HudbaSprávy

Hudobné novinky 16/2021

music

Nessa Barrett – la di die (feat. jxdn)

V predchádzajúcich týždňoch sa na časti internetu ovládanom teenage omladinou riešila veľká dráma. Dramagedon, ako nazývajú americké médiá, špecializujúce sa na podobné veci, sa týka štvorice tiktokových celebrít, ktorú tvoria dva páry.  V centre diania sú Jaden Hossler, známý ako jxdn, jeho priateľka Mads Lewis, populárna dvojica Josh Richards a Nessa Barrett a pieseň La Di Die. Hossler a Lewis tvorili jeden z prvých tiktokových párov, ich vzájomné hádky, rozchody a návraty od roku 2019 sledujú milióny užívateľov aplikácie po celom svete. Do ich vzťahu teraz vstúpila ďalšia z hviezdičiek tejto sociálnej siete. Nessa Barrett nahrala singel, do ktorého si ako hosťa pozvala práve Jadena, čo sa nepáčilo Mads a jej fanúšikom. Dráma plná zmazaných instagramových profilov a hysterických postov bola na svete.

Ak sa vám vyššie popísané udalosti javia úsmevné, pieseň sama o sebe stojí za pozornosť.  Autorsky a produkčne sa na nej podieľal Travis Barker z punk-rockových blink-182 a vďaka pozornosti, akej sa jej dostalo kvôli dráme, zbiera veľmi rýchlo čísla na digitálnych platformách. A ak ste sa dostali s čítaním až sem a vypočujete si nahrávku, určite mi dáte za pravdu, že ide o výborne zostavenú skladbu s chytľavým refrénom a možno sa vám bude hodiť aj do vášho playlistu. 

Michal Prokop & Framus Five – Má vlast

Pieseň vychádza v sprievode videa, ktoré je prvým oficiálnym klipom Prokopa & Framus Five po dlhých štrnástich rokoch.  Jeho réžiu si vzal na starosť Michal Skořepa (o.i. Wohnout, Xindl X, Stroy, Imodium atď.), ktorý obsadil do hlavnej úlohy Vilmu Cibulkovú, a tá sa svojej časti zhostila s podmanivo nedbalou nonšalanciou. 

„Keď mi Michal Skořepa v telefóne vysvetľoval námet na vizuálnu zložku klipu, hneď som pochopil, že som si vybral na klip partnera, ktorý vie, o čo ide. Veľmi sa mi to páčilo. Na Vilmu Cibulkovú sme, ak si pamätám, prišli tak nejako spoločne, keď sme spolu preberali, ako by asi mala herečka vyzerať, čo by mala predstavovať. Michal mi ponúkol ešte niekoľko ďalších tipov, nevedeli sme, či by to Vilma vôbec vzala. Keď jej zavolal, súhlasila vraj okamžite potom, keď si  pieseň vypočula. S Vilmou sme sa už trochu poznali, ale nikdy by mi nenapadlo, že spolu budeme takto spolupracovať. Bola úžasná a som veľmi rád, že ten klip Michal natočil práve takto. Obaja boli skvelí, obom sa chcem poďakovať. Majú obrovský podiel na tom, ako klip dopadol,“ dodáva člen Siene slávy Cien Anděl.

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music | Adriána Čahojová, Supraphon |

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share