HudbaSprávy

Cibula Fest je po troch rokoch späť v plnej sile

Naposledy si fanúšikovia hudobnej open air zábavy užili letné festivaly naplno v roku 2019. Pokusy mnohých organizátorov v posledných dvoch rokoch, priniesť aspoň akú-takú alternatívu a udržať pri živote značky svojich festivalov aj za cenu vysokých strát, v mnohých prípadoch dopadli neslávne. No rok 2022 bude opäť plnohodnotný s najväčšími headlinermi, bez akýchkoľvek obmedzení a s očakávaním návratu svojich návštevníkov v plnej sile. To je prípad aj Cibula Festu, ktorý svoje brány v pohraničnom pásme na letisku v Holíči otvorí už o necelý mesiac, predposledný júlový víkend. A je sa na čo tešiť.

Viac ako tri desiatky interpretov, množstvo atrakcií a vylepšení komfortu pre návštevníkov. To všetko prinesie tohtoročný Cibula Fest, ktorý v termíne 21. – 23. júla na letisku v Holíči odštartuje už 14. ročník. Desmod, Čechomor, Vašo Patejdl, Mirai, Polemic, Fleret, Metalinda, Slniečko, raperi Kali či Sima a množstvo DJ-ov, to je len zlomok toho, čo prinesie táto víkendová zábava pod holým nebom na Záhorí. 

„Všetkým veľmi odľahlo, keď sme sa dozvedeli, že tento ročník už budeme môcť pripraviť plnohodnotne a opäť privítať všetkých našich verných aj nových návštevníkov tak, ako boli zvyknutí. Festivalová zábava zažije tento rok nový reštart a organizátori mali čas pripraviť sa na tento okamih. My nie sme výnimkou. Pripravili sme mnohé vylepšenia a atraktívne ťaháky, ktoré návštevníci určite privítajú,“ povedal organizátor Cibula Festu Vladimír Chrenka. 

Festival odštartuje už vo štvrtok 21. júla tanečným večerom v COOL Aréne, kde sa predstavia dídžeji ako DJ EKG, DJ Milan Lieskovský či DJ-ka QueenB a veľa ďalších. Program na hlavnom pódiu bude v piatok a v sobotu vo veľmi podobnom zložení, ako bol plánovaný ešte v roku 2020, no zo známych príčin to nebolo možné. Pre účastníkov festivalu bude pripravených viacero prestrešených oddychových zón, teepee stany, kokteilové bary a chill out zóny s lehátkami. Novinkou tiež bude možnosť využiť aj moderné splachovacie toalety s bezdotykovými umývadlami, ale tiež lunapark a holandské adrenalínové atrakcie. Keďže je Cibula Fest najväčším českým a slovenským festivalom na Slovensku, legendárna skupina Metalinda v piatok o polnoci zaspieva hymny Slovenskej a Českej republiky v rockovom šate. Pripravené sú aj ďalšie prekvapenia. 

„V platnosti zostávajú aj vstupenky, ktoré boli zakúpené ešte na ročník 2020 a nebolo požiadané o ich refundáciu. Novinkou je, že si návštevníci budú môcť zakúpiť aj vstupenku len do COOL Arény za zvýhodnené vstupné, avšak len na všetky tri dni.  Plnohodnotná festivalová vstupenka však umožní vstup do všetkých zón a na úplne všetky koncerty a atrakcie v rámci celého Cibula Festu 2022. Ticketingová spoločnosť, ktorá je partnerom festivalu zase pripravila špeciálnu akciu 1 vstupenka za plné vstupné a ktomu druhá za polovicu. Ďalší náš partner, holíčska čerpacia stanica zase zvýhodnený párty balíček 5 ks vstupeniek za cenu troch, čo už sa naozaj oplatí. Deti do 10 rokov majú vstup zdarma. Snažíme sa vyjsť v ústrety všetkým v tejto neľahkej dobe a umožniť tak zábavu čo najväčšiemu počtu návštevníkov,“ dodal Chrenka. 

ZDROJ: Dodo Mikláš

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share