HudbaTlačové správy

Hip Hop Žije s charitatívnym rozmerom

Raperi majú zlaté srdcia. Dokazujú to aj na svojom najväčšom hudobnom sviatku – festivale „Hip Hop Žije“. Ani tento rok nezostanú nič dlžní svojej povesti. Organizátori sa opäť spojili s Asociáciou pomoci postihnutým a aj tento rok budú hudobníci aj fanúšikovia zbierať počas festivalu financie na pomoc deťom so zdravotným postihnutím.

Najviac šokoval Kali, ktorý sa rozhodol venovať asociácii celú svoju časť honoráru z vystúpenia na festivale.  „Hip Hop Žije“ bude tento rok od 28-ho do 30-ho júna na bratislavských Zlatých pieskoch. Okrem Kaliho tam vystúpia aj dve americké rapové hviezdy JA RULE a GUNNA a tiež celá česko-slovenská hip-hopová špička.

„Hip Hop Žije“ bude mať aj tento rok charitatívny rozmer. Po vlaňajšej úspešnej spolupráci sa organizátori opäť dohodli s občianskym združením APPA – Asociáciou pomoci postihnutým a zorganizujú zbierku priamo v areáli Zlatých pieskov. Financie potom pôjdu na pomoc deťom so zdravotným postihnutím. Raper Kali dokonca venuje celú svoju časť honorára.

„Rozhodol som sa tak preto, lebo mi príde správne aj dávať, keď človek dostáva. Mojou motiváciou je pomôcť tým, čo to potrebujú. Po narodení dcérky beriem síce tieto veci citlivejšie, ale môj pohľad sa veľmi nezmenil. Pomáhali sme aj pred tým. Na festivale zahrám svoju klasickú show DOVI DOPO,“ vraví Kali

Vlani mal festival charitatívny rozmer po prvý raz a organizátori sú presvedčení, že to má obrovský zmysel.

„Sme radi, že fanúšikovia aj hudobníci zareagovali tak dobre a aj tento rok môžeme niekomu pomôcť. Zbierka je riadne zaevidovaná podľa zákona, spoluprácu s Asociáciou pomoci postihnutým sme si odskúšali už minulý rok a všetko klaplo. Bol to naozaj dobrý pocit, že nám vyšlo skvelé počasie a ešte sme aj pomohli. Verím, že tento rok to dopadne rovnako,“ uzavrel spoluorganizátor festivalu Marko Šebesta.

„Hip Hop Žije“  bude mať opäť fantastický program. Vystúpia na ňom až dve americké hviezdy – JA RULE a GUNNA a česko-slovenská rapová špička vrátane Kaliho, Rytmusa, Separa, Majka Spirita, Simy a ďalších. Festival bude na bratislavských Zlatých pieskoch 28. až 30. júna.

Lístky sa predávajú v sieti Ticketportal.

ZDROJ: Eva Sládková, Propaganda House

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share