HudbaSprávy

Český rapper Viktor Sheen má nový album Planeta opic

Vydanie oznámil na koncerte v O2 Aréne, kde s kumpánom Calinom krstil spoločnú nahrávku ROADTRIP. Na obrazovkách nad veľkoryso poňatým pódiom sa ihneď po skončení show objavila správa o albume a odpočet hlásajúci, koľko času ostáva do polnoci a teda do samotného zverejnenia  Planety opic. Sheen tak sofistikovanejším spôsobom zopakoval postup, aký aplikoval už na album Příběhy a sny

Planeta opic nadväzuje na trilógiu Černobílej svět – Barvy – Příběhy a sny, po ktorej si Viktor ešte stihol odskočit ku zmieňovanému projektu ROADTRIP s Calinom, a ktorú nedávno zavŕšilo súborné vydanie vo vinylovom boxe. Úspech trilógie je ohromujúci – všetky tri albumy sa dlhé mesiace pohybujú medzi najpredávanejšími albumami na českom aj slovenskom trhu, čo je aj na svetové pomery nevídané. 

V krátkom rozhovore pre Apple Music povedal, že Planeta opic je prvým sólovým projektom, pri ktorého vzniku sa nestresoval a nahrávanie si užíval. „Největší výzvou bylo dělat tracky do předem vymyšleného konceptu,“ prezradil ďalej. „Vůbec poprvé jsem měl hotovou představu o albu a teprve do ní psal skladby. Přicházelo to ke mně ale úplně samo. Tak třeba celý refrén tracku Dopamin je freestyle. Nic podobného jsem předtím neudělal.“ Nečakaných okamžikov je na albume viac. Veľmi netypickou skladbou je úvodný Ape Song v breakbeatovom prevedení alebo surový track Sám proti sobě. „Žijeme na planetě opic a já to prostě chtěl hudebně zachytit,“ zveril sa hudobník. Na album si pozval hostí a nechýbajú medzi nimi tradiční spolupracovníci Calin a Yzomandias, intro k drum’n’bassovému výletu OCD obstarala speváčka Annet X a je tu aj PTK. Žiadny z nich však na seba nestrháva zbytočnú pozornosť, v centre všetkého zostáva Viktor Sheen. A keď v záverečnej Domov můj deklamuje „Planeta opic nebyl můj sen, ale stejně tu jsem, navždy tu jsem“, ide o jeden z najsilnejších momentov jeho tvorby.

Dodávame, že každá skladba z Planety opic (15) sa dostala hneď po vyjdení albumu do TOP 20 singlovej hitparády IFPI v Čechách aj na Slovensku!!!

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share