HudbaSprávy

Tomáš Klus predstavuje nový singel Tichá voda

Tomáš Klus prichádza s druhým singlom z pripravovaného albumu SpOlu, ktorého vydanie je naplánované na september tohto roka. Baladická skladba Tichá voda rozpráva o súboji s neprístupnosťou, o tom, že v ľudia majú v sebe veľa ostychu prehovoriť. Tomáš Klus a jeho Cílová skupina nahrávali nový album v štúdiu ArtDock Marka Štiftera vo februári 2018. K piesni Tichá voda vzniklo lyric video v spolupráci s výtvarníkom Ondrashom a Stanislavom Tomšejom.  

„Často som trpel tým, že tu len tak prebývam, že som tu navyše. Oslobodením mi bola láska. A zrazu prebývam u nej. Ale som len jeden z mnohých príbehov so šťastným koncom, aký má možnosť prežiť každý, bez rozdielu. Tichá voda je v každom z nás, často radšej nič nepovieme, zo strachu, z nedôvery vo vlastný názor, v pohľad na svet. Zostávame  neprístupní, nič sa nás nedotýka, nikam nemierime, necítime sa šťastní, nemáme sa radi. Pretože kým sme, ak to nezdieľame? Ak prehovoríme, tichá voda je schopná prelomiť hrádzu, prepichnúť bublinu, oživiť nás, rozpohybovať. V každom z nás je obrovský potenciál takého uskutočnenia. Veľmi by som nám všetkým prial prebudiť silu svojej individuality s vedomím, že máme spoločný cieľ, more, ktorého sme všetci vlnami,“ hovorí Tomáš Klus o inšpirácii, ktorá ho viedla k napísaniu skladby.

Album SpOlu a jesenné turné Tomáš Klus a jeho Cílová skupina

Pripravovaný album SpOlu uviedol prvý singel A pak, ktorý naspieval spolu so svojou manželkou Tamarou. Pôjde o šiesty radový album Tomáša Klusa, ktorý ponesie jasné posolstvo: „hovorme spolu“. Celkom 21 žánrovo pestrých skladieb presiahne hodinovú stopáž. Na albume Tomáš pracuje s princípom kruhu. Ten sa premietne i do designu bookletu z dielne renomovaného výtvarníka a tatéra Ondrasha (vlastným menom Ondřej Konupčík), ktorý okrem iného stojí za charitatívnou iniciatívou Zkruhu. Tomáš Klus sa aktuálne stáva jedným z patrónov tejto organizácie a z výťažku jeho budúcich koncertov poputujú prostriedky na pomoc potrebným deťom v rôznych regiónoch Českej republiky. Novinku Tichá voda predstaví naživo Tomáš Klus a jeho Cílová skupina na jesennom turné.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share