Hudba

Hudobné novinky 2-2020

Justin Bieber – Yummy

Globálna superstar Justin Bieber vydáva singel Yummy, prostredníctvom ktorého ohlasuje svoj návrat a vydanie piateho albumu. „Tento album bude úplne iný už len preto, v akej životnej fáze sa práve nachádzam,“ približuje Bieber. Yummy je takisto Bieberovým prvým autorským singlom po troch rokoch a koncom januára vyjde v spolupráci s YouTube aj desaťdielna dokumentárna séria Justin Bieber: Seasons, ktorá mapuje celú jeho kariéru. „Keď som začínal, YouTube mi poskytol platformu a komunitu, kde som s fanúšikmi mohol zdieľať svoju hudbu, svoje skúsenosti a dôležité momenty,“ uzatvára Bieber.

Justin Bieber má na svojom konte neuveriteľných viac ako 50 miliárd streamov, vyše 60 miliónov predaných kópií svojich albumov a obrovské množstvo platinových certifikácií, pričom jeho legendárny singel Baby obdržal dokonca diamantovú certifikáciu a stal sa najúspešnejším singlom všetkých čias. Za svoj najúspešnejší album PURPOSE, ktorého sa predalo cez 21 miliónov kusov, získal v roku 2015 dokonca Grammy. Tri hlavné single z albumu, medzi ktoré patrí napríklad Love Yourself, obsadili prvé tri priečky britských rebríčkov, čo sa dovtedy podarilo iba Beatles.

Aj keď Bieber v posledných troch rokoch nevydal žiadnu vlastnú skladbu, podieľal sa na dielach iných interpretov, z ktorých sa aj vďaka spolupráci s Bieberom okamžite stali hity – za všetky menujme singel I Don’t Care s Edom Sheeranom, ktorý sa dlho držal na prvej priečke v 26 krajinách sveta, remix singlu Bad Guy od Billie Eilish, ktorý opätovne zlomil svoje vlastné rekordy a predovšetkým remix Despacita, ktorý k singlu pritiahol pozornosť potrebnú k tomu, aby sa originálna verzia stala najsledovanejším videom na YouTube.

Sebastian feat. Adam Mišík – Cizinka

Český spevák Sebastian na konci novembra 2019 zverejnil videoklip k piesni Cizinka z jeho druhého albumu Rub a líc. Po výraznom ohlase na digitálnych platformách, len na YouTube sa skladba približuje k prvému miliónu, prichádza singel aj oficiálne na slovenský trh.

ZDROJ: Karolína Zboniaková, Universal Music | Renáta Tomášová, Warner Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share