HudbaTlačové správy

Bratislavské jazzové dni tento rok s dvoma bonusovými koncertami

Popri veľkých Bratislavských jazzových dňoch, ktoré budú 19. – 21. októbra, organizátori pripravili pre fanúšikov dva bonusové koncerty. V sobotu 8. septembra sa v Bratislave predstaví premiérovo izraelský super projekt 3 Cohens Sextet. O rozlúčku s jazzovým sviatkom jesene sa postará ďalšia hudobná legenda, americký gitarista John Scofield so svojou kapelou Combo 66, ktorý bude koncertovať v nedeľu 28. októbra.

3 Cohens Sextet je súrodenecká kapela slávnych Cohenovcov. Anat (tenorsaxofón, klarinet), Yuval (soprán-saxofón) a Avishai (trúbka) v Bratislave budú koncertovať s ďalšími tromi hudobníkmi. Súrodenci, ktorí vyrastali v Tel Avive majú na svojom konte už štyri štúdiové album, titulku jazzového magazínu Downbeat a koncerty po celom svete. Najznámejším hudobníkom zo súrodeneckej trojice je trúbkár Avishai Cohen, ktorého hudobní kritici často prirovnávajú k Milesovi Davisovi. 3 Cohens Sextet bude koncertovať v Bratislave v sobotu, 8. septembra.

Fenomenálny gitarista John Scofield sa na jazzáky vracia po štyroch rokoch. Americký hudobník, ktorého koncerty patria medzi highlighty festivalov, hrá moderný aj tradičný jazz, vyzná sa v klasike a blízky je mu aj blues, funk, r´n´b či fusion, rock a gospel. John Scofield 28. októbra odohrá koncert so svojou novou kapelou John Scofield´s Combo 66, ktorú tvoria skvelí hudobníci pianista Gerald Clayton, basgitarista Vicente Archer a bubeník Bill Stewart.

Program 44. ročníka Bratislavských jazzových dní

08.09. – 3 Cohens Sextet
19.10. – Kenedy Administration (USA), Jamison Ross (USA)
20.10. – Yellowjackets feat Luciana Souza (USA), Stefano Bollani (ITA)
21.10. – The Manhattan Transfesr (USA), Peter Lipa band (SK)
28.10. – John Scofield Combo 66 (USA)

Vstupenky na Bratislavské jazzové dni sú k dispozícii v predajnej sieti Ticketportal.

Redakciu informovala Silvia Turnerová.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share