HudbaTlačové správy

HEX hľadá predkapelu na klubové turné

Skupina HEX sa vracia ku koreňom a chce sa k svojim fanúšikom priblížiť čo najviac. Preto sa rozhodla vybrať na turné po slovenských kluboch a zároveň spoznať miestne kapely a interpretov, ktorých plánuje zaradiť do BACK TO THE CLUBS TOUR.

„Hľadáme predkapelu na každý z našich šiestich koncertov. Vďaka portálu hudba.sk a rádiu Expres sa o takejto možnosti dozvie určite veľa interprétov a my sa tešíme, že si znova vypočujeme, čo sa aktuálne na slovenskej scéne deje a aké tu máme talenty. Klubové turné bude aj pre nás výnimočné a už teraz sa tešíme, že spoznáme kopec dobrej, novej slovenskej hudby,“ plánuje líder HEXu Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

HEX vyrazia na klubové turné v zostave Martin „Fefe“ Žúži, Tomáš „Yxo“ Dohňanský, Tibor „Tybyke“ Szabados, Peter „Šarkan“ Novák, Ladislav Tvrdý a Peter Letovanec. Aby ste si s nimi na turné zahrali, treba sa prihlásiť.

„Vytvorili sme podstránku https://hudba.zoznam.sk/hexturne/, cez ktorú sa môžu kapely, speváci a speváčky prihlasovať. Prihlasovacia fáza bude trvať do 29.2. Zo zaregistrovaných interprétov si potom vyberieme dvoch z každého mesta. Následne si fanúšikovia hlasovaním zvolia, ktorých šesť kapiel – po jednej z každého mesta – sa predstaví na turné HEXu. Hlasovanie bude trvať od 4.3. do 29.3.,“ vysvetľuje systém výberu kapiel Tomáš „Yxo“ Dohňanský.  

Šesť koncertov

Na šiestich koncertoch naprieč celým Slovenskom zahrá HEX skladby zo všetkých albumov, ale aj cover verzie a songy, ktoré už roky naživo nezazneli. 

„Na klasické klubové turné vyrážame po veľmi dlhom čase. Budete to pre nás, ako aj pre fanúšikov jedno veľké dobrodružstvo. Kluby boli pre nás vždy prirodzené a my sa preto tešíme na návrat do týchto priestorov. Zahráme prierez celou našou tvorbou od prvej platne „Ježiš Kristus nosí krátke nohavice“ z roku 1992 až po ostatnú platňu „Tebe“. Nebudú chýbať cover verzie našich obľúbených pesničiek. Chceme, aby si koncert užili aj naši fanúšikovia, ktorí s nami začínali, ako aj tí, ktorí nás lepšie spoznali až za posledné roky. V príprave na koncerty zapojíme cez naše sociálne siete aj fanúšikov, ktorí budú rozhodovať o tom, čo nakoniec zahráme,“ teší sa na turné Yxo.

Vstupenky na turné sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk.

Prihlásiť sa za predkapelu skupiny HEX môžete tu: https://hudba.zoznam.sk/hexturne/.

HEX BACK TO THE CLUBS TOUR 2020

  • 16.4. PIEŠTANY – ŽIWELL 
  • 17.4. BRATISLAVA – V-KLUB 
  • 18.4. MALACKY – SOKOLOVŇA 
  • 23.4. PREŠOV – STROMORADIE 
  • 24.4. MARTIN – BARMUSEUM 
  • 25.4 TRENČÍN – KLUB LÚČ

ZDROJ: Nora Krchňáková, NK Factory

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share