HudbaSprávy

Divokej Bill oslávi štvrtstoročie svojej existencie „Bude to veľké a divoké,“ odkazuje fanúšikom

Zdá sa, že rok 2023 sa bude niesť na českej hudobnej scéne okrem iného aj v znamení Divokého Billa. Jeho členovia sa rozhodli osláviť 25 rokov na scéne vydaním 8. štúdiového albumu a open air koncertným turné s 25 zastávkami. Aby toho nebolo málo, 19. januára 2024 sa „Billovia“ vrátia do pražskej O2 arény, kde zavŕšia veľkolepé oslavy svojho štvrťstoročia. 

Nový album je na ceste

Divokej Bill bezpochýb patrí k stáliciam českej hudobnej scény. Okrem 2 tisíc vypredaných koncertov najmä (no nielen) v Čechách a na Slovensku má na konte množstvo hitov a 7 štúdiových albumov, ku ktorým na budúci rok pribudne ďalší. „Od posledného albumu ubehlo veľmi rýchlo päť rokov, a tak je už načase prísť s niečím novým. Navyše sa dostavila i tá chuť tvoriť, takže sa to krásne „preťalo“. Momentálne sme v štúdiu SONO DOUPĚ Records, kde sa to už celé varí. Takže dúfame, že ak to nepripálime, budú fanúšikovia môcť už na jar niečo ochutnať,“ hovorí s úsmevom spevák Vašek Bláha.

Temný král

Nový album je zatiaľ v procese prípravy, ale jednu hudobnú novinku aj s videoklipom kapela stihla predstaviť ešte koncom tohto roka. Pieseň Temný král zložili a nahrali k pokračovaniu filmovej rozprávky Princezná zakliata v čase, ktorá vstúpila do kín v novembri.

Veľkolepé turné sa blíži

Oslava 25. narodenín kapely je naplánovaná vo veľkom štýle: „Od začiatku našej existencie sme kládli dôraz hlavne na živé hranie a možno preto s nami toľko našich fanúšikov vydržalo. Oslavovať, teda budeme tak ako to máme radi. Od júna do septembra odohráme 25 open air koncertov. Celé sme to veľmi netradične nazvali DIVOKEJ BILL – 25 ROKOV,“ smeje sa gitarista Roman Procházka. 

 „V januári 2024 sme sa rozhodli vrátiť do O2 arény, kde by sme radi zakončili oslavy tej našej dvadsaťpäťky,“ dodáva huslista Adam Karlík. Detaily turné i koncertu v O2 aréne si Divokej Bill nateraz necháva ako prekvapenie: „Je to celé v prípravách, postupne odtajníme hostí, a s tým bude späté množstvo ďalších vecí, tak to celé nechceme prezrádzať naraz. Ale veríme, že to bude stáť za to,“ vysvetľuje Adam Karlík. 

ZDROJ: Adriana Nievelt

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share