HudbaTlačové správy

Lea Danis a David Rockery pripravili duet Easy bez toho, aby sa stretli

Slovenská speváčka a textárka Lea Danis prekvapuje. Len nedávno avizovala príchod nového slovenského singlu na september, no namiesto príprav nečakane prišla novinkou – duetom Easy.

Featuring s českým spevákom, ktorý si hovorí David Rockery, zverejnila speváčka túto nedeľu na sociálnych sieťach. David je nový hudobný talent na susednej českej scéne a práve on Leu na spoluprácu oslovil.

“Bolo to veľmi milé a spontánne, v podstate môj tím oslovil hudobný inžinier Ján Zborovjan, s ktorým sme obaja, ja aj David, nezávisle spolupracovali,” prezradila Lea“Poslal mi zopár videí a návrh na duet od Davida, ktorého som dovtedy nepoznala. A osobne vlastne nepoznám doteraz.“ S Davidom sa totiž doteraz osobne nestretli. Celá skladba vznikla nadiaľku, aj keď je pesnička paradoxne o blízkosti. “Voláme si, píšeme ohľadom hudby a detailov okolo tohto songu, ale osobne sme sa naozaj ešte nevideli a už sa veľmi teším, keď k tomu konečne dôjde. David je veľmi pracovitý a talentovaný, určite sa budeme mať ešte o čom baviť,” uzatvára speváčka. “Bolo mi cťou, skvele sa nám spolupracovalo,” potvrdzuje talentovaný spevák a producent David, ktorý si Leu našiel na YouTube.

David Rockery pred nedávnom vydal svoj anglický singel Invincible a aktuálne, podobne ako Lea, pracuje na svojom rovnomennom debutovom EP. Toho by sa jeho fanúšikovia mali dočkať ešte tento rok.

Lea Danis avizovala vydanie prvého slovenského singluj. Premiéra pesničky Nádej je naplánovaná na september. Debutové EP vydá ešte tento rok a okrem spomínanej novinky Easy na ňom fanúšikova nájdu zmes electro-popu, dance-popu s prímesou soulu. EP bude výsledkom spoluprác s viacerými producentmi, okrem iného aj zo susednej Ukrajiny či ďalekej Brazílie. Speváčka má na konte tanečné single Dance (2017) a Sunshine (2016), intímnu skladbu Tomorrow, ktorá zaujala aj za veľkou mlákou a pravdepodobne sa dočká svojej produkčne plnej verzie.

Redakciu informovala Lea Danis.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share