HudbaSprávy

Habera: „Je to šťastie, že máme skladby, na ktoré ľudia čakajú“

Jedenásť albumov so skupinou TEAM, sedem sólových. Taká je bilancia Paľa Haberu, speváka, ktorý si svojou charizmou a odvahou povedať presne to, na čo myslí, získal srdcia fanúšikov naprieč generáciám. Po troch rokoch sa opäť spolu so skupinou TEAM postaví na koncertné pódiá.

Pavol Habera – Príprava turné

„Odkedy hráme turné, uvažujem nad tým, že ich musíme pripraviť a urobiť tak dobre, aby sme mohli ísť ďalšie turné. Ale nie o rok, dva, ale skôr o tri-štyri. Takže načasovanie, ako to bude vyzerať, debaty s kapelou. Ako prehodiť a upraviť niektoré veci, aby to bolo aj pre nás zaujímavé. Kto to bude zvučiť. Aké haly budeme hrať a aké vstupné nasadíme. V podstate všetko,“ povedal o svojej časti prípravy turné líder Pavol Habera

„Celá príprava ma baví, ale niekedy sú dni, kedy nemám náladu a chcem si oddýchnuť. Potom sadnem do auta a medzi Bratislavou a Prahou cez slúchadlo a bluetooth debatujem dve hodiny s každým. Vtedy vyriešim najviac vecí. Keďže sám šoférujem, tak ma nikto neruší, môžem nad tým rozmýšľať. Takisto aj v hoteli na páse, keď robím kardio,“ prezradil líder.

Dušan Antalík – Príprava turné

„Najprv turné pripravujeme teoreticky, vymýšľame scenáre, robíme program, skladáme piesne. Dôležitá je aj vizuálna časť, lebo dobrý zvuk je možné zažiť aj v obývačke. Veľmi veľký dôraz dávame na zvuk a vizuálnu časť,“ prezradil Dušan Antalík. „Svojho času sme používali veľa footage záberov. Teraz chceme od toho trochu ustúpiť a dať viac reálnych záberov. Doba sa mení a je to trendové. Snažíme sa mať scénu modernejšiu, súčasnú, len to zaberá veľa času a nervov,“ doplnil.

Odsúdení hrať hity

„Každá kapela, ktorá sa dostane do určitého stupňa, je odsúdená hrať tie najväčšie hity. Keď hrá kapela niečo, čo je neopočúvané, automaticky ide nálada dole. V tých halách cítiš neskutočnú energiu a každý jej posun,“ povedal Dušan Antalík o zákulisí výberu skladieb.

Dušan Antalík – Pesničky na turné

„Nápadov na nové skladby máme dosť. Neviem, či sme zmierení s tým, že do konca života budeme hrať pesničky ako Držím ti miesto, Reklamu na ticho a všetky tieto, ktoré musíme zahrať,“ prezradil k novým skladbám Pavol Habera a zároveň jedným dychom dodal: „Je to vlastne šťastie, že máme skladby, na ktoré ľudia čakajú. Ľudia si prídu zaspomínať na svoje detstvo, na prvé lásky. Pocit nostalgie a toho, že chcem byť zase mladý, bude vždy fungovať.“

Albumy – TEAM a Habera

Skupina TEAM vznikla vznikla začiatkom 80. rokov minulého storočia v Martine. Na svojom konte má štyroch Zlatých slávikov (3 v kategórii skupina, 1 v kategórii spevák – Pavol Habera). Doteraz skupina vydala 11 radových albumov (pričom posledný vyšiel v roku 2007) a Pavol Habera vydal 7 albumov (posledný v roku 2006). 

Pavol Habera – O albumoch skupiny TEAM

Pavol Habera sa k skupine pridal už v čase, kedy sa pripravovalo vydanie ich prvého albumu (1988), pričom už ten obsahoval viacero kľúčových hitov skupiny – Nároční, Reklama na ticho, Máš moje číslo, Malá nočná búrka či Som v tom. Druhý album (1989) pozíciu skupiny potvrdil ďalšími hitmi.

Pre kapelu a jej členov však rozhodujúci význam mal tretí album, pri ktorom sa zhodujú, že bol pre skupinu svojím spôsobom prelomový. „Buď potvrdíme pozíciu alebo odídeme na smetisko dejín. TEAM 3 sa veľmi vydaril aj zvukovo, bol moderný, obsahoval megahity Držím ti miesto a Severanka. Len my sme si to vtedy až tak veľmi neuvedomovali,“ povedal P. Habera. „Najlepšia situácia je, keď neriešiš, či je na albume hit. A to je prípad tohto albumu. Jednoducho sme nahrali ďalšiu platňu.“

Vstupenky na HABERA & TEAM TOUR 2019 sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk.

sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk.

Pozvánka HABERA & TEAM 2019 TOUR

HABERA & TEAM 2019 TOUR

  • 20.06.2019     Prievidza, Zimný štadión
  • 22.06.2019     Nitra, Amfiteáter
  • 27.06.2019     Poprad, Zimný štadión
  • 29.06.2019     Martin, Amfiko
  • 04.07.2019     Košice, Amfiteáter
  • 09.11.2019     Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share