HudbaTlačové správy

Modus s novým albumom ReGenerácia a piesňou Láska lieči

Skupina Modus v roku 2017 oslávila 50 rokov od svojho založenia. Ako jedna z prvých bigbeatových kapiel v Československu, si poslucháčov získala najmä nápaditou autorskou tvorbou, skvelými speváckymi výkonmi a vysokou úrovňou živých vystúpení. Kapela má za sebou osem štúdiových albumov a deväť kompilácii.

Nový album ReGenerácia vychádza po 30-ročnej odmlke a dokazuje, že Modus má čo povedať aj po takom dlhom čase. Nový album nadväzuje na bohatú históriu skupiny, no autorsky, zvukovo aj interpretačne znie veľmi aktuálne, je žánrovo pestrý a cítiť z neho úprimné výpovede všetkých členov kapely. Modus prešiel počas svojej existencie rôznymi zmenami. Medzi najnezabudnuteľnejšie mená, ktoré v skupine pôsobili patrí napr. Janko Lehotský, Marika Gombitová, Ján Baláž, Miroslav Žbirka, Ľubo Kyslík Stankovský či Laco Lučenič. Aktuálne v kapele pôsobia dvaja zo zakladajúcicich členov Ján Baláž (gitara, spev) a Ľubo Kyslík Stankovský (bicie, spev) a traja noví členovia Juraj Zaujec (gitara, spev), Pavol Bartovic (klávesy, spev) a Juraj Varga (basgitara, spev).

10 nových skladieb

Album ReGenerácia obsahuje 10 nových skladieb vrátane piesní Dávam ti všetko (2016), Neviem viac a najnovšieho singla Láska lieči, ktorý aktuálne ponúkame do slovenského éteru aj s videom. Nový song naspieval Jano Baláž a je plný vokálov a rôznych farebných tónov. „Jedného dňa som zobral gitaru, ako to často robievam a zložil som melódiu, ktorú som poslal môjmu kamarátovi Martinovi Sarvašovi, aby ju otextoval. Raz som sedel v čakárni u lekára, a tak som sa zamyslel nad tým, čo je vlastne liekom na všetky ľudské neduhy a napadla ma láska! Keď som mal skladbu hotovú, sedeli sme s Jankom Balážom v štúdiu a bol nejaký unavený, tak mu vravím: Janko, zaspievaj si túto pesničku, tá ťa určite vylieči,“ hovorí s úsmevom jeden z autorov piesne Láska lieči Ľubo Kyslík Stankovský.

O texty na novom albume sa postarali Juraj Soviar, Mirka Ábelová, Martin Sarvaš, Peter Lehotský a Vlasta Brezovská. „Každý z nás priniesol kopec nových skladieb a tie, ktoré schválila celá kapela sme zaradili na album. Autorsky to je zaujímavé, keďže tam máme piesne od štyroch z piatich aktuálnych členov Modusu, čiže od Janka Baláža, Kyslíka, Palka Bartovica a odo mňa,“ vysvetľuje Juraj Zaujec.

Tracklist albumu ReGenerácia

1.Zázrak (Ján Baláž / Juraj Soviar)
2.Dávam Ti Všetko (Pavol Bartovic, Juraj Zaujec / Juraj Soviar, Peter Lehotský)
3.Nový Muž (Ľubo Stankovský / Martin Sarvaš)
4.Neviem Viac (Juraj Zaujec / Juraj Soviar)
5.Láska Lieči (Ľubo Stankovský / Martin Sarvaš)
6.Dievča z predmestia (Pavol Bartovic, Juraj Zaujec / Juraj Soviar)
7.Priateľ (Ľubo Stankovský / Martin Sarvaš)
8.Habana (Ján Baláž / Ján Baláž)
9.Sen Dospelých (Ľubo Stankovský / Vlasta Brezovská)
10.Tvoj Deň (Juraj Zaujec / Mirka Ábelová)

Informácie redakcii poskytla Renáta Tomášová, Warner Music.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share