HudbaTlačové správy

Chris Corner a.k.a IAMX vystúpi v Bratislave

Britský spevák a producent Chris Corner a.k.a IAMX vydal svoj posledný štúdiový album Alive In New Light (AINL) 2. februára 2018. Slovenským fanúšikom ho predstaví naživo takmer presne o rok na to, v bratislavskom Ateliéri Babylon vystúpi v nedeľu 10. februára 2019.

Po úspešnom boji so silnými depresiami, ktoré sa stali hnacím motorom jeho posledných dvoch albumov, sa Chris Corner vrátil vo februári tohto roka s novým štúdiovým albumom Alive In New Light (AINL). Sám Chris označil album ako “kinematografickú oslavu svojho oslobodenia od démonov, ktorí ho dlho trápili”. Štúdiovku opisuje ako svoje poďakovanie fanúšikom a zároveň ako pozvánku do novej fázy projektu IAMX’s – do fázy intoxikačnej cesty sebaobjavovania.

Aktuálne turné IAMX nesie názov Mile Deep Hollow Eurotour podľa skladby “Mile Deep Hollow” z albumu AINL, ktorá bola predstavená v americkej sérii televíznej stanice ABC How To Get Away With Murder ako Chrisova v poradí už 15. skladba v tejto TV sérii.

Alive In New Light

Chris Corner nahral, naspieval a zmixoval album AINL vo svojom obytnom prívese v kalifornskej púšti, ktorý je jeho fanúšikom už roky dôverne známy ako umelcovo obľúbené útočisko. “Pre púsť je typický tzv. white noise (biely hluk – náhodný signál, ktorý má rovnakú intenzitu na rôznych frekvenciách – pozn. autora),” vysvetľuje Chris. “Môžete sa doslova stratiť v detailoch produkovania a mixovania; je to jednoducho ticho,” hovorí na margo tvorby deviatich úderných nových skladieb. Kreatívny proces opisuje ako mučivý a oslobodzujúci zároveň: “Keď sa vypíšete zo svojej bolesti, prichádza úľava. Šťastie je ako nejaká zručnosť. A ja som najšťastnejší, keď aktivujem schopnosti, ktoré ma udržiavajú v rovnováhe.”

Transformácia sa môže stať chaosom, ale zároveň môže byť aj nadzmyslovou a teatrálnou katarziou. Albumom Alive in New Light (AINL) IAMX skúma komplexnosť tejto premeny prostredníctvom zvuku, vizuálneho umenia, makeupu a nového erotického merchandisingu spoločne so svojimi divokými fanúšikmi.

Ako IAMX tvrdí, sám v tejto chvíli netuší, kam jeho novoobjavené oslobodenie povedie. Zatiaľ čo „I AM“ v názve „IAMX“ podľa jeho slov môže symbolizovať niečo stabilné, fixný stav bytia, „X“ v závere označuje matematickú premennú a dokazuje, že osobnosť IAMX sa nikdy neprestane vyvíjať…

Multitalentovaný britský spevák, skladateľ, producent a multi-inštrumentalista sa naposledy predstavil na Slovensku so svojou koncertnou šou k albumu Metanoia v roku 2016. Vstupenky na slovenský koncert v rámci Mile Deep Hollow Eurotour sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

IAM{X}

Anglický hudobník Chris Corner v minulosti pôsobil v trip-hopovej formácii Sneaker Pimps. Aktuálne boduje s elektro – rockovým projektom IAM{X}, ktorý má na konte albumy Kiss + Swallow (2004), The Alternative (2006), Kingdom of Welcome Addiction (2009), Dogmatic Infidel Comedown OK (2010), Volatile Times (2011) – prvý album IAM{X}, ktorý vyšiel aj na vinyle. Po vydaní albumu The Unified Field (2012) Chris upadol do depresií a dlhodobej chronickej insomnie. Po rokoch sa zotavil a svoje zdravotné trápenie pretavil do albumu Metanoia (2015) a „mini-albumu“ Everything Is Burning (2016). V septembri 2017 vydal experimentálny inštrumentálny album Unfall, ktorý vznikal zároveň s albumom Alive in New Light (2018).

Informácie redakcii poskytla Adriána Čahojová, Soul for Show.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share