HudbaSprávy

Matej Koreň cestou Zo žúru predstavil novú kapelu

V bratislavských uliciach to počas posledných víkendov žilo. Matej Koreň sa vybral za zábavou s priateľmi a vznikol videoklip ku skladbe Zo žúru. Spevák, ktorý celé video natočil a napokon sám aj zostrihal, priznáva, že v úplne triezvom stave sa podobný videoklip  natočiť nedá.

Zo žúru je druhý singel z dielne trojice Leško-Maďarič-Koreň. Ich spoločná skladba Ešte na to mám ohlásila ich spoluprácu v auguste tohto roka, druhá skladba Zo žúru má ukázať, že táto tvorba nebude monotematická a fanúšikovia sa môžu tešiť na rôzne typy skladieb. „Alkohol a zábava sa spolu s ďalšími príjemnými vecami objavuje v slovenskej tvorbe, vrátane tej ľudovej, v podstate neustále. Zo žúru mapuje ‚štandardný‘ víkendový stav nie zanedbateľného množstva ľudí na Slovensku, preto verím, že si nájde svojich priaznivcov,“ povedal s úsmevom interpret Matej Koreň.

Na prvý pohľad netradičný videoklip je výsledkom práce samotného Mateja, ktorý pripravil lyric video aj k predchádzajúcej skladbe a lyric video bol aj pôvodný plán pre skladbu Zo žúru.  „Najskôr sme uvažovali nad videoklipom s režisérom a výpravou do niektorého z bratislavských podnikov, no potom sme si povedali, že na to nie je ten správny čas a ‚veľký‘ videoklip pripravíme k ďalšiemu singlu. No dnešná doba si pýta video, ktoré odprezentuje skladbu a tak opäť padla voľba na lyric video. To ma baví robiť, aj som mal pomerne jasnú predstavu, ako by malo vyzerať,“ vysvetlil spevák. Napokon však boli zábery nakrútené v bratislavských uliciach natoľko výpovedné, že sa z toho stal videoklip. „Po prvých záberoch, keď mne aj členom kapely niečo nedefinovateľné chýbalo, sme pochopili, že najskôr musíme žúrovať. Napokon nás to tak bavilo, že sme klip točili dva víkendy po sebe,“ dodal. Nakrúcanie strhlo aj autora hudby Henricha Leška, ktorý sa objavil vo viacerých záberoch.

Nová doprovodná kapela Back2Back

Cez videoklip ku skladbe Zo žúru zároveň Matej predstavuje svoju novú sprievodnú skupinu Back2Back, s ktorou už v týchto dňoch skúšajú koncertný program. Na koncertoch budú speváka doprevádzať Martin Kujan (gitara), Alena Dudášová (basová gitara), Pavel Korduliak (klávesy) a Maroš Janček (bicie).

Nie je bez zaujímavosti, že basgitaru pri tejto skladbe chytá do rúk žena. V kapele Back2Back je to Alena Dudášová, priamo v nahrávke Martina Timková. Martina pôsobí v ženskom projekte Girls from the moon a v minulosti hrávala napríklad s Ivanom Verešom.

Oficiálna stránka interpreta na Facebooku a na Instagrame.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share