HudbaTlačové správy

Headlinerom tohtoročného festivalu Topfest je SUM 41

Kanadská rocková kapela SUM 41 vznikla v roku 1996. Už v roku 2001 vydali svoj debutový album All Killer, No Filter. Najväčší úspech dosiahla kapela po vydaní singlu Fat Lip, ktorý sa umiestnil na 1: mieste v americkom rebríčku Modern Rock Tracks a dodnes patrí k najúspešnejším singlom. 

Za debutový album získala kapela SUM 41 platinovú platňu v USA, Kanade a v Spojenom kráľovstve. Zaujímavosťou je, že kapela SUM 41 na Topfeste vystupovala už v roku 2011. Organizátori však neváhali a kapelu po veľkom úspechu v minulosti pozvali aj na Topfest 2020. 

Kapela SUM 41 bola sedemkrát nominovaná na cenu Juno Awards, ktorú sa jej podarilo vyhrať dvakrát. Bola dokonca nominovaná na cenu Grammy v kategórií Best Hard Rock / Metal Performance za skladbu Blood In My Eyes, ale prehrala s kapelou Foo Fighters. 

Na kapele SUM 41 vyrástla celá generácia fanúšikov zo Slovenska a tak by ste si tento koncert nemali nechať ujsť. 17-ty ročník festivalu Topfest 2020 sa koná 26. až 27. júna 2020 v Areáli Zelená voda v Novom Meste nad Váhom.

Vstupenky na tohtoročný Topfest sú k dispozícii v sieti Ticketportal.

ZDROJ: Tomáš Šefčík, Topfest

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share