HudbaSprávy

Hudobné novinky 18/2021

music

Robert Burian feat. Marika Gombitová – V období dažďa (Robert Burian remix)

Známy slovenský producent a DJ Robert Burian a ikonická speváčka Marika Gombitová, držitelka viacerých významných ocenení, vydávajú remix skladby V období dažďa. Nahrávka, v ktorej je použitá originálna vokálna časť, dostala od Buriana úplne nový inštrumentálny podklad! Základom skladby je pôvodná nahrávka z albumu Ateliér duše z roku 1987. „Veľmi sa teším. Je to pre mňa obrovská pocta a cítim sa neskutočne vďačný za to, že som dostal oficiálny súhlas spraviť remix pre takú legendu, akou Marika Gombitová bezpochyby je. Ďakujem. V súčasnosti sa celý svet nachádza v nepriaznivej dobe a verím, že týmto remixom prinesieme na hudobné Slovensko niečo pozitívne,“ povedal hudobný producent Robert Burian.

Afrojack & David Guetta – Hero

Títo dvaja sa za posledné roky zišli viackrát. Legendy svetovej EDM scény spoločne vyprodukovali celú radu klubových a rádiových hitov. Zatiaľ poslednou skladbou, na ktorej sa obaja podieľali, bol singel Helium z roku 2018 nahraný pre soundtrack Fifty Shades Darker.

Novinkou Hero sa páni vracajú v čase, keď tanečnej hudbe dominoval progresívny house. Pripomíname ešte, že pod nahrávkou sú autorsky podpísaní okrem iného Stargate, Ryan Tedder z OneRepublic alebo speváčka Ellie Goulding. Hovorí sa, že celý tím ľudí, ktorý na piesni spolupracoval, má dohromady 28 nominácií na Grammy. 

Twenty One Pilots – Choker

Twenty One Pilots zverejnili ďalšiu pieseň z pripravovaného albumu Scaled And Icy. Nejde o klasický singel, dvojica chcela predovšetkým potešiť skalných fanúšikov, doplniť skladačku a ponúknuť poslucháčom obraz do toho, čo ich 21.5.2021 čaká. 

Anitta – Girl From Rio

Pieseň Girl From Ipanema poznajú poslucháči na celom svete. V polovici šesťdesiatych rokov z nej urobil celosvetový hit jazzový saxofonista Stan Getz so speváčkou Astrud Gilberto. Hovorí sa, že ide o druhú najnahrávanejšiu pieseň histórie po Yesterday od Beatles. Najnovšiu verziu natočila brazílska popová hviezda Anitta, aby sa pokúsila jej slávnu melódiu sprístupniť ďalšej generácii poslucháčov.

Emma Drobná feat. Dorian – Feeling

Emma Drobná nedávno vydala singel, na ktorom spolupracuje s rapperom Dorianom. Nie je to prvýkrát, čo skúša výlet podobným smerom. V roku 2019 hosťovala na albume slovenskej hiphopovej skupiny Ultrazvuk, na svoju minuloročnú štúdiovku zase zaradila duet so Separom. Skladba Stratím sa ti ráno dokonca patrí k najúspešnejším skladbám z jej albumu Better Like This. Novinka Feeling má chytľavý letný vibe, s ktorým dokonale korešponduje aj videoklip, ktorý bol natočený na telefón Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. 

CHVRCHES – He Said She Said

Škótska elektro-popová kapela CHVRCHES, v zložení Lauren Mayberry, Iain Cook a Martin Doherty, vydávajú svoj nový singel „He Said / She Said“. Takmer celú pieseň nahrávali na dvoch odlišných stranách Atlantiku a predstavujú ju po troch rokoch od vydania ich uznávaného albumu Love Is Dead. 

„Rovnako ako všetci som mala počas posledného roka dostatok času premýšľať nad vecami, ktoré som kedysi prehliadala a hlboko v sebe pochovala. Mám pocit, že som priveľa svojho času – osobného aj profesijného, strávila nad vecami, ktoré mi neboli príjemné a robila ich len preto, lebo sa to od žien očakáva. Čím som staršia zisťujem, že ma to iba viac vyčerpáva,“ vysvetľuje pozadie skladby frontmanka skupiny CHVRCHES, Lauren Mayberry.

BANNERS – If I Didn’t Have You

BANNERS sú späť! Po obrovskom úspechu s piesňou „Someone to You“, ktorá bodovala aj v slovenských rádiách, prichádzajú s úplne novým singlom „If I Didn’t Have You.“ Na čele s Michaelom Nelsonom, ktorého hudba má skoro 1,5 miliárd celosvetových streamov, vydávajú hymnu pre každého, kto doposiaľ nevidel, čo stojí priamo pred ním, alebo si až neskoro uvedomil hodnotu tých, ktorých miluje. Skladba je prvou ochutnávkou z pripravovaného EP BANNERS, ktoré má vyjsť na jar.

„Táto pandémia by mala ľuďom pripomínať všetko to, čoho sme schopní – individuálne a ako kolektív. Všetci sme sa dokázali o seba postarať a podržať sa navzájom. Ukázalo sa, čo je dôležité a čo nie. Veci, bez ktorých by som prežil a veci, ktoré naozaj potrebujem, a ktoré som možno predtým poriadne neocenil. Ľudia, bozky, objatia…“ dodáva frontman kapely.

Kris Kross Amsterdam x Shaggy x Conor Maynard – Early In The Morning

Trio z Amsterdamu pôsobí na tanečnej scéne od roku 2015, kedy sa upísalo značke Spinnin’ Records a debutovalo singlom Until The Morning. Výraznejší úspech, ktorý značku Kris Kross Amsterdam preslávil v roku 2018 bol singel Whenever s hosťujúcim spevákom Conorom Maynardom a producentom The Boy Next Door. V novinke Early In The Morning sa okrem britskej youtubovej hviezdy predstavil aj legendárny jamajský hudobník Shaggy.

Barbora Piešová feat. Michal Šafrata – Priateľ

Speváčka Barbora Piešová ponúka svojim fanúšikom po skladbách Dážď a Vesmír tretí singel s názvom Priateľ z jej minuloročného debutového albumu Som flegmatik, ale optimista. Pieseň nahrala s českým hudobníkom a spevákom Michalom Šafratom, s ktorým účinkovali v talentovej súťaži SuperStar. „S Michalom sme mali k sebe veľmi blízko už počas súťaže minulý rok a vtedy sme si povedali, že nahráme aj spoločný duet. Je to pre mňa veľmi silná nahrávka, ktorá hovorí o tom, ako sme sa spolu s Michalom spoznali a teším sa, že sa nám podarilo konečne po pandemických opatreniach aj stretnúť a natočiť k piesni klip“ komentuje pieseň Barbora.

Bebe Rexha – Die For A Man [feat. Lil Uzi Vert] 

Speváčka Bebe Rexha v krátkom čase zverejnila už tretiu skladbu z chystaného albumu Better Mistakes. Po piesni Sacrifice a skladbe Sabotage prichádza s novinkou, v ktorej dostala priestor rapová hviezda Lil Uzi Vert.

Alec Benjamin – The Way You Felt 

Americký spevák by mal tento rok vydať druhý album. Prvým krokom k tomuto cieľu je aktuálny singel The Way You Felt, v ktorom sa Benjamin opiera o svoj skladateľský talent a intímny spevácky výraz. Tieto atribúty mal aj jeho hit z roku 2019 Let Me Down Slowly.

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk | Renáta Tomášová, Warner Music | Karolína Zboniaková, Universal Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share