HudbaSprávy

Hudobné novinky 17/2022

music

Alesso – Words (feat. Zara Larsson)

Švédsky DJ a producent, ktorý sa prezýva Alesso, je prelomovým umelcom v tanečnej hudbe. Ako ďalší zo svojich počinov teraz predstavuje track „Words“, na ktorom mu hosťuje popový fenomén, 24-ročná speváčka a krajanka, Zara Larsson. Pieseň o strachu z nasledovania svojho srdca je tak dokonalou kombináciou vrstviacich sa beatov a dynamického zvukového dizajnu Alessa, s fascinujúcim vokálnym prejavom speváčky, ktorá svoj prvý úspech zaznamenala už ako 10-ročná, a to v roku 2008.

Ava Max – Maybe You’re The Problem 

Americká speváčka zverejnila nový singel. Skladba Maybe You’re The Problem je prvou ukážkou z chystanej  druhej platne. Zvukovo sa Ava Max opäť posunula, tentokrát sa producenti Cirkut a Jonas Jeberg inšpirovali v dance-rockovej hudbe osemdesiatych rokov. Bude zaujímavé sledovať, ako aktuálnu premenu populárnej speváčky, ktorá nedávno prekonala hranicu 5 miliónov sledujúcich na Spotify, prijmú jej fanúšikovia. Momentálne je Ava Max s viac ako 35 miliónov unikátnych poslucháčov za posledný mesiac päťdesiatym najpočúvanejším interpretom v najpoužívanejšej streamingovej službe.

Sigrid – It Gets Dark

Dvadsaťpäťročná nórska speváčka Sigrid sa postupne zarýva do povedomia hudobným kritikom aj fanúšikov kvalitného, nielen severského popu. S každým ďalším singlom neprestáva prekvapovať, obzvlášť teraz vyrazila dych aj tým najvernejším priaznivcom. Na singel „Bad Life“ si totiž prizvala na spoluprácu britskú metalcorovú kapelu – Bring Me The Horizon, ktorá nedávno očarila napríklad featuringom s Edom Sheeranom na jeho tracku „Bad Habits“. Vznikla tak chytľavá pieseň o nádeji, ktorá srší energiou a charakteristickým speváckym nadaním oboch interpretov. K singlu vznikol aj pôsobivý videoklip natočený na jeden záber.

„Možno to je prekvapivá spolupráca, ale už nejaký čas sme si navzájom fandili a sme radi, že môžeme spolupracovať. Natáčanie videa bolo samo o sebe úžasným a bláznivým zážitkom!“ vraví Sigrid, ktorá sa už 5. júna predstaví v Prahe v klube Roxy, kam privezie aj úplne nový album How To Let Go, ktorý vyjde už budúci mesiac.  

Alvaro Soler, Topic – Solo Para Ti

Španielsky spevák a idol dievčenských sŕdc, Alvaro Soler, sa rozhodol preskúmať preňho doposiaľ neprebádaný hudobný štýl. Spolu s nemeckým DJom Topicom tak vytvorili track „Solo Para Ti“, ktorý je unikátnou kombináciou ľahkej a zamilovanej popovej tvorby Alvara s povznášajúcou a ležérnou EDM Topica.

„Pieseň je o čase po rozchode, kedy všetko bolí, ale zároveň viete, že je to tak lepšie. Neexistuje žiadne iné riešenie dilemy medzi hlavou a srdcom, než sa cez to prebojovať,“ hovorí Soler o novej piesni. Nielen tento, ale aj iné hity zahrá rodák z Barcelony už 27. mája v NTC aréne v Bratislave.

Erika Rein – V nás 

Slovenská speváčka Erika Rein si vás získa svojou prirodzenosťou a sympatickým hlasom. Jej nový singel V nás má odľahčenú letnú náladu a je o hľadaní šťastia, zážitkov a ďalších vecí, na ktoré sa dá s úsmevom a nostalgiou spomínať. Produkcie sa ujal Adrian Líška, ktorý prizval k spolupráci svojich dvoch kolegov z projektu „dvatri tridva“  Maxa Mikloša a Maxa Šrámka. Videoklip k piesni režíroval Martin Miko z Illuminate.

The Weeknd, KAYTRANADA – Out of Time (KAYTRANADA Remix)

Abel Tesfaye, všetkým známy ako The Weeknd, jeden z celosvetovo najúspešnejších a najpočúvanejších spevákov súčasnosti tento rok predstavil svoj dlho očakávaný album Dawn FM, ktorý sa u fanúšikov aj hudobných kritikov dočkal vrelého prijatia. Nedávno sme si mohli pozrieť videoklip k piesni „Out Of Time“, zdanlivo romantickú snímku s prekvapivým koncom, v ktorom si hlavnú úlohu po boku speváka zahrala kórejská modelka a herečka HoYeon Jung a objavil sa aj samotný Jim Carrey – slávny herec a hlasový sprievodca celého albumu. Teraz 29-ročný DJ KAYTRANADA predstavuje veľmi zaujímavý remix.

Twocolors x Pascal Letoublon – Break Up

Berlínske duo hitmakerov, ktoré sa snaží spájať dva blízke svety tanečnej hudby a pop music, predstavuje ďalší tanečný track s názvom „Break Up“. Tentokrát s twocolors spolupracoval 25-ročný talentovaný DJ a producent – Pascal Letoublon a vznikla tak opojná kombinácia jemných slučiek a emotívnych vokálov, vďaka ktorým vznikol tento chytľavý singel.

„Na skladbe sme pracovali dlhé roky,“ vysvetľujú twocolors. „Text zachytáva podstatu krehkého miesta medzi spaľujúcou láskou a strachom z odlúčenia a osamelosti. Dúfame, že sa vám bude páčiť rovnako ako nám!“ dodávajú.

Conan Gray – Memories

Conan Gray, označovaný aj ako kráľ popu generácie Z, je 23-ročný spevák a skladateľ z Kalifornie, ktorý si v poslednej dobe podmanil mnoho fanúšikov piesňou „Telepath“. Teraz predstavuje klavírnu baladu o zlomenom srdci, veľmi osobný a emotívny singel „Memories“, ktorým upozorňuje na svoj druhý štúdiový album Superache. Ten vyjde už 24. júna tohto roka. Conan dokonca zavíta aj do Prahy a už 14. mája vo Fore Karlín zaspieva svojim fanúšikom naživo.

Barbora Piešová – Stačí iba veriť

Speváčka Barbora Piešová ponúka tanečnú novinku Stačí iba veriť. Svieže spojenie predposlednej víťazky SuperStar a chalanov zo skupiny No Name vás určite nenechá sedieť. Rytmická skladba sa nesie v duchu 80. rokov a Baša nás milo prekvapila, keď v klipe tentokrát ukázala aj tanečnú choreografiu. Na piesni spolupracovali Zoltán Šallai, Ivan Timko a Pavol Jakab zo skupiny No Name. Barbora v týchto dňoch dokončuje svoj druhý album, ktorý by sa mal objaviť na hudobnom trhu do konca júna.

Marty Mate – Definition of House

Martin Hitra alias Marty Mate je skúsený producent, ktorý miluje house music a na jeho tvorbe to naozaj vidieť a počuť. Tento autor sa v svojich skladbách nebráni poukázať na pálčivé témy, ktoré našu spoločnosť zamestnávajú a berú jej dych. V tracku Definition Of House však jasne pomenuváva svoju defininíciu ako má pravá house music znieť. Ide o tanečný song plný dobrého beatu, skvelých samplov a určite výnimočného piana. Martin (Marty Mate) vie čo chce a čo sa mu páči.

ZDROJ: Karolína Zboniaková | Renáta Tomášová | Erik Horváth

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share