HudbaSprávy

Hudobné novinky 15-2020

Kryštof – Hned teď

Po úspešnej skladbe Hvězdářim, ktorá ma na YouTube viac ako 3,5 milióna zhliadnutí, prichádza Kryštof s veselou tanečnou skladbou Hned teď (buď světlometem), na ktorej spolupracovali okrem Richardovej dcéry Jasmínky tiež najväčšie hviezdy TikToku a Instagramu.

Frontman kapely Kryštof Richard Krajčo v aktuálnej tematickej piesni pôsobí na fanúšikov a vyzýva ich k pozitívnemu naladeniu a viere, že sa všetko opäť na dobré obráti. Skladba vznikla už v januári pri ladení gitary. Text však až po príchode korona udalostí, aby rozvíril tanečnú náladu.

Dua Lipa – Break My Heart

Na konci marca vydala Dua Lipa nový album Future Nostalgia. Patrí k najočakávanejším nahrávkam roka 2020 a tomu zodpovedá aj reakcia poslucháčov – Dua Lipa je momentálne najstreamovanejšou britskou speváčkou v histórii a aktuálne tretím najpredávanejším interpretomna Spotify.

Zároveň pokorila rekord Spotify v počte prehrávaní, žiadna britská umelkyňa doposiaľ nenazbierala počas jedného dňa také množstvo streamov ani v Anglicku, ani v USA, ani globálne. Mediálne skvele hodnotená kolekcia Future Nostalgia, ktorú sa Dua Lipa kvôli koronavírusovej pandémii rozhodla na poslednú chvíľu vydať s týždenným predstihom oproti pôvodnému plánu, je v našich prehľadoch najpredávanejších albumov na druhej pozícii!

Adam Ďurica – Vlci

Rok 2019 ukončil Adam vypredaným turné akustických koncertov spoločne s vydaním Live albumu. V prvých mesiacoch roka 2020 oznámil termíny svojich dvoch veľkých koncertov a predstavil hostí. Katarína Knechtová a Lukáš Adamec sa v novembri predstavia v rámci Adam Ďurica SYMPHONIC BIG BAND ORCHESTRA v Košiciach a Bratislave.

Avšak ani teraz v čase karantény korona vírusu nezaháľa a prináša svoju novinku VLCI. Energiou nabitá skladba s textom od Adriany Pusztovej. „V prvom rade chcem povedať že sa strašne teším z novej hudby ktorú teraz tvorím. Nechcem aby to zle vyznelo ale je to aj vďaka karanténe. Pri nových pesničkách som sa vždy snažil prísť s novým zvukom a produkciou, a ukázať tak svoj  posun a vývoj. A práve preto sú VLCI mojím novým singlom, pretože je to energický silný song v ktorom je vlastne všetko nové. A nebojím sa povedať, že je to začiatok mojej novej hudobnej etapy“ charakterizuje skladbu Adam.

Mandrage – Kristýna

Mandrage sa lúčia. Robia tak posledným hitom Kristýna zo stále aktuálneho albumu Vidím to růžově, ktorý vyšiel v decembri minulého roka.

Michal Horák – Rande

Talentovaný český pesničkár Michal Horák nezaháľa ani v časoch karantény. Zrušené jarné turné, ktoré malo byť jeho prvou samostatnou šnúrou v kariére, nahrádza fanúšikom live streamami zo svojej izby, počas ktorých nezaprie svoj komediálny talent. Cit pre situačný humor a inteligentný nadhľad podčiarkuje v novom klipe a singli Rande. Vznikol ako inak než v jeho izbe a okrem neho samotného si v ňom zahrala mladá herečka Berenika Suchánková, síce mini ale o to zásadnejšiu rolu si navyše „strihol“ i jej otec Michal Suchánek. 

„Rovnako ako väčšina ľudí som na začiatku karantény sedel a čumel do steny. No a potom som si spomenul na refrén tejto pesničky, ktorý mi už dlho hral v hlave. Jedným nádychom som dopísal i slohy, v ktorých som sa inšpiroval príbehmi ľudí, ktorí mi o trapasoch na prvých schôzkach písali na Instagrame. Sám som ich konieckoncov tiež pár zažil. A už to bolo,“ vysvetľuje genézu piesne Michal Horák, ktorý si bol následne pri domácom nakrúcaní klipu v karanténe sám kameramanom a v podstate i režisérom. 

Podobne prirodzene ako samotná pieseň sa vyvinul i nápad angažovať do klipu Bereniku Suchánkovú. „S Bérou sa už poznáme dosť dlho a pôvodne sme spolu mali pred korona-krízou naspievať duet, ktorý sme nakoniec museli odložiť, tak snáď naň ešte niekedy príde rad. Ale v okamihu, keď som dopísal tento song, som jej aspoň na diaľku ponúkol túto netradične nakrúcanú hlavnú rolu. A ona na moju radosť súhlasila, ba dokonca sme ukecali i jej otca na posledný zásadný štek v klipe,“ komentuje to Horák, ktorý vlani na jeseň debutoval albumom Michalovo cédéčko.

ZDROJ: Tomáš Karpel, Universal Music | Renáta Tomášová, Warner Music | Adriána Čahojová, Supraphon

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share