HudbaTlačové správy

Andrea Turčina vydáva svoje debutové EP s názvom Je nám hej

Slovenská speváčka a skladateľka Andrea Turčina prichádza so svojim prvým EP s názvom Je nám hej. Už len samotný názov evokuje pozitívny nádych skladieb, čoho dôkazom je aj pilotný singel s rovnomenným názvom Je nám hej, ktorý Andrea predstavila už v máji tohto roku.


Autorkou hudby a textu všetkých skladieb je samotná speváčka, s výnimkou skladby Poslala mi láska, ku ktorej text napísal Tomáš Urbaník. Za finálnu podobu, resp. hudobnú produkciu EP vďačí Andrea mladému a talentovanému muzikantovi a producentovi Ľubomírovi Mazákovi.
„Na EPčku je dokopy 5 skladieb, z ktorých sú 3 slovenské a 2 anglické. Vyberala som ich podľa toho, ako sa ľuďom páčili, keď som ich hrala na koncertoch. Prevažujú hlavne veselé a úprimné vyznania – skladby, ktoré sú odrazom toho, čo prežívam posledných pár rokov,“ dodala Andrea.

K samotnému vydaniu EP dopomohol aj finančný príspevok od SOZA, ktorý speváčku síce časovo limitoval, ale pozitívne motivoval. Prvé úspechy na seba nenechali dlho čakať. Pilotnej skladbe Je nám hej sa už podarilo dostať do éteru niekoľkých slovenských aj českých rádií.

Andrea Turčina

Andrea Turčina je slovenská speváčka, skladateľka a muzikoterapeutka. Donedávna vystupovala pod menom Andrea Sulovská. Jej meno si môžete pamätať z Eurovision Song Contest z roku 2009, kde sa umiestnila vo finále a v roku 2010 vo štvrťfinále, kde predstavila svoju vlastnú skladbu. Takmer dva roky žila v anglickom Brightone, v ktorom sa zúčastnila súťaže Open Mic UK a úspešne sa umiestnila v Regional Finals. V júni 2016 po návrate na Slovensko predstavila svoj singel Calling a teraz prichádza so svojim prvým EP nosičom „Je nám hej”.

www.facebook.com/AndreaTurcina
www.instagram.com/andreaturcina

Informácie redakcii poskytla Andrea Turčina.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share