej dal najavo, ako veľmi ju milujem a aby som jej ukázal, že som bol hlupák, keď som ju odstrčil,“ dodáva v skratke spevák o piesni, ktorá sa dočkala aj duetovej verzie s 32-ročnou speváčkou, Em Beihold.

Peter Bič Project – Chalúpka

Chalúpka sa stáva ďalšou skladbou z albumu Hlava od skupiny Peter Bič Project, ktorá dostala svoj vizuál. Natáčalo sa v krásnom prostredí v obci Hačava na chalúpke pod rozkvitnutou čerešňou.

„Chalúpka je pieseň, na ktorú sme od vydania albumu mali, a stále máme množstvo pozitívnych ohlasov. Rozhodli sme sa jej preto dať aj vizuálnu podobu“ hovorí o Chalúpke Peter Bič. „Text napísal Michal Mifkovič, ktorý prispel svojimi textami na náš album Hlava. O video podobu sa postaral Jaroslav Jaris Vaľko.“ V hlavných úlohách sa okrem Petra Biča a Viktórie Vargovej predstavia aj ich priatelia Štefan a Dušana Štecoví spolu s ich malým synčekom Riškom. Štefan Štec a Peter Bič Project už majú za sebou niekoľko vzájomných spoluprác ( Báči Jašov, Za rána za rosy). Tentokrát však oslovili nielen Štefana ale aj jeho manželku Dušanu, a úloha sa ušla aj ich synčekovi Riškovi. „Štefan je úžasný spevák, tanečník, Dušana tanečníčka, a kreatívna producenta folklórneho súboru Hornád. Ich životy sú prepletené prácou, folklórom, tancom, a práve preto sme si ich vedeli predstaviť v hlavných úlohách. Sú to naši priatelia, takže sme ich oslovili, a výsledok si môžete pozrieť v našom novom videoklipe“ dodáva Peter.

Sean Paul – Light My Fire (ft. Gwen Stefani & Shenseea)

Jamajský spevák Sean Paul už zajtra odprezentuje svoj nový album s názvom Scorcha. Okrem ďalších pätnástich trackov s typickým tanečným party duchom, sa na ňom objaví aj najnovší singel „Light My Fire“, na ktorom sa podieľala aj legendárna americká speváčka, herečka a popová ikona, Gwen Stefani, spolu s 25-ročnou jamajskou dancehallovou interpretkou, ktorá sa prezýva Shenseea. Vďaka netradičnému spojeniu a chytľavej melódii sa tak môžeme tešiť na poriadnu letnú hymnu, ktorá vás roztancuje.

ZDROJ: Renáta Tomášová | Karolína Zboniaková | Tomáš Karpel

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share