HudbaTlačové správy

Cigánski Diabli pokrstia nový album KONE na Bratislavskom hrade

Cigánski Diabli zahrajú fanúšikom na Bratislavskom hrade virtuózne skladby, fúzie a jedinečné aranžmány. Na každú pieseň si pripravili originálnu svetelnú šou. Dvojhodinový program nacvičovali počas leta v skúšobni.

„Cvičili sme dosť často, museli sme si natrénovať skladby z nového albumu. Aj keď v tomto teple to bolo ťažké. Ale odbehli sme si aj na kúpalisko. Našťastie máme v skúšobni klimatizáciu a teda sa to dalo zvládnuť. Na koncert na Bratislavský hrad sme si prizvali hráčov na bicie nástroje a na klavír, aby to znelo mohutnejšie a modernejšie,“ prezradil Štefan Banyák, ktorý hrá v kapele prvé husle.

Fenomenálni muzikanti si živé hranie doslova užívajú. Dokázali to na koncertoch na všetkých 5-tich kontinentoch a v 35-tich krajinách sveta vrátane USA, Austrálie, Kanady, Japonska, Číny, Južnej Kórei, Mexika, Egypta a takmer celej Európy.

„Hrať pre publikum pre mňa znamená úplne najviac. V deň, keď máme koncert mám veľmi rád. Každé vystúpenie je pre mňa veľký sviatok a dám si vždy záležať na príprave. Už keď si obúvam lakovky viem, že je to výnimočný deň. Pred koncertom sa rozcvičím a pripravím sa psychicky. Je to pre mňa veľká radosť,“ hovorí kapelník Ernest Šarközi.

Dva nové videoklipy

Na Bratislavskom hrade budú mať premiéru dva nové klipy „Kone“ a „Vráť mi sny“ z čerstvo vydaného albumu „KONE“. O námet a réžiu oboch klipov sa postaral Anton Faraonov, kameru, strih a obrazovú postprodukciu má na konte Július Karaffa. Album pokrstí maestro Milan Lasica približne v polovici koncertu. Nové CD si fanúšikovia budú môcť na hrade aj kúpiť a dokonca si ho môžu dať aj podpísať.

„Tento koncert bude pre nás výnimočný, pretože to bude nový program s novými pesničkami. A bude to aj pre nás neokukané. Prípravy sú v plnom prúde, vždy, keď máme voľno a nehráme, tak skúšame a trénujeme nové skladby. Veľmi sa tešíme, ako nové skladby predstavíme našim fanúšikom. Pretože  bez nich by sme stratili inšpiráciu a chuť tvoriť. Vďaka nim máme veľké šťastie, že môžeme robiť prácu, ktorá nás napĺňa,“ teší sa na vystúpeniespeváčka a violončelistka Silvia Šarközi.

Cigánski Diabli zahrajú na hrade v zostave kapelník Ernest Šarközi, cimbal, Silvia Šarköziová, violončelo, Štefan Banyák, prvé husle, Jozef Farkaš, viola, Zoltán Grunza, klarinet, tarogáto a Róbert Fehér, kontrabas. Koncertom odštartujú turné po slovenských mestách, ktoré skvelých hudobníkov čaká v novembri a decembri. 

Vstupenky na koncert na Bratislavskom hrade 8. augusta 2019 si môžete kúpiť  v sieti Predpredaj.sk.

Vstupenky na turné Cigánski Diabli 2019 sa dajú kúpiť takisto v sieti Predpredaj.sk

Cigánski Diabli turné KONE 2019

  • 8.8. 2019 Bratislava Bratislavský hrad 
  • 19.11. 2019 Levice – CK Junior
  • 5.12. 2019 Senec – Mestské kultúrne stredisko
  • 7.12. 2019 Piešťany – Dom umenia
  • 17.12. 2019 Nitra – PKO Nitra
  • 18.12. 2019 Martin – Kino Strojár
  • 19.12. 2019 Zvolen – Dom kultúry Podborová
  • 20.12. 2019 Hlohovec – Kino Úsmev

ZDROJ: Nora Krchňáková, NK Factory

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share