HudbaTlačové správy

GREY prenásleduje českú rapovú špičku

Mladík GREY patrí k najžiarivejším zjaveniam na českej hudobnej scéne. Jeho debut Mladej Hladovej sa ihneď po vydaní zaradil medzi najpredávanejšie albumy v Čechách.

Ťažko by ste našli iného interpreta, ktorého kariéra zaznamenala od začiatku roka 2020 podobne strmý nárast. Osemnásťročný Grey je senzáciou českého rapu. O pozornosť si na konci minulého roku vyžiadal singlom LaLaLa, ktorého úspech je veľmi ľahko merateľný: na Spotify i YouTube už prekonal hranicu jedného milióna prehratí a čísla stále rastú. Na Spotify sa dlhodobo drží v päťdesiatke najstreamovanejších a podobne je to aj v službách Apple Music.

Vo februári talentovaný umelec podpísal kontrakt s Warner Music a bleskovo pripravil debutový album Mladej Hladovej, ktorého vydanie avizoval singlom Prázdnej. V skladbe MOLLY koketuje Grey s dubstepom, v záverečnom opuse RAGE, ktorý zdobí nekompromisný gitarový riff, zase prezrádza svoj obdiv k tvrdej rockovej hudbe. Medzi hosťami nájdete populárneho Doriana, a ďalej sú to jeho kumpáni z labelu Mayday či Psycho Rhyme z Blakkwoodu.

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share