HudbaSprávy

Eros Ramazzotti vydal nový album BATTITO INFINITO

Talianská spevácka hviezda, Eros Ramazzotti, po štyroch rokoch vydal nový album BATTITO INFINITO obsahujúci 12 skladieb. Live predstavenie najznámejších hitov a novej štúdiovky si fanúšikovia talianskej muziky, v rámci rovnomenného celosvetového turné, užijú 8.3.2023 v Košiciach a 15.4.2023 v Bratislave.

Populárny spevák a hitmaker Eros Ramazzotti začiatkom júna ohlásil celosvetovú koncertnú šnúru BATTITO INFINITO spolu s dátumom vydania svojho najnovšieho rovnomenného štúdiového počinu.  Pri príležitosti zrodu novinky odštartoval turné predpremiérovými koncertmi k vydaniu nosiča a to 15. septembra 2022 v španielskej Seville, album následne predstavuje v Agrigente, Verone, Aténach a Caesarei. Oficiálny začiatok turné je naplánovaný na 30. októbra 2022 v USA. Následne sa cez Kanadu a Južnú Ameriku presunie do Európy.  Koncert šarmantného speváka neminie ani Slovensko. V našich končinách sa predstaví hneď dvakrát! Prvý koncert si milovníci talianskej muziky užijú v košickej Steel Aréne už 8.3.2023, približne o mesiac neskôr, ukáže pravý taliansky temperament na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, konkrétne dňa 15.4.2023.

Album s dvanástimi skladbami je venovaný najmä Láske

Približne dva týždne po spustení ošiaľu nového albumu a celosvetového turné BATTITO INFINITO Ramazotti ponúkol prvú ochutnávku zvuku nového nosiča a to zverejnením videoklipu k piesni AMA, čo v preklade znamená milovať. Skladba je venovaná spevákovej bývalej partnerke Michelle Hunziker a ich spoločnej dcére Aurore, ktorá vzišla z ich lásky.  

Druhý singel z albumu BATTITO INFINITOktorý sa dočkal i vizuálnej podoby, SONO spája zmyselnosť  Alejandra Sanza a nezameniteľnú farbu hlasu Erosa Ramazzottiho. Fanúšikov pozýva veriť svojim snom bez všetkých skúšok a trápení, ktoré prinášajú zmeny a životné vzostupy a pády. Hudobné video k piesni je skutočným skokom do minulosti, v ktorom hrajú mladí chlapci, stvárňujúci Alejandra a Erosa naháňajúci loptu – akoby naháňali sen svojím bezstarostným prístupom, aký dokážu mať len deti. Príbeh nás po dlhej časovej línii privedie až do prítomnosti: dvaja dospelí, úspešní muži spievajú o živote a jeho kolísajúcej kráse, no nikdy nezabúdajú na svoje korene.

Na čerstvo vydanom štúdiovom nosiči sa okrem spomínaného dueta objavuje ešte jedna hudobná spolupráca a to s Ramazzottiho rodákom, spevákom, skladateľom a rapperom Jovanottim.  Spoločný duet je prívalom energie, pozitivity a nádeje. Dvaja velikáni talianskej a medzinárodnej hudby medzi riadkami posielajú silnú výzvu k ochrane prírody okolo nás, veľmi dôležitej zložky života: „Tak ako stromy, aj my zapúšťame korene, pestujeme ich a je našou povinnosťou sa o ne starať.“

Album dopĺňa ďalších deväť skladieb, pričom každá nesie odkaz. Titulná skladba, ktorá ide názvom ruka v ruke s celým albumom, i turné – BATTITO INFINITO  je pieseň s veľmi silnou melódiou, v ktorej Erosov hlas pretkávajú tóny piána a je prísľubom večnej lásky, návratu k „sillabare il verbo amare“ (dôraz na sloveso „milovať“).

Latinským rytmom, pieseň MADONNA DE GUADALUPE, fanúšikov prenesie do Južnej Ameriky. Aby bola pieseň ikonickou už od samého začiatku, v diaľke znie hlas – akoby z megafónu – a energický zvuk sóla na trúbke. V perfektnej kombinácii s drevenými dychovými nástrojmi, maracas a klávesmi, je pesnička hymnou o láske vo svite mesiaca a hviezd a prináša impulz “a tornare ad amare le cose più vere”  (“návratu k láske k najautentickejším veciam“) v každodennej jednoduchosti.

Hudobnú pozvánku k tancu Eros posiela prostredníctvom piesne RITORNARE A BALLARE a je odkazom na tanečnú hudbu 70-tych rokov. Do rokov 80-tych talianska hviezda premostila piesňou, ktorú pomenoval po generácii ECCEZIONALI, ľuďoch, ktorých láska, jedna z najšpeciálnejších tajných zbraní, zahojí všetky rany a vyhrá všetky vojny.

Aj ďalšie piesne Eros Ramazzotti venoval láske. GLI ULTIMI ROMANTICI, je o ľuďoch, ktorí veria v lásku vo všetkých jej podobách a nachádzajú ju vo všetkom: už ich ostalo len pár, ale sú autentickí, jediní, ktorí stále vedia skutočne snívať. Skladba MAGIA je emóciami nabitou truhlicou plnou všetkých aspektov otcovskej lásky a zachytáva Erosovu lásku k svojmu synovi Gabriovi. Ramazzottiho vrúcne slová spájajú túžbu po návrate do detstva s pocitom zodpovednosti a úmyslom naučiť svoje deti všetko, čo vieme o svete tam vonku: “la vita è una magia / perchè la tua vita è anche un po’ la mia” („život je kúzelný / lebo tvoje je čiastočne aj moje“), spieva v piesni.

NESSUNO A PARTE NOI, romantická klavírna balada hovorí o tom, že aj tie najkrajšie veci môžu skončiť, ale aj o túžbe začať odznova, nájsť nové šťastie, ale aj o schopnosti uchovať si  spomienky na minulosť a životné skúsenosti. Významovým protikladom je pieseň TI DEDICO, večná láska ako z učebnice a je venovaná nerozlučným spojeniam, ktoré nezaniknú ani s prekážkami, ktoré život prináša.  „nonostante la distanza, ci saremo, solo tu ed io“ („aj napriek vzdialenosti tam budeme, iba ty a ja“).

Album BATTITO INFINITO zakončuje pieseň OGNI VOLTA CHE RESPIRO s veľkým významom: Prvá a jediná popová skladba z pera Maestra Ennia Morriconeho. Text zložila Mariella Nava a nesie sa v duchu Erosovho nezameniteľného štýlu. Ľúbostný list, prísľub večnej lásky z čias minulých a istota, že tu jeden pre druhého vždy budeme: “noi, chiusi in un tempo solo senza vincoli / una sintesi / ti darò il mondo” („my, uviazli sme v jednej chvíli bez zábran / splynutie / dám ti svet“).

Nové piesne z albumu BATTITO INFINITO päťdesiatsedemročný rodák z Ríma, spolu so svojím špičkovým hudobným ansámblom, predstaví v košickej Steel Aréne 8.3.2023 a na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave dňa 15.4.2023 a to prostredníctvom veľkolepej produkcie a efektnej pódiovej scény. Eros Ramazzotti je známy tým, že svoje koncerty, ktoré sú venované jeho novým hudobným počinom, pretkáva i svojimi najúspešnejšími hitmi, ktoré mapujú vyše 40-ročnú hudobnú kariéru temperamentného Taliana. Slovenskí návštevníci oboch koncertov sa tak môžu, okrem noviniek, tešiť aj na staršie skladby, ktoré sa na našom území stali notoricky známe.  

ZDROJ: Janka Marczellová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share