HudbaSprávy

Hudobné novinky 21/2021

music

Lukáš Adamec – Život je boj

Všetko sa to začalo koncom minulého roka jedným telefonátom Richarda Lintnera Lukášovi Adamcovi  „Rišo mi zavolal, povedal že sa mu páči moja hudba a bol by rád, ak by som mu skúsil zložiť titulnú skladbu. Indície boli len šport a predstava energickej vypaľovačky. Ja som bol polichotený, nadšený a, samozrejme, som to robiť chcel,“ prezrádza talentovaný spevák. Lukáš následne prizval svojho starého parťáka Tomiho Okresa (člena kapely CHINASKI), ktorý po Adamcovom boku stojí už roky. O tom, že spojenie Okres – Adamec  jednoducho funguje, svedčia aj rádiové úspechy spoločných piesní a to novinke predpovedá úspech nielen v hokejových kruhoch. „Potom to šlo všetko veľmi rýchlo. S Tomim sme mali zoomcall so zástupcami firmy MediaJet, ktorá je producentom Talkshow Citronáda. Povedali sa nejaké vízie, nastavili ciele. O tri dni sme mali hotovú pieseň Život Je Boj, ktorá sa páčila všetkým zainteresovaným  a nám tiež,“ približuje Adamec rýchly spád udalostí.

„Riff piesne mal Tomi, ako muzikanti hovoria, “v šuflíku“ už veľa rokov. To je to, čo počuť  prvé sekundy piesne. Okolo toho sme vyskladali slohy a refrény. Tomi zložil hudbu, ja som melódiu otextoval,“ hovorí  Lukáš. Pieseň sa nahrávala v Košiciach, v štúdiu Parentals, so zvukárom Jánom Terpákom. O výrazný rytmus piesne sa postaral Maťo Janočko, Tomi Okres nahral gitary a basgitaru a Lukáš Adamec,  samozrejme,  pesničku naspieval.  „Vo výkrikoch tam počuť dokonca aj Riša Lintnera. Bol za nami v štúdiu pri nahrávaní a jeho účasť dodala pesničke ešte väčšiu hodnovernosť,“ spomína spevák na nahrávanie skladby. Do finálnej zvukovej podoby dotiahol nahrávku pražák Lukáš Martinek (Studio Svárov). „Táto pieseň je určená všetkým, ktorí sa odmietajú VZDAŤ!!! Pre všetkých športovcov, ktorí chcú byť ešte lepší. Pre všetkých, ktorí chcú nájsť silu bojovať!!!,“ odkazuje Lukáš všetkým ľuďom, ktorí chcú dosiahnuť svoje ciele v akomkoľvek smere.

Gigi D’Agostino & LA Vision – In & Out

Gigi D’Agostino a LA Vision vydávajú novinku s názvom In & Out. Po celosvetovom úspechu singlu Hollywood sa legendárny taliansky DJ a producent Gigi D’Agostino spolu s LA Vision rozhodli opätovne spojiť svoje sily. Gigi a Marco prakticky prepojili svoje štúdiá a spolupracovali tak na novej piesni. Všetko sa to udialo počas jednej noci a vytvorili tak opätovné kúzlo Hollywoodu pre potešenie všetkých našich zmyslov. Konkrétny singel získal zlaté ocenenie v Nemecku a Švajčiarsku, pričom v Poľsku získal dvojnásobnú platinu. 

Novinka IN & OUT má úžasnú popovo-tanečnú melódiu, ktorá všetkým fanúšikom uviazne v hlave od prvého vypočutia.

Neon Eye – White Snow

Indierocková kapela Neon Eye po vstupe na scénu so svojím čisto gitarovým singlom Neither of Us prichádza s novinkou White Snow, ktorou predstavuje svoj odlišný hudobný prejav poctivého zvuku basy, bicích a gitary. Melodické tóny so šmrncom 80. rokov obliekli do vizuálneho šatu vo videoklipe s nadhľadom a mestským duchom.

Skladba White Snow je poháňaná nákazlivou basovou linkou a je podporená fragmentami syntetickej popovej hudby z osemdesiatych rokov, ležérnou nenásilnou gitarou balancujúcou medzi drsnosťou a pocitovými vyhrávkami s cieľom presiahnuť až do tanečnej hudby. „V tomto songu sme chceli ukázať náš odlišný zvuk od tradičného zvuku gitarovej kapely, zapojili sme elektronické prvky tanečnej hudby 80. rokov, lebo vtedy v showbiznise najviac snežilo,“ prezrádza spevák Lukaš Dobranský kľúčové momenty aražmá skladby, ktoré vznikli pôvodne z gitarovej piesne.

Olivia Rodrigo – good 4 u

Iba osemnásťročná vychádzajúca americká hviezda, Olivia Rodrigo, ako speváčka a skladateľka v súčasnosti ovládla všetky svetové hitparády. Práve dnes predstavuje svoj debutový album SOUR. Multiplatinová hudobníčka vo svojich veľmi chytľavých a dynamických popových piesňach ukazuje svoj neuveriteľný talent pre zachytávanie komplikovaných emócií. Album, na ktorého všetkých skladbách sa autorsky podieľala, stelesňuje minimalistickú, avšak hypnotizujúcu formu alt-popu, pričom každá pieseň rozpráva samostatný príbeh, stelesňuje Oliviin nezabudnuteľný a originálny hlas, a jej smelosť. Album SOUR je už teraz k dispozícii na všetkých streamovacích platformách a podľa speváčkiných slov jej značí veľkú radosť. „Teším sa z toho najviac na svete; je úžasné sledovať ako moja hudba pôsobí na ľudí a možno im pomôže, aby sa cítili menej sami,“ vraví speváčka.

Dôvodom, prečo Olivia nazvala svoj album SOUR odôvodňuje takto: „Fascinuje ma predstava chvíle, kedy sa vzťah ochladí – ako sa z človeka, ktorého ste toľko milovali a ktorému ste vraveli všetky svoje tajomstvá, môže stať človek, ktorého nemôžete vystáť,“ vysvetľuje. Speváčka 8. januára tohto roka vydala platinový debutový singel drivers license, s ktorým odhalila svetu svoj talent a schopnosť sebavyjadrenia. Skladba sa až osem týždňov udržala na prvej priečke rebríčka Billboard Hot 100 a stala sa tak prvým singlom tohto roka, ktorý dosiahol milión globálnych streamov. Nie menej bola úspešná aj jej ďalšia skladba z albumu – deja vu, ktorá sa rovnako umiestnila v Top 10 rebríčku Billboard. V poradí tretím singlom je najnovší good 4 u, ktorý speváčka predstavila naživo počas Saturday Night Live, kde bola pozvaná ako hudobný hosť.

Anne-Marie & Niall Horan – Our Song

Britská speváčka Anne-Marie pripravila druhý album Therapy , ktorý vyjde 23.7.2021. Zároveň s touto informáciou zverejnila nový duet s Niallom Horanom z One Direction. Nostalgicky znejúcu pieseň doprevádza videoklip inšpirovaný príbehom slávnej dvojice Bonnie & Clyde, ktorá je k dispozícii na nižšie uvedených odkazoch. Prvý album Anne-Marie sa stal komerčne najúspešnejším britským debutom roku 2018 s predajomv prepočte  4 milióny kusov a ponúkol hity FRIENDS, Ciao Adios alebo 2002.

Kristina Tran – T.K.K.T ft. Tomy Kotty

Len minulý mesiac vydala umelkyňa Kristina Tran svoje nové EP Transmission, ktoré pokrstila údernou skladbou Karmageddon. Ten poukazoval na závažnú problematiku našej Zeme, preto aj samotný experimentálny klip bol o čosi vážnejší nielen textovo, ale aj vizuálovo. Skladba T.K.K.T. je zasa úplným opakom a už od začiatku melodickej linky je viac tanečná ako piesne predtým.  Ide už o tretiu hudobnú záležitosť v poradí z vydaného EP Transmission, čo dostala svoj videoklip, a okrem hosťujúceho speváka a moderátora Tomyho Kottyho, ktorý tiež avizoval svoje debutové EP na tento rok je v skladbe T.K.K.T zakomponovaný aj iný spevák, ktorý nedávno vydal svoj hudobný projekt spoločne s raperom Branislavom Kováčom  – Vecom.

„Ide o Šimona Švidraňa, môjho dlhoročného kamaráta, ktorý robil refrén a pomáhal mi s linkami a textom. Pôvodne som mala byť len hosťom na tejto skladbe, ale nakoniec po rokoch som sa k nej dostala a rozhodla ju vydať ja“, vysvetľuje spoluprácu speváčka. Ako všetky skladby z EP, aj táto energickejšia vznikla produkčne pod vedením Mateja „LilMax“ Mikloša, ktorý kontúroval hudobne predrobenú melodickú linku. Videoklip tentokrát vznikal v spolupráci s novým režisérom Pavlom „PESSOM“ Drábom s asistenciou Samuela Kulifaja, ktorí spojili v klipe všetky obľúbené umelecké činnosti speváčky.

„Som rada, že tam mám všetko, čo ma kreatívne napĺňa – maľba, tanec, spev a háčkovanie. Úplne ma tento klip vystihuje v mojej tvorbe. Okrem iného má táto skladba pre mňa inú energiu ako tie predtým, už len tým, že je veselšia a bezstarostnejšia. Tým nemyslím, že nenesie žiaden odkaz, ale že svojou tanečnosťou nie je náročná na vnímanie samotného textu, nad ktorým sa netreba hlboko zamýšľať lebo ten odkaz je jasný: Nebyť otrokom lásky a buď jej dopriať čas dozrieť alebo ju nechať ísť“, uzatvára Kristina Tran.

Maroon 5 – Beautiful Mistakes

Maroon 5 je americká pop-rocková kapela pochádzajú z Los Angeles, ktorá má na svojom konte tri ceny GRAMMY® a patrí medzi najväčšie objavy 21. storočia. Táto globálna multiplatinová stálica teraz oznamuje príchod najnovšieho albumu JORDI, ktorý je naplánovaný na 11. júna. Fanúšikovia si na ňom vypočujú obľúbené single Memories a Nobody’s Love, ale aj najnovší hit Beautiful Mistakes, na ktorom hosťuje americká raperka a speváčka Megan Thee Stallion. Ich spoločná skladba dosiahla k dnešnému dňu viac ako 44 miliónov zhliadnutí na YouTube. Oslavy pripravovaného albumu zastrešuje spoločnosť American Express, s ktorou kapela spolupracuje a ktorá sa podieľa aj na plánovanom virtuálnom predstavení – American Express UNSTAGED. To sa uskutoční 4. júna a fanúšikovia budú mať možnosť vypočuť si doposiaľ nepočuté skladby ich obľúbenej kapely z pripravovaného albumu.

ZDROJ: Janka Marczellová | Karolína Zboniaková, Universal Music | Michal Neffe, Unavená agentúra | Renáta Tomášová, Warner Music | Jana Trellová, RukaHore

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share