HudbaTlačové správy

Prvým headlinerom festivalu TOPFEST 2019 je legendárny Slash

Festival TOPFEST ohlásil prvého headlinera festivalu, ktorým bude 28. júna 2019 rocker Slash. Gitarista a skladateľ zahrá spoločne so spevákom Mylesom Kennedym a sprievodnou kapelou The Conspirators. Slash príde naživo predstaviť nový album „Living The Dream“, ktorý vyšiel nedávno. Časopis Time označil Slasha v roku 2009 ako číslo 2 v zozname desiatich najvýznamnejších gitaristov všetkých čias.

Slash sa preslávil ako gitarista skupiny Guns N‘ Roses, ktorú v roku 1985 spoluzakladal. Kým ju v roku 1996 opustil, aby sa venoval sólovej kariére, nahral s kapelou päť albumov. Pôsobil v rôznych hudobných projektoch. V superskupine Velvet Revolver sa napríklad stretol s bývalými spoluhráčmi z Guns N‘ Roses, alebo so spevákom Scottom Weilandom zo Stone Temple Pilots.

Sólová kariéra

Prvý sólový album vydal v roku 2010 a hosťujú na nej Ozzy Osbourne, Dave Grohl z Foo Fighters alebo Fergie zo skupiny Black Eyed Peas. O dva roky neskôr nasledoval album „Apocalyptic Love“, na ktorej už spolupracoval so spevákom Mylesom Kennedym z kapely Alter Bridge. Nahrávka „World On Fire“, ktorá vyšla v roku 2014 pod hlavičkou Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators, je jeho tretím sólovým počinom. A druhým albumom v zostave s Mylesom Kennedym, bubeníkom Brentom Fitzom a basgitaristom Toddom Kernsom. Novinka „Living The Dream“ je tretím radovým albumom, ktorú Slash vydal s týmto zoskupením. Na 12-tich originálnych skladbách sa Slash inšpiruje rôznymi hudobnými štýlmi a podáva ako vždy šťavnatý gitarový výkon.

„Časť materiálu z novej platne som začal pripravovať ešte počas turné k predchádzajúcej nahrávke. Nápady k piesňam vznikali v hoteli alebo aj na zvukovej skúške priamo pred koncertom. Názov albumu má byť v skutočnosti sarkastickým vyhlásením o súčasnom svete, v ktorom žijeme. Myslím si, že je tentokrát viac rozmanitý. Na každom novom albume sa snažíme prísť s niečím aktuálnym, čo odráža práve tento moment v čase. Nahrávanie s touto kapelou a hranie na pódiu je pre mňa zmyslom života,“ prezradil Slash.

Na pomoc s nahrávaním nového albumu si kapela opäť prizvala producenta Michaela „Elvisa“ Basketta, ktorý je známy spoluprácou s kapelami ako Alter Bridge a Incubus. Predchádzajúce albumy Slasha a The Conspirators – World On Fire a Apocalyptic Love – sa dostali do Top 10 v rebríčkoch v dvanástich krajinách sveta a priniesli gitaristovi veľké uznanie. Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators uvidia slovenskí fanúšikovia na festivale TOPFEST 28. a 29. júna.

TOPFEST 2019 – účinkujúci

Okrem Slasha zahrajú na 16-tom ročníku TOPFESTu kapely Horkýže Slíže, Doctor P.P. či The Circus Brothers. Festival sa uskutoční 28. až 29. júna 2019 na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom.

Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal.sk. Permanentky na festival sú do konca roka dostupné v cene 35,- EUR.

Informácie o festivale sú dostupné na stránkach www.topfest.sk a na Facebooku.

Informácie redakcii poskytla Nora Krchňáková, NK Factory.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share