HudbaSprávy

Hudobné novinky 20-2020

For You – Po druhýkrát

Autorská novinka vznikla počas dvojmesačnej koronakrízy, kedy sa kapela For You vôbec nestretávala. Sopranistka dokonca uviazla v Maďarsku a na Slovensko sa jej nedarilo dostať. Slovenský Pentatonix, ako kapelu nazývajú, dáva výnimočnou skladbou druhú šancu na zmenu našich životov. Každý z členov ju nahrával sám doma a následne ju tenorista zmixoval v novom štúdiu.

Milky Chance feat. Jack Johnson – Don’t Let Me Down

Nemecké multiplatinové hudobné duo Milky Chance vydáva singel Don’t Let Me Down, na ktorom spolupracovali s legendárnym surferom, spevákom a skladateľom Jackom Johnsonom, ktorý má na svojom konte 32 zlatých, 49 platinových certifikácii a desiatky miliónov prehraní len na YouTube. Singel pochádza z druhého vydania tretieho albumu Milky Chance Mind The Moon, ktorého pôvodná verzia vyšla v novembri minulého roka. 

Věci se pro duo Milky Chance, které sestává z Clemense Rehbeina a Philippa Dausche, daly do pohybu s vydáním singlu Stolen Dance, jež se stal globálním fenoménem a jen na YouTube si připsal přes půl miliardy zhlédnutí. Samotné debutové album Sednecessary v mnoha zemích získalo násobnou platinovou certifikaci a duu otevřelo dveře na největší hudební festivaly, jako jeGlastonbury nebo Coachella, a do renomovaných talk show, jako je Fallonova Tonight Shownebo Jimmy Kimmel Live! Dalšími hity dua se staly skladby Cocoon a Doing Good pocházející z druhého alba Blossom, které s kapelou procestovaly v rámci 243 koncertů 41 zemí světa.

Veci sa pre duo Milky Chance, ktoré pozostáva z Clemensa Rehbeina a Philippa Dauscha, dali do pohybu s vydaním singlu Stolen Dance, ktorý sa stal globálnym fenoménom a len na YouTube si pripísal vyše pol miliardy zhliadnutí. Samotný debutový album Sednecessary v mnohých krajinách získal násobnú platinovú certifikáciu a duu otvoril dvere na najväčšie hudobné festivaly, ako je Glastonbury alebo Coachella, a do renomovaných talk show, ako je Fallonova Tonight Show alebo Jimmy Kimmel Live! Ďalšími hitmi dua sa stali skladby Cocoon a Doing Goodpochádzajúce z druhého albumu Blossom, ktoré s kapelou precestovali v rámci 243 koncertov 41 krajín sveta.

Beny Toth – S Tebou

Skladba S Tebou hudobníka, songwritera a producenta Benyho Totha vznikala v apríli 2020 za improvizovaných, karanténnych podmienok. Na skladbe sa okrem samotného autora podieľali hudobníci z kapiel Heľenine Oči, Akustika, The Street Groove, Universum Project a Pomaranč.

Medial Banana – Život ide ďalej

Vydanie albumu Nedotknuteľní sprevádza uletený nový klip z chránenej dielne Nefkus na skladbu Život ide ďalej, ktorá síce neplánovane, ale pomerne trefne vystihuje aktuálnu dobu koronovú.

Para – Doma dobre

Populárna slovenská skupina PARA, ktorá tento rok oslavuje štvrť storočnicu, zareagovala na aktuálnu situáciu, ktorá  obrátila život naruby celému svetu, originálne. Spolupatričnosť, a že sme v tom spolu, pripomenula  pesničkou  DOMA DOBRE. Do nového klipu kapela zapojila fanúšikov. 

Pieseň DOMA DOBRE vznikla pred trinástimi rokmi tak, ako skoro všetky pesničky skupiny PARA,  jamovačkou, na chalupe, kam chlapci chodia čerpať inšpiráciu. „Keď sme zložili hudbu pesničky, oslovili sme bratov Jobusovcov, či by nám ju neotextovali. Branuško poslal text, prišiel do štúdia aj s “pánom Bratom”, ktorý nám nahral to charakteristické píšťalkové sólo a Branuško to spolu so mnou a Michalom Kaščákom naspieval“, zalovil v pamäti spevák kapely Tomáš „Lasky“ Šedivý.  Aj keď pieseň vznikla za úplne iných okolností, v týchto dňoch sa dočkala v poradí už druhého videoklipu, ktorým kapela reaguje na súčasnú situáciu, ktorá kvôli pandémii koronavírusu zasiahla celý svet.

Jeffrey Bergmann – Good Love (feat. Brail Watson)

Funk houseový track od Jeffreyho Bergmanna. Tento nórsky producent z Osla vie, čo znamená houseová hudba! „Good Love“ je jeho druhý titul produkovaný našim labelom.

KC Gomez – With My Baby

Ďalší singel s nádychom fantastickej latino-karibskej atmosféry z produkcie Marcosa Rodrigueza a Estely Martin.

Sam Castle, Tonny Black – Don’t Waste The Time

Joan Qveralt X Dekzo – Tekiteka Wala

ZDROJ: Karolína Zboniaková, Universal Music | Beny Toth | Renáta Tomášová, Warner Music | Janka Marczellová | Vladimír Bryndák, Bryndák Records | Nora Krchňáková, NK Factory

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share