HudbaTlačové správy

Dua Lipa a Roddy Ricch sú hlavnými favoritmi Grammy 2021

Americké ceny Grammy sa budú rozdávať poslednú januárovú nedeľu v Los Angeles. Kto je favoritom? Najviac nominácií získali Dua Lipa, Roddy Ricch, Beyoncé a Taylor Swift. Uchádzať sa budú o víťazstvo v šiestich kategóriach.

DUA LIPA tento rok vydala skvelý album Future Nostalgia, ktorý nielen britské médiá považujú za popovo dokonalé. Album ponúka nový pohľad na disco hudbu a definuje nový zvuk pre pop aktuálnej dekády. Niet divu, že sa Future Nostalgia objavuje medzi uchádzačmi o tituly Album roka a Najlepší popový album. Pilotný singel Don’tStart Now figuruje medzi kandidátmi na Nahrávku a Skladbu roka a tiež Najlepší sólový výkon v pope. A okrem toho si Dua Lipa pripísala pomyselný bod aj ako spoluautorka a interpretka piesne Un Dia (One Day), na ktorej sa zišla s J Balvinom a Bad Bunnym (kategória Nejlepší popový výkon dua alebo skupiny).

Skladbu roka môže mať aj talentovaný rapper RODDY RICCH, ktorého The Box patrí k vôbec najstreamovanejšímpoložkám roku 2020. Mladík z Kalifornie sa ako hosť objavuje tiež v hite Rockstar (Nahrávka roka) a štyri ďalšie nominácie si pripísal v žánrových kategóriach.

Ceremoniál budú s napätím sledovať aj Coldplay (Album roka za experimentálnu platňu Everyday Life), Post Malone alebo Billie Eilish. Sklamaný je naopak The Weeknd, ktorý vyšiel z nominačného večera prekvapivo naprázdno.

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share