HudbaSprávy

Lucie Bílá predviedla v Bratislave svetovú show

Stálica československej hudobnej scény, Lucie Bílá, svojich fanúšikov každoročne obdarúva svojimi vianočnými koncertami pod tradičným názvom Bílé Vánoce Lucie Bílej. Tohtoročný bratislavský galakoncert na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, až po najvyššie poschodia zaplnenom divákmi, však povýšil tradične emotívne sviatočné koncerty na novú úroveň porovnateľnú s koncertnými produkciami svetových hviezd.

Duet s Lucii Bílou vďaka hologramu

Vďaka skvelému ozvučeniu vynikol nielen úžasný hlas hlavnej protagonistky, ale aj jej sprievodná kapela na čele s Petrom Maláskom, šestica vokalistov i 40-členný symfonický orchester. Nadšení a vďační diváci si vychutnali nielen nádherné tóny a melódie vianočných skladieb z celého sveta, ale aj skvelú videoprojekciu, ktorej vrcholom bolo na Slovensku premiérové použitie holografie. Vďaka nej sa na pódiu dokonca objavili a spievali dve Lucie Bílé – najskôr jej dokonalý hologram a potom aj ona sama.

„Bola to pre nás výnimočná skúsenosť. Priniesť na slovenské koncertné pódia niečo po prvýkrát znamená, že to treba vyrobiť. Aj v prípade hologramu sa hneď po odsúhlasení myšlienky začalo s technickou realizáciou a napríklad samotná konštrukcia vyrobená bola špeciálne pre tento účel,“ povedala organizátorka Silvia Nemčovičová. Emocionálny zážitok z galakoncertu zvýraznila práca tímu Ruda Tučeka a spoločnosti Ministry of Fun, ktorý zabezpečoval celý koncert po zvukovej i obrazovej stránke a odviedol skvelú prácu.

Hosť – Jan Toužimský

Dramaturgicky bol koncert skvele zostavený do viacerých sekvencií skladieb, čím získal nový, doteraz nepoznaný rozmer prevyšujúci obvyklý model striedania skladby a konferansu. Milým osviežením bolo aj vystúpenie hosťa Jana Toužimského, speváka českej metalovej skupiny Arakain. Lucka Bílá si podmanila divákov v Bratislave aj tým, že dvakrát počas spevu vyšla doprostred publika. Druhý raz to bolo pri záverečnom prídavku – skladbe z muzikálu Dracula Jsi můj pán, kde ju sprevádzal iba klavír Petra Maláska. V minipauzách bolo „počuť“ v obrovskej hokejovej hale dokonalé ticho, keď si tisíce divákov vychutnávali nádhernú skladbu, výnimočný hlas a neopakovateľný okamih magického momentu, ktorý nastal.

Koncert na televíznej obrazovke

Celý koncert zaznamenávali kamery TV Markíza, ktorá ho odvysiela v rámci svojho vianočného programu. Návštevníci koncertu si tak budú môcť pripomenúť, a ostatní diváci objaviť, koncert svetových parametrov. Nemálo divákov si z z neho odnielo aj šperky v podobe anjelov, ktoré osobne vyrába Lucie Bílá. Výťažok z ich predaja poslúži na charitatívne činnosti speváčky, aktuálne na zakúpenie už dvanásteho invalidného vozíka.

Naplnený Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave vďaka koncertu niekoľkonásobnej slávice Lucie Bílej odštartoval predvianočné dni skutočne veľkolepo. Jedným z najlepších koncertov slovenských a českých interpretov v roku 2018.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share