HudbaTlačové správy

Festival Uprisingček na Zlatých pieskoch štartuje už tento piatok

Aktuálny ročník festivalu Uprising bude menší než sme zvyknutí, napriek tomu ponúkne špičkový program. Už tento víkend, 27. a 28. augusta 2021, dorazia na bratislavské Zlaté piesky zaujímaví domáci aj zahraniční umelci. Vystúpia na špeciálnej edícii festivalu Uprising s názvom Uprisingček 2021. 

Aj záver tohoto leta bude patriť jednému z najpopulárnejších festivalov u nás. Uprisingček bol pôvodne takmer vypredaný, no po nedávnom uvoľnení opatrení pre kultúrne podujatia a pri stále zelenej Bratislave, uvoľnili organizátori do predaja ďalšie vstupenky a v ponuke sú okrem permanentiek už aj denné lístky na piatok a sobotu. Hoci pôjde o ročník s limitovaným počtom návštevníkov, Uprisingček 2021 ponúkne počas dvoch festivalových dní skutočne bohatý program.

Na Zlatých pieskoch privítame niekoľkých zahraničných hostí. Austrálsky beatboxer DUB FX príde predstaviť svoj najnovší album Roots a spoločne s ním sa na pódiu predstaví aj saxofonista MR. WOODNOTE. Dorazí aj legendárny britský hudobný producent a DJ RONI SIZE, po boku ktorého vystúpi majster lámaných beatov a ostrieľaný rapper DYNAMITE MC. Z Anglicka k nám zavíta aj Daddy Vad aka DJ VADIM, ktorý spoločne s MC JMAN na Uprisingček 2021 prinesie kombináciu reggae a hip hopu v originálnom karnevalovom duchu. Živý akustický set odohrajú talianske reggae dvojičky so svojou kapelou MELLOW MOOD. V programe nechýbajú stálice domácej hudobnej scény a tešiť sa môžeme aj na nové tváre. Späť sú legendy slovenského hip-hopu MOJA REČ. Vydali nový album a na Uprisingček 2021 ho prídu predstaviť s kapelou KOMPLOT. Predstavia sa aj GLEBHAF & BEYUZALAN MURIN, alebo DJi zo stajne MÄSOKOMBINÁT. Spoločné pódium obsadia stálice slovenskej reggae a ska scény POLEMIC & MEDIAL BANANA

V programe sa okrem hudby nájdu aj rôzne iné aktivity a workshopy a mnohých určite poteší aj stand up comedy v podaní posádky SILNÉ REČI v zložení Jakub Lužina, Michael Szatmary, Jakub Zitron Ťapák, Docent, Martin Hatala a Yuri. Každý deň si môžete zacvičiť s Lexi a Borisom Valihorom, zúčastniť sa tanečných workshopov, alebo si zamaľovať s Artelierom. 

Denné lístky ako aj permanentky na festival a kompletný zoznam účinkujúcich umelcov, rovnako ako aj všetky ďalšie dôležité informácie, nájdete na webových stránkach www.uprising.sk a na sociálnych sieťach Facebook a instagram

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a realizovaný je s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

ZDROJ: Sveťo Moravčík, Uprising Festival

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share