HudbaTlačové správy

Duo Jamaha nakrúcalo klip na Miami Beach

Duo Jamaha sa na Floride postaralo o riadny rozruch. Kapela tam totiž nakrúcala klip k novinke „Tohle to je hit“. Časť pláže síce vtedy dostala len pre seba, no ľudí to nenahnevalo, skôr naopak. Z miernej diaľky sa dívali a spontánne reagovali na rezkú letnú skladbu tancom priamo na pláži. Text veselej piesne napísal Petr Šiška, ktorý spolupracuje aj s takými hviezdami ako Karel Gott, či Helena Vondráčková. Hudbu zložil skvelý Miroslav Bazger. Dokonale sa mu podarilo vystihnúť radosť z leta a lásku k slnkom zaliatym plážam.

Duo Jamaha – Tohle to je hit!

Slovenský fenomén Duo Jamaha prichádza s letnou novinkou. Pre hudobné teleso, ktoré tvorí otec a syn, Alfonz a Marián Kotvanovci, pôvodom zo Záhoria, sa nový hit rozhodol napísať český autor. Kapela je totiž veľmi obľúbená aj u našich západných susedov. Autormi piesne „Tohle to je hit“ sú textár  Petr Šiška a skladateľ Miroslav Bazger. 

„Petr Šiška je textár, ktorý je autorom mnohých hitov a písal pre také mená ako Karel Gott, Helena Vondráčková, Věra Špinarová, Petr Kolář, Hana Zagorová a ďalší. Aj s nami spolupracuje už viac ako 5 rokov. S Miroslavom Bazgerom pre nás zložili pár piesní, ktoré už doslova zľudoveli.  „Narozeniny“, „Láska na druhou“, či „Dej mi pusu“ sú medzi fanúšikmi veľmi obľúbené. Veríme, že aj naša aktuálna novinka „Tohle to je hit“ sa bude rovnako páčiť,“ vraví mladší z dvojice Marián Kotvan.

Je veľký predpoklad, že to tak skutočne bude. Hudobníci si totiž otestovali ako skladba pôsobí na publikum na slnečnej Floride. Klip k tejto letnej „vypaľovačke“ totiž nakrúcali na Miami Beach, ktorú doslova roztancovali. 

„Pôvodne sme nechceli nakrúcať na Miami, mali sme v pláne realizovať to niekde na Slovensku. Prišlo však viacero náhodných stretnutí a spoluprác, ktoré to odpálili rovno na nápad spraviť to v Amerike s americkým producentom. Počas nakrúcania sme mali časť pláže len pre seba, zapózovala nám zaoceánska loď a ľudia, ktorí sa z tejto skladby priamo na pláži tešili.  Videli sme, ako rýchlo sa im dostala do uší a pekne ich roztancovala. Jednoducho hudba nás spája, či sme Američania, Slováci alebo Česi,“ teší sa Marián Kotvan.

Chorvátske i slovenské vystúpenia

„Chystáme sa na turné do Chorvátska, kde budeme mať 8 vystúpení a určite na všetkých zahráme aj „Tohle to je hit“. Keď sa vrátime tak nás čakajú koncerty na Slovensku a v Česku, kde budeme vystupovať na rôznych festivaloch, ale aj na obecných a mestských slávnostiach. Hneď po návrate z Chorvátska sa 28. júna tešíme do Senca. Na hlavnom pódiu tam vystúpime aj s naším hosťom, talianskym spevákom Davideom Mattiolim v rámci Balla Balla Tour,“ uzatvára Marián Kotvan

Duo Jamaha je na scéne od roku 1996. Hudobná skupina má na konte niekoľko hitov a ocenení. Získala 3 zlaté a 3 platinové platne za predaj hudobných nosičov. V Nemecku vydala singlový album s pesničkou ,,Tanz mit mir heute Nacht´, za ktorú dostala ocenenie nemeckého Oscara SMAGO Award 2015 za Hit tip 2015.

ZDROJ: Eva Sládková, Propaganda House

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share