HudbaSprávy

Festival TOPFEST vypukne 1. a 2. júla, v Častkovciach to roztočia Kabát, Team, Wanastowi Vjecy aj Desmod!

Obľúbený festival TOPFEST otvorí svoje brány prvý júlový víkend! 1. a 2. júla ponúkne dva dni plné hudby! Jeden z našich najlepších festivalov sa opäť koná v priestoroch Jazdiarne Banát  v obci Častkovce medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom. 29. ročník TOPFESTu je plný česko-slovenských legiend! Nenechajte si ujsť českých rockerov Kabát, legendy Paľa Haberu a Team, Petra Nagya a kapelu Indigo, Desmod, Wanastowi Vjecy, Gladiator, Škwor, Heľenine oči, Konflikt, Zónu A, Kollárovci a mnohých ďalších. TOPFEST odštartuje aj tohtoročnú letnú festivalovú sezónu! Festival vypukne 1.- 2. júla 2022 v areáli Jazdiareň Banát v Častkovciach! Tešiť sa môžete na Kabát,  Paľa Haberu a Team, Petra Nagya a kapelu Indigo, na skupiny Desmod, Wanastowi Vjecy, Gladiator, Škwor, Heľenine oči, Konflikt, Zónu A, Kollárovci, Hrdza, KISS Forever Band, Ploštín Punk, Sematam, Fuera Fondo, No Control, Symfóbia, MF, Rebelsky a na Braňa Mojseja.

„Už 29 rokov sa snažíme ľuďom priniesť skvelú hudbu a veľa zábavy. Tohtoročný TOPFEST sa bude niesť v znamení česko-slovenskej hudobnej produkcie. Uskutoční sa v Častkovciach, v priestoroch Jazdiarne Banát, ktorá sa osvedčila ako jeho nová festivalová lokalita. TOPFEST už od svojich začiatkov dáva priestor slovenskej hudbe a aj vďaka tomu na jeho pódiách vyrástlo veľa slovenských kapiel a interpretov do svojich dnešných podôb,“ vysvetľuje organizátor festivalu Dušan Drobný. TOPFEST prináša tento rok novinku TOPFEST RUNWAY STAGE. Projekt vznikol spojením a spoluprácou TOPFESTu a ROCKOVEJ MATURITY – najväčšej slovenskej súťaže kapiel s vlastnou autorskou tvorbou. Pódium poskytne priestor na prezentáciu novej slovenskej hudby rockových žánrov. 

„Spoluprácu s festivalom TOPFEST považujeme za kľúčovú, o čom svedčia aj predchádzajúce ročníky. V otázkach podpory domácej hudobnej scény už roky nachádzame spoločný konsenzus, na festivale sa uskutočnili už tri semifinálové kolá ROCKOVEJ MATURITY. Pre kapely je totiž festival zaujímavou príležitosťou. Je skvelé, že napriek neotvorenému súťažnému ročníku sme našli spôsob, ako podporiť spoločne tvorbu slovenských kapiel,“ konštatuje Roland Koncz, zo Slovenského hudobného fóra a organizátor súťaže ROCKOVÁ MATURITA. Na tohtoročnom TOPFESTe nebude chýbať skvelá gastro zóna, a aj fun zóna. Novinkou bude stan Moments Of Freedom, kde budú hrať DJ-i, ktorí majú pre návštevníkov nachystané rôzne hry. Súčasťou festivalu budú barberi a braiderky. Na návštevníkov čaká aj stanové mestečko, olympiáda, kolotoče, vodné športy a parkovisko. 

ZDROJ: Nora Krchňáková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share