HudbaSprávy

Hudobné novinky 14/2021

music

Martin Harich and For You (acapella) – Right Beside You

Na slovenskej scéne vzniklo nové unikátne hudobné spojenie! Spoločnú pieseň „Right Beside You“ predstavujú spevák a skladateľ Martin Harich a vokálna skupina For You. Všetky zvuky v novinke sú vytvorené výlučne hlasmi šiestich úžasných spevákov. Autorom hudby aj textu je Martin Harich, réžiu klipu majú na konte všetci vokalisti a nakrúcali ho na krásnych miestach Liptova. Vypočujte si dokonalé spojenie vokálov Martina Haricha a skupiny For You v novinke „Right Beside You“.

For You tvorí päť dokonalých hlasov – Milan Masiarik – tenor, Emil Esso Smoliga – beatbox/tenor, Nika Barľáková  – alt, Katalin Lantos Borbély – soprán a Andrej Mann – bas. K nim sa teraz pridal talentovaný Martin Harich. Jeden z najaktívnejších slovenských hudobníkov novej generácie, ktorý odštartoval svoju kariéru v Československej Superstar, zložil novú pieseň minulé Vianoce v New Yorku. 

“Do mobilu som si nahral prvý úryvok skladby a neprikladal som tomu veľkú váhu. Na cestách vždy tvorím a niekedy je v prvej forme pesničky ťažké rozpoznať, čo je použiteľné a čo nie. Bol som vtedy skoro tak zasnený, ako tá pieseň samotná. A pamätám si, že najviac ma tešil akýsi pokoj, ktorý z nej išiel. Prišiel som na to cestou domov v lietadle do Európy. Človek počas takého dlhého letu nemá veľa možností čo môže robiť, tak som si vypočul všetky nahrávky z Ameriky. Táto mi zostala najviac v hlave a  hneď som v nej počul ľudské hlasy, veľa ľudských hlasov,” prezradil Martin Harich.

Twenty One Pilots – Shy Away

Skupina TWENTY ONE PILOTS zverejnila nový singel. Skladba Shy Away predznamenáva vydanie albumu Scaled And Icy.

Novinka Shy Away je prvým singlom z pripravovaného šiesteho albumu, ktorého vydanie je naplánované na 21.5.2021. Zároveň so základnými informáciami dvojica prezradila aj ďalšie plány.  Nahrávky z albumu skupina predstaví prostredníctvom globálnej akcie Twenty One Pilots – Livestream Experience, ktorá sa uskutoční v deň vydania albumu. Duo z Ohia sľubuje jedinečný virtuálny zážitok a vstupenky na udalosť, kde zaznejú okrem nových piesní aj staršie hity Twenty One Pilots, si môžete už teraz zakúpiť na stránke live.twentyonepilots.com.

Album vznikal v priebehu pandemického roka a výrazne sa na ňom prejavili emócie, ktoré v roku 2020 prevládali – úzkosť, osamelosť, nuda a najrôznejšie pochybnosti. Vzhľadom k situácii dvojica zmenila proces nahrávania albumu, vzdala sa spoločnej práce v štúdiu a vymenila ju za virtuálnu komunikáciu. Základ väčšiny pesničiek nahrával spevák a skladateľ Tyler Joseph v domácom štúdiu v izolácii. Postup si duo vyskúšalo na piesňach Level Of Concern a Christmas Saves The Year, ktoré fanúšikom ponúklo už minulý rok.

Olivia Rodrigo – deja vu

Olivia Rodrigo je americká herečka, speváčka a skladateľka, ktorá sa nedávno vyšplhala na prvé priečky svetových hitparád vďaka piesni „drivers license“. Skladba sa stala hitom sociálnych sietí a slovenských rádií. Speváčka teraz vydáva svoj ďalší očakávaný singel „deja vu“, ktorý je už dostupný na streamovacích platformách a fanúšikovia si ho budú môcť vypočuť aj na debutovom albume, ktorý je naplánovaný na 21. apríla.

„Deja vu“ je pieseň s iskrivými klavírnymi melódiami, bzučiacimi gitarovými syntetizátormi a krásnymi vokálmi Olivie, čo opäť utvrdzuje jej postavenie najsľubnejšej mladej umelkyne tohto roka. Olivia Rodrigo pieseň napísala minulý rok a priznáva, že deja vu ju vždy fascinovalo a preto sa ho rozhodla zakomponovať do piesne. Tá rozpráva o komplikovaných pocitoch z ukončeného vzťahu.

ZDROJ: Nora Krchňáková, NK Factory | Renáta Tomášová, Warner Music | Karolína Zboniaková, Universal Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share