HudbaSprávy

Hudobné novinky 16-2020

Selena Gomez – Boyfriend

Jedna z najpopulárnejších speváčok súčasnosti Selena Gomez vydáva singel Boyfriend, ktorý vychádza spoločne s deluxe verziou albumu Rare, ktorého štandardná verzia vyšla v januári tohto roku. Na deluxe verzii sa okrem singlu Boyfriend, budú nachádzať aj piesne She a Souvenir. Všetok zárobok zo singlu Selena daruje do fondu PLUS1 COVID-19. „Boyfriend je skladba o časoch, kedy človek v láske neustále padá, dvíha sa späť, zase padá a zasa sa dvíha. Je to ale skladba aj o dôležitosti vedomia, že nepotrebujete nikoho iného okrem seba, aby ste boli šťastní, „približuje singel Selena. „Singel sme napísali a nahrali dlho pred vypuknutím aktuálnej krízy, ale v kontexte súčasných udalostí chcem poznamenať, že nový singel momentálne nie je na popredných priečkach rebríčka mojich priorít, a preto všetky zárobky z neho darujem na boj s korona vírusom. Modlím sa za bezpečie, jednotu a uzdravenie. „

Selena Gomez začínala ako úspešná herečka, ktorá sa prostredníctvom kapely Selena Gomez & the Scene v roku 2008 presunula na pole hudby. Po troch albumoch kapelu opustila a dala sa na sólovú dráhu a odvtedy jej albumy aj jednotlivé skladby plnia predné priečky prestížnych hitparád. Selena za svoju kariéru predala cez 7 miliónov albumov a 23 miliónov singlov, na svojom konte má cez 20 miliárd streamov a v roku 2017 bola Billboardom zvolená ženou roka.

Troye Sivan – Take Yourself Home

Austrálsky spevák, herec a vlogger Troye Sivan vydáva singel Take Yourself Home. „Je to jedna z mojich najobľúbenejších skladieb, čo som kedy napísal. Take Yourself Home je taká povzbudzujúca reč odo mňa pre mňa – všetko sa mení, nič nezostáva rovnaké a človek má občas problém nájsť svoje miesto vo svete. Pôvodne išlo len o zápis do denníka, avšak vo svetle tohtoročných udalostí singel nadobúda úplne nový rozmer, „približuje skladbu Troye. Troye v rámci boji proti pandémii vírusu covid-19 uviedol do predaja tričká, pričom výťažok z ich predaja poputuje do Solidarity Response Fund a do fondu COVID-19 Music Relief od platformy Spotify.

Troye Sivan je jedným z najpútavejších mladých talentov dnešnej generácie. Medzi jeho najväčšie hity patria ikonický singel Youth, ktorý obsadil prvé priečky iTunes v 66 krajinách, singelMy My My !, ktorý sa stal jedným z najväčších hitov roku 2018, singel Bloom, ktorý sa dlhú dobu držal na vodcovských priečkach rebríčka Billboard 200 a v neposlednom rade duet s Arianou Grande Dance To This, ktorý bol zaradený mnohými hudobnými magazínmi medzi najlepšie skladby roka. Sivan má na svojom konte takmer 7 miliárd streamov, 1,3 miliónov predaných albumov a na Instagrame ho sleduje 11 miliónov užívateľov. Troye je okrem hudobnej hviezdy aj hviezdou modelingovou, hereckou a dokonca režisérskou.

Oskar – Toy Story

Po úvodnom singli Trezor pridal na Veľký Piatok, Oskar svoj debutový album Nonsense. „Vydanie debutového albumu je pre mňa základným kameňom celej štruktúry môjho života. Otvoril mi mnoho možností a môžem ďalej makať, tak ako som furt chcel“ hovorí o vydaní albumu Oskar. „Celé je to vlastne Nonsense, musel som zažiť veľa strachu, aby som sa dostal k tomu, kde už vlastne vôbec som. Už som bol v takých životných situáciách, že ma nemá čo vystrašiť. Furt som šiel bez pochýb naplno do hudby, aj keď ľudia pochybovali. No jediný, komu chcem niečo dokázať som ja sám. Moji blízki pri mne stáli predtým, tak isto stoja aj teraz. A za to im ďakujem, pretože mi ukázali o čom je ľudskosť.“

Oskar a jeho album Nonsense prináša spolupráce s jeho košickou crew Club 17, ale tiež mimo nej. Trpkosť, sklamanie a občas beznádej pretavuje do lyriky , ktorá je jeho pohľadom na svet, na každodennú realitu. Oskar stojí nielen za textami svojich skladieb, ale tiež za sériou klipov, a grafickým dizajnom celého  albumu. Nonsense prichádza na scénu s ďalším videoklipom k tracku Toy Story. Ide o animovaný klip, a režisérom je Oskar.

Štěpán Urban – Tokio

Štěpán Urban, finalista SuperStar 2015, sa v minulom roku prihlásil s dvomi autorskými singlami, Candy a Postel. Jeho tvorba teraz prekračuje alternatívne hranice nimi vytýčené. Novinka Tokio je toho dôkazom. 

„Tokio je o ztrátě něčeho nebo někoho, bez čeho si většinou nedokážeme představit život. O snaze to vše vrátit zpět a snažit se omluvit za chyby své a porozumět chybám těch ostatních. A ano, impulsem byla osobní zkušenost,“ priznáva Štěpán a dodáva: „Zároveň chci povzbudit posluchače k tomu, aby se nevzdávali a hledali dál svoje štěstí i přesto, že je to někdy obzvlášť těžké.“ Intímnu pieseň produkovali talentovaný Adrian Líška, producent posledného albumu skupiny Mandrage a Frithjof Rödl z Erfurtu, u ktorého sa pieseň nahrávala a mixovala.

Dvadsaťdvaročný študent umelecko-manažérskej školy sa hudbe aktívne venuje viac ako desať rokov. V predposlednom ročníku speváckej súťaže SuperStar sa umiestnil na druhom mieste za Emmou Drobnou, ktorú v následujúcich dvoch rokoch doprevádzal na gitare. Po ukončení spolupráce sa začal sústrediť výhradne na svoju vlastnú tvorbu. 

Tones and I – Bad Child

Na živé vystúpenia austrálskej buskerky Toni Watson poslucháči nedajú dopustiť. Ale ani v rádiách neznie zle! Poďme si spríjemniť dni a chvíle čakania na koncerty s jej novým singlom Bad Child. S výrazným klávesovým motívom a hutnou basovou linkou jednoznačne odkazuje na megahit Dance Monkey. „Vždy som túžila napísať pieseň z cudzej perspektívy a práve pri tejto skladbe sa na svet prvýkrát pozerám očami niekoho iného.“ 

twenty one pilots – Level of Concern

Skupina TWENTY ONE PILOTS vydala novú skladbu Level Of Concern. Napísali ju v reakcii na aktuálnu koronavírosovú pandémiu.

Svet čelí veľkej kríze, pandémia COVID-19 ovplyvňuje životy ľudí na celej planéte. Dvojica z Ohia ponúka prostredníctvom novinky povzbudenie v týchto ťažkých časoch. Výťažok z predaja singla naviac darujú fondu Crew Nation, ktorý bol založený na podporu ľudí pôsobiacich v tímoch doprevádzajúcich kapely na koncertoch. Ako spevák a skladateľ Tyler Joseph prezradil na sociálnych sieťach, v izolácii píše viac ako obvykle. Level Of Concern je vôbec prvá skladba, ktorú zložil na elektrickej gitare. „Ide o jednoduchú pieseň, ktorá je plná nádeje. Preto sme sa rozhodli ju vydať okamžite,“ prehlásil.

Singel Level Of Concern je prvou novinkou Twenty One Pilots od vydania albumu Trench v roku 2018.

Joel Corry – Lonely

Britský DJ, producent a tiež fitness tréner Joel Corry sa minulý rok presadil so singlom Sorry, s ktorým to dotiahol až na šieste miesto anglického rebríčka. S nahrávkou zlomil národný rekord, keď za 24 hodín v službe Shazam nazbieral viac ako 41 tisíc tagov! Na platinový úspech Sorryteraz nadväzuje s ambicióznou novinkou Lonely. Už tri týždne sa s ňou drží v britskej Top 10, o jednu priečku pritom prekonal maximum predchádzajúceho singlu. Skladbu Lonely zdobí podmanivá basová linka a chytľavý vokálny hook, ktorý má na svedomí speváčka Harlee. Jeden z najväčších dancefloorových hitov prvej časti roku 2020 vám ponúkame v skrátenej rádiovej verzii.

I.M.T. Smile – Zmena rytmu

„Vzhľadom na čas a dobu akú zrazu žijeme, ako sa to razom všetko zmenilo, rozhodli sme sa vydať ešte jeden singel z albumu Budeme to stále my. Zmena rytmu, to je to, čo nás zastihlo, vo všetkých oblastiach, nielen v hudbe, koncertovaní, ale vo všetkom,“  reaguje na vzniknutú situáciu Ivan.

„V situácii, ktorá nás všetkých zastihla som trocha prekopal videoarchív, vrátil som sa ku starým záberom, cestovateľským aj hudobným, a pozitivitu, ktorá z nich išla som sa snažil vniesť do finálneho videa“, hovorí Tomáš Slávik, ktorý video natočil a zostrihal.

Zmena rytmu, je singel z albumu Budeme to stále my, ktorý sám vnikal na rôznych miestach sveta, od Kalifornie, cez Veľkú Britániu, Prahu až Slovensko. Skladby z albumu patria stále k tým najhranejším v rádiách. „Týmto singlom sa tak uzatvorí jedna kapitola. Úspešná kapitola albumu Budeme to stále my. A je čas ísť ďalej, priniesť niečo nové.  A to čoskoro aj príde,“ uzatvára Ivan.

ZDROJ: Karolína Zboniaková a Tomáš Karpel, Universal Music | Renáta Tomášová, Warner Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share