HudbaSprávy

Hudobné novinky 12/2021

music

Sia and David Guetta – Floating Through Space

Kedykoľvek títo dvaja umelci niečo spolu nahrajú, je z toho hit. A urobili toho dosť! Titanium, Flames, She Wolf (Falling To Pieces), Bang My Head… Čerstvú kolaboráciu nájdete na novom albume Music (Songs From And Inspired By The Motion Picture), ktorý Sia vydala na začiatku februára a ktorý je zároveň soundtrackom k jej filmu. 

Adam Ďurica – Medzi nami

„Pre mňa to, že mením hudobné smerovanie je úplne prirodzené. Ja sa mením, vyvíjam sa ako človek, už nie som ten istý Adam, ktorý písal Mandolínu a pesničky z tohto obdobia. Už ma to ťahá k niečomu inému – novému. Veci okolo mňa sa menia, doba sa zmenila a to všetko mení moje vnímanie a to všetko sa odráža na mojej hudbe. Momentálne ma baví hľadať nové spôsoby vyjadrenia. Vždy ma bavilo hľadať nový zvuk a ten som definitívne našiel v posledných skladbách s Lacom Rychtárikom ako mojím aktuálnym producentom,“ hovorí Adam. Okrem Adama Ďuricu, Laca Rychtárika je za novinkou aj krásny text Adriany Pusztovej.

„Skladba vznikla tak, že som dostal krásne texty od Adriany Pusztovej a z nich ma najviac oslovil tento. Má silnú atmosféru a tá ma hneď stiahla do seba. Význam textu som umocnil hudbou, ktorá dokopy s textom vytvára až filmovú atmosféru,“ približuje jej vznik Adam.

„Myslím, že všetci sme ovplyvnení súčasnou situáciou, ja osobne som sa viac ponoril do hĺbky a viac som prišiel k podstate toho čo chcem robiť. Koncertovanie aj kontakt s fanúšikmi mi samozrejme veľmi chýbajú a neviem sa dočkať kedy im svoje nové veci odprezentujem naživo. Nové songy stále pribúdajú takže čoskoro túto kapitolu uzavriem do albumu ;-),“ uzatvára Adam Ďurica.

Skladba Medzi nami dostala aj vizuálnu podobu, krásne lyric video, z dielne Jakuba Mahdala a Jakobyfilms.

Steve Aoki & Kiiara – Used To Be (feat. Wiz Khalifa)

Na novinke Used To Be sa stretli hneď tri hudobné celebrity: populárny japonský producent a DJ Steve Aoki, multiplatinová spevácka superstar Kiiara a nezameniteľný Wiz Khalifa. Renesančný umelec a hudobný vizionár Aoki singlom nadväzuje na predchádzajúce multižánrové spolupráce (Linkin Park, Lil Uzi Vert, BTS, Maluma) a opäť dokazuje, že patrí k najinšpiratívnejším tanečným producentom posledných rokov. Skladba s výrazným hitovým potenciálom vychádza z dávneho hitu Unwell americkej poprockovej skupiny Matchbox 20

Slza – Bouře

Nový singel Bouře je surovejší a energický. Pre niekoho možno trochu iná Slza, ktorá netečie len po povrchu. Obaja hudobníci Petr Lexa a Lukáš Bundil nechali voľný priebeh svojim emóciám a rozprávajú o tom, čo sa možno teraz deje v hlavách nás všetkých. Klip ku skladbe režíroval Matěj Říha (aka Papa Pech). Jeho zámerom bolo vystihnúť skľučujúci pocit samoty. Bouře je prvou ukážkou z novej etapy skupiny, ktorá stále intenzívnejšie pôsobí ako živý organizmus, stále viac sa otvára novým vplyvom a ďaleko viac sa zaoberá obsahovou zložkou, bez toho aby rezignovala na hitový potenciál. Autorom väčšiny textov pripravovaného albumu je spevák Petr Lexa. Na novom albume Slza spolupracovala s anglickým producentom Oliverom Somom

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music | Tomáš Karpel, Universal Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share