HudbaSprávy

Hudobné novinky 15/2021

music

Bon Jovi – Story Of Love

Americká kapela Bon Jovi, ktorá bola pred časom uvedená do Rock’n‘rollovej siene slávy, vydáva nový videoklip k aktuálnemu singlu Story Of Love zo svojho pätnásteho štúdiového albumu 2020. Video je inšpirované textom skladby a ukazuje čriepky z rodinného života skladateľa Jona Bon Joviho cez predtým nezverejnené rodinné fotografie a domáce videá.

„Hoci som Story Of Love písal o svojej rodine, dúfam, že keď si ľudia pieseň vypočujú a pozrú sa na video, uvidia seba a svoju rodinu,“ povedal Bon Jovi.

Počas slávnej kariéry trvajúcej viac ako tri desaťročia si Bon Jovi od svojho vzniku v roku 1983 vybojovali miesto medzi najväčšími svetovými rockovými kapelami a boli uvedení aj do Rock’n‘rollovej siene slávy (Rock and Roll Hall of Fame). Na svojom konte majú viac ako 130 miliónov predaných albumov po celom svete a rozsiahli katalóg hitov. Skupina vypredala tisíce štadiónových koncertov vo viac ako 50 krajinách sveta pre viac než 35 miliónov fanúšikov. Výťažok zo vstupného na koncerty Bon Jovi len ta posledné desaťročie presiahol jednu miliardu dolárov.

M.U.S – Nestačí

Témou skladby Nestačí je zamilovanosť a zároveň vyjadrenie nostalgie z nefungujúceho vzťahu. Aj keď M.U.S doteraz vydávala skladby v angličtine, je zrejmé, že slovenčinou nielenže nič nepokazila, práve naopak, posunula svoju tvorbu na nový level. „Po debutovom albume ME sme sa rozhodli, že je čas určiť si ďalšie výzvy. Chceli sme sa priblížiť slovenským poslucháčom, a tak som začala písať texty v rodnom jazyku. Aj keď to spočiatku nebola moja komfortná zóna,“ vysvetľuje speváčka.

Nestačí však nebude jediným slovenským počinom mladej speváčky. Spolu s jej dlhoročným producentom Maxom Miklošom pracujú na novom EP, ktoré bude celé v slovenčine„Chceme spájať náš jedinečný sound s textom, ktorý si každý môže spievať doma v obývačke,“ doplnil Maxo. Vydanie tohto krátkeho albumu s rovnomenným názvom Nestačí finančne podporil Fond na podporu umenia.

Peter Bič Project – Máj

Skoro presne na rok a deň od vstupu hitu Stoj do hranosti v slovenských rádiách, ktorý je v rebríčku dodnes,  ohlasuje skupina Peter Bič Project novinku, nový videoklip a práce na novom albume. Novinka má názov Máj a je teda predzvesťou nového albumu. „ Album je už skoro hotový, ideme sa ešte na týždeň zavrieť do štúdia aby sme ho mohli dokončiť, ale už teraz chceme poslucháčom ponúknuť z neho prvý singel s názvom Máj“ približuje práce na novom albume Peter Bič. Text napísal Vlado Krausz a hudbu Peter Bič. „ Celý minulý rok bol naozaj veľmi zvláštny, ostal nám voči našim fanúšikov záväzok dokončiť odložené turné, no zároveň by sme chceli predstaviť už aj nové piesne. Čo ma nesmierne teší, je ale záujem o náš koncert, takže ak to situácia umožní, radi pridáme zopár ďalších miest.“

„Máj je naša nová skladba, ktorú sme opäť naspievali spoločne s Petrom, a mám z toho radosť, z celej atmosféry skladby, z jej emócie a energie“ doplňuje Viktória Vargová. Novinku Máj predstavuje skupina Peter Bič Project spoločne s novým videoklipom. „Niektoré nové pesničky sme chceli ponúknuť divákom nášho odloženého turné. Žiaľ nestalo sa tak. Ale aspoň sme využili ten čas aby sme natočili videoklip“ dodáva Peter Bič. „Bolo to príjemné natáčanie, pretože sme natáčali na našich obľúbených miestach“ uzatvára Viktória.

Daddy Yankee – Problema

Svetová superstar a reggaeton hviezda Daddy Yankee vydáva novinku „Problema“. Portorický rapper už v minulosti uchvátil svet hitmi „Gasolina“ a „Descapito“, teraz prichádza s ďalším singlom, ktorý má potenciál roztancovať svetové pódiá a festivaly. Chytľavý beat a refrén dokonale dotvára ikonický vizuál, ktorý je plný efektov, módy a tanca.

Daddy Yankee je všeobecne uznávaný za tvorbu a povznesenie hudobného žánra reggaeton na globálny kultúrny a hudobný fenomén, ktorý spopularizoval latinskú hudbu po celom svete. S kariérou, ktorá presahuje jazyk, geografiu a demografiu, je Daddy Yankee jedným z najpopulárnejších a najsledovanejších umelcov na svete s viac ako 60 miliónmi sledovateľov na sociálnych sieťach. Na YouTube získal za posledný rok viac ako 7 miliárd streamov a patrí medzi Top 20 najlepších umelcov sveta. Daddy Yankee predal viac ako 17 miliónov albumov a umiestnil sa v 50 hitparádach Billboard Charts, pričom je jediným latinským umelcom so štyrmi španielsky napísanými piesňami, ktoré sa dostali do Top 20 hitparády Billboard Hot 100.

YUNGBLUD – Parents

YUNGBLUD vydáva novú pieseň s videoklipom Parents, ktorú venuje svojim fanúšikom a individualite. „Parents je piesňou o mojich fanúšikoch – je oslavou individuality a odhodlania mojej generácie,“ vraví jeden z najvýraznejších mladých umelcov súčasnosti. Krátko po vydaní sa pieseň Parents stala hitom aj na TikToku a YUNGBLUD vyhlásil súťaž, kde fanúšikovia nahrávali duety. Víťazkou sa stala talentovaná speváčka Chloè z Liverpoolu a s YUNGBLUDOM nahrala vlastnú verziu Parents priamo v nahrávacom štúdiu. Nedávno sa mladý umelec zúčastnil na živom prenose NASA pri pristávaní sondy Perseverance Mars Rover na Marse, kde zaspieval legendárnu pieseň „Life on Mars“ od Davida Bowieho.

Nathan Dawe x Anne-Marie x MoStack – Way Too Long

Britský producent si do novinky Way Too Long pozval hneď dvoch zaujímavých hostí. V originálnej verzii čerstvo tridsaťročnú speváčku Anne-Marie doprevádza rapper  MoStack.

Toby Romeo & Felix Jaehn & FAULHABER – Where The Lights Are Low

DJ a producent Toby Romeo je späť a spolu s Felixom Jaehnom a FAULHABEROM vydávajú singel „Where The Lights Are Low“. Singel je najnovším počinom Romeovej tvorby a priamo nadväzuje na jeho nedávny remix skladby „Aurora“ s RØRY od nórskeho producenta K-391. Zároveň je pokračovaním Jaehnovho novo vydaného hitu „I Just Wanna“ s Cheat Codes a Bow Anderson. „Where The Lights Are Low“ je živý singel s príjemnou melódiou a jeho hravá lyrická tematika ide ruka v ruke s uvoľnenou atmosférou celej skladby. Pieseň je už teraz k dispozícii na všetkých streamovacích platformách spolu s videoklipom.

D-FLY – You Decide

Ako Denis priznáva, YOU DECIDE je jedna z najosobnejších skladieb, ktoré v poslednej dobe napísal. Okrem toho aj hudobne i jeho prejavom za mikrofónom sa výrazne odlišuje od jeho doterajšej tvorby. “Je to trochu taká odbočka od vecí, ktoré sú väčšinou v mojej tvorbe. Povedal by som, že je to také vzdanie sa kontroly nad vecami, ktoré nemôžeme zmeniť a tak len plávame životom bez nejakých obmedzení. Love yourself je také hlavné motto,” vysvetľuje D-Fly mindset a okolnosti, za ktorých sa rodila jeho najnovšia sólovka. 


Singel YOU DECIDE vznikal v LVGNC Studios v rovnakom čase, kedy D-Fly nahrával tiež svoje featy s projektom RAKOVICKY – False Lights a Pills. Keďže všetci chalani si ľudsky i pracovne veľmi dobre rozumejú, D-Fly sa v ich štúdiu a pod ich producentským dohľadom rozhodol nahrať aj sólo projekt. “S Marekom Rakovickým a Oliverom Fillnerom je to vždy super odvedená robota. Poradili mi aj pár vecí, ktoré bolo dobré zapracovať do tohto žánru a trochu to upokojiť.  Myslím, že aj tým, že si hudobne rozumieme a rešpektujem ich názor, sme to tak nejak voľne spoločne nasmerovali tam, kam to má patriť,” pochvaľuje si Denis spoluprácu s LVGNC Studios, ktorá sa už stáva stabilným prvkom jeho tvorby. “Denis je všestranný a vie s hlasom citlivo narábať. Jeho nová poloha sa mi veľmi pozdáva a už sme ju použili aj v novej piesni od RAKOVICKY,” hodnotí na margo Denisovho prejavu Marek Rakovický.

IMT Smile, Ben Cristovao – Miesto

Skupina IMT Smile už dlhšie avizovala na rok 2021 nový album. Jeho predzvesťou je nová skladba MIESTO, ktorú spolu s Ivanom naspieval Ben Cristovao. „ Nápad osloviť Bena prišiel naozaj spontánne, a hneď od začiatku som vedel, že to bude fungovať, a že to takto má byť“ hovorí o spolupráci Ivan Tásler. „S Benom sme sa prvýkrát videli asi pred dvomi rokmi na jednom festivale v Čechách, kde nás prišiel pozdraviť do šatne. Už vtedy som mal z toho krátkeho stretnutia veľmi dobrý pocit a napadlo ma že by raz mohlo dôjsť k nejakému hudobnému spojeniu.“

„Cítil som určite zodpovednosť, bola to pre mňa veľká výzva. Vedel som, že mi chalani z IMT Smile veria, a aj preto som si hovoril, to dáš. Dam tomu songu čo najviac! Už z tej klavírnej verzie, ktorú mi poslal Ivan, bolo jasné, že výsledok bude obrovský,“ hovorí o spoločnej skladbe MIESTO Ben Cristovao

Skupina IMT Smile ponúka skladbu MIESTO ako novinku zo svojho nového albumu, ktorý vychádza už v druhej polovici mája tohto roka. „Som naozaj veľmi rád, že sme tento čas dokázali využiť a zužitkovať ho ohľadom emócií a nápadov. Album ešte síce nevyšiel, ale už teraz viem, že nám pomohol a dodal energiu aj ako kapele. Verím, že sa ľudom bude páčiť.“ Skupina IMT Smile a Ben Cristovao natočili ku skladbe aj spoločný videoklip. Réžie sa ujal Robo Bošeľa. „S Ivanom sme sa zhodli, že energia, ktorá je medzi kapelou a Benom, je jedinečná a treba ju pretransformovať aj na obraz. Klip sme spravili priamo v skúšobni IMT Smile a obohatili sme to o zábery zo štúdia z nahrávania skladby“ dopĺňa režisér Róbert Bošeľa.

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk | Karolína Zboniaková & Tomáš Karpel, Universal Music | Renáta Tomášová, Warner Music | Adriána Čahojová, Soul for Show

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share